[Návrh] - Vesmírná hudba..?

Sem můžete přidávat svoje tipy na vylepšení našeho fóra
Odpovědět
Urax
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 25
Reputace: 0
Registrován: 20.12.2011 19:26
Kontaktovat uživatele:
[Návrh] - Vesmírná hudba..?

Příspěvek od Urax »

Stále jsem nováček a tohle je můj druhý příspěvek, takže zase doufám, že nedělám něco špatně.. :D
Napadlo mě, že uživatele fóra by mohla doprovázet nějaká vesmírná hudba, kterou by šlo samozřejmě v nastavení vypnout.. Co na to říkáte..? :)
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: [Návrh] - Vesmírná hudba..?

Příspěvek od tomas »

Děláš to dobře. Otázka je, jak je to s autorskými právy. Ledaže bychom si nějakou složili sami. To by mě zajímalo, jestli si Hollywood zaregistroval i ten zvuk hučení, který se ozývá, když letí nějaká kosmická loď. Viz. Star Trek, ... :-D . Trochu ale tuším, jak by to dopadlo s nastavením hudby u mě. Chvíli bych tu hudbu poslouchal a pak bych jí stejně v profilu vypnul.

Odpověď by mohl znát Dugi. Pod Vesmírnými výzvami i Dobýváním vesmíru zní podkresová hudba.
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: [Návrh] - Vesmírná hudba..?

Příspěvek od baranka »

Mě okouzlilo při prvním zhlédnutí filmu Vetřelec ( tehdá ještě v původním znění ) část kdy se probudila posádka a volá řizení letového provozu. V angličtině a s takovou zvláští ozvěnou, paráda. Později v češtině už to tak nevyznělo. Dobrý byl i zvuk prolétající Ikárie XB1. :)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: [Návrh] - Vesmírná hudba..?

Příspěvek od Dugi »

tomas to řekl správně - člověk se nesmí bát a měl by psát, co ho napadne (pokud je to slušné samozřejmě :lol: )
Ale k věci - Hudba má své autory a ti z jejího používání chtějí prašule. Hned na začátek chci upozornit, že rozhodně nejsem odborníkem přes autorské právo a skutečně neznám všechna temná zákoutí tohoto oboru. Nicméně existuje i hudba, za kterou se v případě nekomerčního použití nemusí platit nic. Tuhle hudbu tedy používám ve svých pořadech (Vesmírné výzvy, Dobývání Vesmíru i Noční obloha). Jsou to skladby, u kterých se jejich autoři vzdali nároků na honorář, pokud bude skladba použita pro nekomerční účely. Takové písničky najdeš třeba na webu freeplaymusic.com - odtud pochází i podkresové skladby z mých videí.
A teď už přímo k tvému návrhu, tedy aby návštěvníkům na našem fóru hrála hudba. Na rovinu - mnoho šancí tomu nedávám. A teď důvody:
1) Pokaždé, když se dostanu na web, kde hraje na pozadí nějaká hudba, okamžitě mačkám na klávesnici dvojhmat, kterým vypnu zvuk. Nevím, možná to tak mám jenom já, ale když něco píšu, nebo čtu, potřebuju se na to soustředit. A jakýkoliv podkresový zvuk odvádí mou pozornost jinam.
2) Hudba na pozadí hraje většinou na ... promiňte mi ten výraz ... neseriózních webech. Většinou to jsou růžově sladké blogísky, které trhají uši podkresovou hudbou a oči grafickými orgiemi. Naopak neznám žádný "seriózní web, který by podkresovou hudbu měl. Není to ani na webu NASA, webu České televize, Technetu, spaceflightnow, living future, ani na exoplanetách. Nejsem si jistý, zda by podkresová hudba přidala našemu webu víc plusových bodů od návštěvníků než kolik by přinesla mínusových.
3) Nejsem úplně technicky zručný a přiznám se, že nevím, jak by se dalo realizovat to, aby si uživatel mohl hudbu v nějakém osobním nastavení vypnout. :oops:

Ale rozhodně jsem moc rád, že jsi aktivní a že jsi s tímhle návrhem přišel. Jen se neboj a piš dál. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Urax
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 25
Reputace: 0
Registrován: 20.12.2011 19:26
Kontaktovat uživatele:
Re: [Návrh] - Vesmírná hudba..?

Příspěvek od Urax »

Jasně no.. tak ať se dugi vyjádří.. mě to jen tak napadlo, že by to navodilo takovou ,,vesmírnou" atmosféru.. ;)
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 3
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: [Návrh] - Vesmírná hudba..?

Příspěvek od indian22 »

Technicky to zařídit není zas až takový problém, ani bych to neřešil s vazbou na přihlášení, co potom ti kteří nemají účet, navíc by to bylo jednodušší.
Ale
Je to v podstatě jak píše Dugi. Dnes je situace taková, že provozovatelům stránek se nic nevymlouvá (včetně růžovo-zlato-zelených animovaných orgií), ale tohle by každý opravdu zkusil klientovi rozmluvit.
A teď můj osobní náhled, který je zcela ve shodě s praktickými zkušenostmi.

- Buď má uživatel zvukový výstup nezapojený, vypnutý, či jinak nefunkční (moje pracovní PC), pak se celá věc míjí účinkem.
- Nebo má na počítači kvalitní reproduktory a u práce poslouchá muziku, filmy... To je manželka, pokud se do jejích velkých Geniusů ozve nějaká pecka z nějakých stránek, jsme oba úlekem metr nad židlí, nic horšího neznám.
- Třetí možnost jsou sluchátka, to je můj notebook, roztomilým pocvakávám (ne-li něčím horším) a jinými pazvuky rušený zážitek z náročné muziky kterou obvykle poslouchám při pročítání třeba tohoto fóra a následné zoufalé hledání provinilých stránek mezi desítkami aktuálně otevřených záložek, je zralé na nějaký exemplární trest pro autora oněch stránek.
- Mimo to, zkusme si představit, že mám otevřeno 5 webů naráz, každý v několika záložkách a všude se ozývá nějaký zvuk na pozadí...

Nic ve zlém, opravdu to tak nemyslím, ale fakt to není dobrý nápad.
PetrKK
Re: [Návrh] - Vesmírná hudba..?

Příspěvek od PetrKK »

Dobývání vesmíru podle mého názoru není zcela nekomerční projekt. To jen tak malý dodatek k autorskému zákonu
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: [Návrh] - Vesmírná hudba..?

Příspěvek od Dugi »

Ano, máš pravdu. Proto také pokaždé, když na Stream nahraju nový díl, tak editorům posílám mail, ve kterém jsou údaje o použité hudbě. Oni to pak spolu s údaji z dalších pořadů posílají OSE.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
PetrKK
Re: [Návrh] - Vesmírná hudba..?

Příspěvek od PetrKK »

:)

Jinak s názorem na hudbu souhlasím. Na web tohle nepatří. Je to na vrcholu webového nevkusu společně s blikajícími nadpisy apod.

Odpovědět

Zpět na „Připomínky a návrhy“