webovky

Sem můžete přidávat svoje tipy na vylepšení našeho fóra
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bojodun
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 31
Reputace: 0
Registrován: 1.10.2011 12:49
webovky

Příspěvek od Bojodun »

Ahoj,
doufám, že nevadí, že zakládám nové téma.
Teď k věci, napadlo mě, že hlavní cíl Dugiho je sice popularizace vesmíru, jen nevím jestli je k tomu vhodná pouze forma fóra, já osobně si sice vždy čtu, všechny nejnovější příspěvky, ale je otázka co běžný návštěvník, pro, kterého je popularizace určena, nasvědčuje tomu i počet aktivních(alespoň občas píšících) registrovaných uživatelů fóra, kdy je aktivních +- 20 lidí, možná by tedy nebylo od věci postavit nad fórem stránky, kde by byly uveřejňovány články a diskuze pod nimy, by se odehrávala v příslušném vláknu, zde na fóru, prostě pod článkem něco v tom smyslu "Pro další informace a diskuzi, pokračujte kliknutím na fórum". Třeba něco jako palba.cz, jen přehlednější. Pro lidi je totiž podle mě příjemnější projíždět články a když je zajímá více vlézt na fórum, než prolézat xy vláken a xy stránek stránek samotných vláken, samozřejmě, že mohou využít funkci hledat, jenže návštěvník co s kosmonautikou teprve začíná ani neví co by hledal a pokud má smůlu a při svém průzkumu fóra narazí 3x za sebou na vlákna, která ho nezajímají, půjde o dům dál. Navíc na českém internetu je fór několik a tedy je i velká konkurence, kdežto kvalitní stránky se spoustou článků neexistují(když pomineme technet a vtm, které mají poněkud širší záběr témat).
V praxi by to pak znamenalo zatím nějakých 300-400 článků ve kterých by byl kvalitním slohem shrnut dosavadní obsah vlákna a později samozřejmě další články, kterými by se zde otvírala nová témata, plus třeba týdení novinky, které by rozšiřovaly DV apod..
Samozřejmě by to nebyla práce pro jednoho člověka, takže by byl nutný nějaký redakční systém, kde kdo by chtěl mohl by napsat článek, který by procházel přes šédredaktory, kteří by článek mohli vrátit k přepracování v posloupnosti šéfredaktorů např. gramatika-->sloh-->zdroje-->obsah(navíc takto kontrolovanou kvalitou článků, by bylo možné kvalitou předčít většinu internetových profesionálních novinářských serverů) a ve chvíli, kdy by všichni souhlasili, velký šéf(Dugi), by článek uveřejnil.
Také by byla potřeba tuna dalších věcí jako rozdělení práce, aby 5 lidí nepsalo to samé atd.

Tak co na to říkáte? :-D
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: webovky

Příspěvek od Dugi »

V první řadě - díky za příspěvek. Jsem moc rád, že máme uživatele, který se snaží vymyslet, jak náš provoz vylepšit.
Teď k návrhu. Onehdá (cca. rok a půl zpátky) jsme s Tommym něco podobného nakousli. Momentálně chystáme změny, které by měly umožnit vytvoření nových subdomén - a na některé by mohlo být i něco ve stylu tebou popisovaného "blogu" nebo webu (je jedno jak to nazveme).
Před tím rokem a půl se mi tahle myšlenka moc nelíbila, chtěl jsem se zaměřovat jen na fórum. Ale postupem času mi dochází, že tahle myšlenka zase tak špatná nebude. Chce to určitě promyslet systém - to, co popisuješ by mohlo určitě fungovat. Stupňovitá kontrola by nebyla špatná. Navíc bychom měli oproti ostatním výhodu, že by nás netlačily termíny - denně musíme vydat xy článků. Zkrátka když to bude potřeba a půjde to, uděláme třeba 5 článků za měsíc, když ne, tak jen dva. Čísla jsem střelil od boku. :)
Každopádně co bychom měli udělat úplně na začátku - zjistit, kdo by měl zájem do tohoto systému přispívat. Až se nám přihlásí lidi (dva jsou minimum), začneme řešit technickou stránku celé věci (redakční systém, stupňovitost kontroly apod.). Pokud tedy máte zájem psát o kosmonautice, přihlaste se. ;)
Čas nás netlačí, tak si můžeme všechno dobře promyslet.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: webovky

Příspěvek od tomas »

I podobné problémy jsme řešili na Setkání fóra v Jihlavě. Ani by to nemuselo být tak složité, jak naznačuješ. Spíše by se články někde klasicky sulcovaly duplicitně, podobnou formou jako jsou uživatelé zvyklí ze zpravodajských serverů a na konci by byl odkaz na původní umístění článku, kde by se k němu mohlo dále diskutovat. Pak by se tím pádem nechala na to napasovat RSS čtečka. Možná by to uvítali i Lakely a Chobolatom, kteří spravují profily na FB a Twitteru. Klidně by to mohlo fungoval na nějakém free redakčňáku nebo případně jako zamčené vlákno fóra. Můžeme to dát jako téma diskuse na další Skypeferenci.
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: webovky

Příspěvek od Tommy »

Já na to mám stejný názor jako tomas - v podstatě by se mohlo jednat o jakýsi koncentrovaný souhrn kosmonautických novinek prezentovaných zde na fóru... Pravdou je, že, jak píše Bojodun, pokud někdo chce kosmonautiku sledovat jen tak "lehce", tak je pro takové návštěvníky forma fóra vcelku nepraktická; blog (nebo jak jinak to nazvat) by byl pro tenhle druh popularizace mnohem vhodnější...
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
KitFisto
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 532
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava/Szczecin
Registrován: 10.7.2012 8:25
Re: webovky

Příspěvek od KitFisto »

Jsem pro,klidně i možná výpomoc. ;)
Science flies you to the moon
Religion flies you into buildings.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: webovky

Příspěvek od Dugi »

Tak fajn, máme tu prvního aspiranta. Díky, že ses osmělil jít na trh s kůží jako první. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Bojodun
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 31
Reputace: 0
Registrován: 1.10.2011 12:49
Re: webovky

Příspěvek od Bojodun »

Tak já se samozřejmě taky hlásím :-D
Ale jsem pro formu blogu/webovek, právě z důvodu popularizace, pokud by to bylo jen formou chlívku tady na fóru, tak v tom moc velký přínos nevidím, to už by se rovnou mohl neustále aktualizovat první příspěvek ve vláknu, což ovšem přístup nováčkům neusnadní, kdežto forma "jé, na www.vesmirblabla.cz přibyl nový článek, jdu si ho přečíst" je jiný kafe 8-)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: webovky

Příspěvek od Dugi »

Fajn, tak už máme dva dobrovolníky :-) Super.
Nebude to sekce na fóru, spíš bych to viděl jako blog na separátní subdoméně. Spíš než www.vesmirblabla.cz to bude blog.vesmirblabla.cz :-), ale ani to, myslím, není špatné.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
KitFisto
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 532
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava/Szczecin
Registrován: 10.7.2012 8:25
Re: webovky

Příspěvek od KitFisto »

Super.Budu se těšit na realizaci :)
Science flies you to the moon
Religion flies you into buildings.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: webovky

Příspěvek od Dugi »

Ještě pár dní počkáme, jestli se nebude chtít někdo připojit a pak můžeme začít ladit detaily. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Připomínky a návrhy“