Odpočítavadla

Sem můžete přidávat svoje tipy na vylepšení našeho fóra
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tano
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 241
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava
Registrován: 1.11.2009 9:31
Odpočítavadla

Příspěvek od Tano »

Napadla mě taková myšlenka .......
To odpočítavadlo startu co máš u družice WISE je super věc. Já bych toto odpočítavadlo dal někde na hlavní stránku a mohlo by tam těch odočítavadel být hned několik. Např.odpočitavadlo na start dalšího raketoplánu atd. Člověk by tak měl hned přehled co kdy poletí a eventualně, kde se podívá na přímý přenos.
Na druhou stranu chápu, že starty se různě posouvají a bylo by dost náročné tyto odpočítvadla podle toho aktuálně měnit. No je to jen návrh na zvážení ;)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Odpočítavadla

Příspěvek od Dugi »

Návrh je to určitě pěkný a děkuju za něj. Co se přesouvání starů týče tak s tím by nebyl problém, stačilo by jen přepsat číslo v kódu. Jenže je tu problém s místem - na první stránku se toho moc nacpat nedá. Moc msíta tam není, když si představím, že by takhle bylo pod sebou několik takových řádků ...
No ... ještě to zkusím promyslet. Každopádně díky za návrh
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Odpočítavadla

Příspěvek od Dugi »

Zkusil jsem vložit odpočítávadla do horního šedého pruhu. Zatím to není definitivní umístění. Kdyžtak dejte vědět co na to říkáte.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tano
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 241
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava
Registrován: 1.11.2009 9:31
Re: Odpočítavadla

Příspěvek od Tano »

To že se ty odpočítavadla objevují na každé stránce, je super. Nezabírá to moc místa, takže to neruší a člověk má pořád přehled o startech.

Tak jak to je, to je na dobrém místě. Když jsem na nějaký z těch startů ťuknul, tak mě to hodilo na stránky ClockLink.com a já bláhový jsem si myslel, že mě to přehodí někde na kameru, co bude sledovat tu startovací rampu :D
Bylo by teda dobré dát ke každému tomu startu nějaká malý odkázek, kde by se ten start dal sledovat v přímém přenosu. Start raketoplánu se v přímém přenosu sledovat dá,ale do jaké míry se dají sledovat i ostatní starty to vážně netuším.
Vím, že už si moc vymýšlím,ale pokud by se ti to nějak povedlo, měl by jsi to tu fakt super. Takhle to máš zatím pouze skvělé :)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Odpočítavadla

Příspěvek od Dugi »

Jsem rád, že se ti to líbí.
Tím, že klikneš na odpočítávadlo tě to opravdu hodí na web Clocklink, který tuhle službu poskytuje. Změnit se to nedá, je to defaultně nastavené a vlastně se tomu ani nemůžeme divit - tahle funkce je zdarma a pro ně je to vlastně jediná forma reklamy.
Starty naprosté většiny raket a raketoplánů se dají sledovat na NASA TV. Čili z těch výše jmenovaných tam budou živé přenosy z WISE, SDO i STS-130. Jak to ale bude v případě startů neamerických projektů to si netroufám odhadovat. Nevím jestli Rusové (Sojuz TMA 17) nebo ostatní státy udělají nějaký vlastní přenos nebo jeslti data jen poskytnou NASA TV, která jim to živě odvysílá. Ale na to se přijde časem. Zatím stačí vědět to, že drtivou většinu startů a přistání přenáší NASA TV.

Ještě by mě zajímalo jaký názor na umístění odpočítávadel mají ostatní.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: Odpočítavadla

Příspěvek od Tommy »

Mně se tedy ta odpočítávadla taky líbí (dobrej nápad Tano ;) ), jen bych osobně trochu změnil umístění (což už jsem s Dugim soukromě probral...).

A co se týče toho odkazování, tak tam s Tanem taky docela souhlasím - jak píše Dugi, je jasné, že nelze měnit odkaz toho odpočítavadla, ale to nebrání tomu, dát třeba za každé odpočítávadlo odkaz ve formě i (link je jen ilustrační, mám zkrátka na mysli to "i"čko), kde by link buď vedl na příslušné téma zde, nebo (pokud by o tom zde náhodou nic nebylo) na stránky NasaTV, popř. na nějaký jiný relevantní web... ;)
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Odpočítavadla

Příspěvek od Dugi »

Tommy: Super nápad, "I"čka jsem tam doplnil a už odkazují na příslušná témata, díky.
Ještě zkusím zapracovat na tom případném přesunutí "o řádek níž" ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: Odpočítavadla

Příspěvek od Tommy »

Tak jsme opět trochu pozměnili (já a Dugi - Dugi navrhoval a já jsem to realizoval :-D ) odpočítávadla - nyní nebudou na každé stránce (trochu to zpomalovalo načítání) ale jen na indexu o kousek níže než doposud. Dále se už nejedná o aplikaci jiných serverů ale o (skoro) vlastní výtvor... S tím souvisí i to, že nyní již lze kliknout na ten název a odkáže to na příslušné vlákno zde a né někam pryč (jak si stežoval Tano)...
Tak snad se změna bude líbit... ;)
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: Odpočítavadla

Příspěvek od digiart »

:tlesk: To se moc povedlo vypadá to dobře dobrá práce chlapy :klaní se: .
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"

Odpovědět

Zpět na „Připomínky a návrhy“