Diskuse

Sem můžete přidávat svoje tipy na vylepšení našeho fóra
Odpovědět
Soyuz
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 15
Reputace: 0
Registrován: 27.8.2011 17:30
Diskuse

Příspěvek od Soyuz »

hej děcka co tu tak založit téma že by tam jako lidi dávali dotazy njakou dobu a pak by na to nějaký pozvaný odborník odpověděl? jednou za čas. :slint:
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Diskuse

Příspěvek od tomas »

Nějaké zárodky už tady jsou. Například tady.
I pokus o oslovení odborníka tu byl: Ptejte se Mgr. Antonína Vítka, CSc.
Taky bych byl pro založit vlákno, kde by se soustřeďovaly dotazy. Problém je, jak to udělat, aby to bylo přehledné a dobře se v tom orientovalo, i když by časem dotazů přibývalo.
Myslím si, že spoustu dotazů můžeme zodpovědět vlastními silami, případně nějakým zapátráním v odborné literatuře a internetu.
Pro dotazy na odborníka by to chtělo něco podobného, jako bývají on-line rozhovory v internetových denících. Rozdíl by byl v tom, že tady by se spíš po nějakou dobu shromažďovaly a třídily. Když by jich bylo dostatečné množství, tak bychom mohli zkusit požádat odborníka o jejich zodpovězení. Předpokládám, že bude chtít za to nějaký honorář.
Mgr. Antonín Vítek, Csc již odpovídá na jednom kosmonautickém fóru. Možná bychom mohli zkusit oslovit spíše Ing. Marcela Grüna, současného ředitele Hvězdárny a planetária hl. m. Prahy. Byl jsem kdysi na jeho přednášce a byl jsem z ní úplně nadšený.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Diskuse

Příspěvek od Dugi »

Super nápad, Soyuzi! :palec nahoru:
jak už píše tomas, zkoušel jsem podobnou iniciativu na pana Vítka, ale doposud mi bohužel neodpověděl, ačkoliv jsem mu psal mail na dvě různé adresy. Asi nemá čas. Odborník jeho formátu určitě dostává desítky mailů a tak se asi ty naše ztratily.
Souhlasím, že pan Grün by byl vhodným respondentem. Myslím si, že ani kdybychom se s dotazy obrátili na Tomáše Přibyla, tak bychom nelitovali. Pokud vyčlením chvilku času, zkusím konkrétní vlákno založit. A ještě jendou díky za tip, Soyuzi. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Připomínky a návrhy“