Sloučení s astro.cz

Sem můžete přidávat svoje tipy na vylepšení našeho fóra
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Sloučení s astro.cz

Příspěvek od Dugi »

Vážení uživatelé,
naše fórum stojí na rozcestí a já bych byl velice rád, kdybyste mi svými názory poradili, na kterou cestu se vydat. Během víkendu jsem dostal mail od pana Horálka ze serveru astro.cz s mimořádně zajímavou nabídkou. Ta nabídka byla následující - přesunout naše diskusní fórum pod křídla webu astro.cz a stát se tak jeho oficiálním kosmonautickým fórem.
Opravdu dlouho jsem váhal, jak se rozhodnout a vzal jsem si několik dní na rozmyšlenou. V mé hlavě se totiž perou dva protichůdné směry. Ten první říká, že je to úžasná příležitost, která se nemusí opakovat. Přesunem získá naše fórum mnoho čtenářů, návštěvníků a určitě i registrovaných, kteří to tady rozjedou. Druhý hlas zase našeptává něco jiného - o fórum se starám a buduju ho po drobných krůčcích už skoro rok a půl. Máme vlastní logo, facebookový profil, návštěvnost se pomalu zvyšuje. Přesunem na jiný web by naše fórum jako takové skončilo. Už by to nebylo kosmonautix.cz. Samozřejmě, že všechny uložené příspěvky, grafika i registrace by zůstaly zachovány. Jen by to už nebylo "naše staré dobré fórum".
Během několika hodin jsem ale pochopil, že o takhle velkém kroku bych neměl rozhodovat sám. Obracím se tedy na Vás, milí uživatelé. Napište mi, prosím, svůj názor na celou situaci a případně i radu jak se zachovat. Vadilo by vám, kdyby se naše fórum přestěhovalo?
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Lakely
Správce profilu na Facebooku
Správce profilu na Facebooku
Příspěvky: 1131
Reputace: 154
Bydliště: Plzeň
Registrován: 11.2.2010 21:50
Kontaktovat uživatele:
Re: Sloučení s astro.cz

Příspěvek od Lakely »

Ahoj,

Toto je skutečně nečekané. Co si budeme povídat, je to krok, který je opravdu velkým skokem jiným směrem, než jsme se doposud ubírali. Je to rozhodně neskutečně prestižní nabídka. Jak sem nedávno ptal, jen málokde se dá najít informačně nabitější fórum o kosmonautice. To co jsi tady Dugi započal a děláš, je věc, která by se měla vyvažovat zlatem. Neustálý přísun kosmických novinek, bez ohledu na honorář..... A vše to děláš převážně ty s naší malou pomocí.
To říkám jen tak na shrnutí současné funkce fóra. Abych řekl pravdu vůbec si netroufám říci jeslti ano, nebo ne, k danému spojení. Nevíme co můžeme čekat po spojení s převážně astronomickým portálem. Nicméně, pokud zůstaneme skutečně dále kosmonautickým fórem, pod hlavičkou astro.cz, tak by to mohlo být hodně dobré.

Tady to chce, se spíše rozhodnout, zda nadále chceme být tím co jsme, tedy takovým skutečně rodinným diskuzním fórem, i když spíše informačním kanálem, nebo postoupíme k profesionálnímu pojetí. Je to, chtělo by se říci, skoro i přirozený vývoj věcí a v rozvoji je to asi nejlepší krok, někam kupředu. Jde spíše o to, kolik nám na srdci leží to naše rodinné pojetí.

No, já sem spíše zatím jen filosofoval, rád si to ještě promyslím a usoudím dle toho, co napíšou ostatní. Do té doby se asi mírně přikláním k přijetí této nabídky, kvůli dalšímu rozvoji a zviditelnění, ale nevím. Povídejte vy ostatní.
Vesmír je nekonečný a realita překoná veškeré naše představy.
A. C. Clarke
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Sloučení s astro.cz

Příspěvek od Dugi »

Lakely, díky moc za názor. Jsem rád, že nejsem sám, kdo se na celou věc nedívá černobíle. Tohle je totiž tak neskutečně komplexní změna, že se nedá říct, že je to jednoznačně super, ani že je to na 100% k ničemu. Jsou tu neoddiskutovatlené výhody, ale také to s sebou nese i jistá negativa - příklady obou kategorií jsi velmi dobře vystihl ve svém příspěvku.
I já se budu těšit na příspěvky dalších uživatelů.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: Sloučení s astro.cz

Příspěvek od digiart »

Ahoj Dugi

Toto fórum mi vyhovuje a jsem sním velice spokojen, rád taky přispívám. Pokud jde o sloučení z astro.cz je to také kvalitní stránka a jsou tak odborníci přes astronomii , dobře tuto stránku znám :palec nahoru: . Ono záleží jak si asi představuješ fórum do budoucna a jestli tě ta práce kolem fóra baví, myslím si že sloučení by velice pomohlo v návštěvnosti ale vše záleží jen na tobě. Počkáme si na další názory.
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Sloučení s astro.cz

Příspěvek od Dugi »

digiart píše:Ono záleží jak si asi představuješ fórum do budoucna a jestli tě ta práce kolem fóra baví
Určitě mě všechna práce okolo baví a rozhodně jsem neplánoval provoz našeho fóra nějak omezovat. Právě naopak, snažím se do dalších měsíců a let hledat cesty k rozvoji, ale tohle je tak ohrmoný skok, že ho chci raději probrat i s vámi, coby uživateli.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: Sloučení s astro.cz

Příspěvek od Tommy »

I já se připojím do debaty :)

Musím se přiznat, že i mně tato nabídka překvapila, ale na druhou stranu, nebýt Dugiho obětavé práce, tak toto fórum není tam, kde teď je... :palec nahoru:

K nabídce samotné: i když by se mi po tom našem "rodinném fóru" (jak ho Lakely nazval) možná trochu stýskalo, určitě tento pocit přebylo uspokojení z faktu, že se fórum dostalo do dalšího "levelu", a stalo se ještě známějším, čtenějším, odkazovanějším a populárnějším... Navíc, jak Dugi psal, změna by se v podstatě projevila jen v jiné adrese (která by mohla být trochu "čitelnější" a snáze zapamatovatelná než ta stávající), vše ostatní by (až na úplné drobnosti) zůstalo zachováno, což také hovoří ve prospěch "přesunu"... (a navíc by se mi trochu uvolnilo místo v db, což ale na můj názor nemá vůůůbec žádný vliv :lol: )
K tomu si myslím, že "spojení" s astro.cz by mohlo fóru pomoci nejen již zmiňovanou větší návštěvností a více registrovanými (a aktivními) uživateli (o čemž asi Dugi každou noc sní :-D ), ale třeba i přístupem k novým zajímavým informacím...

Suma sumárum: myslím si, že bylo škoda, takovouhle nabídku, která má potenciál posunout fórum zase o něco dále, nevyužít :)
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Sloučení s astro.cz

Příspěvek od Dugi »

I tobě, Tommy, děkuju za názor. V podstatě se dá říct, že díky vám třem jsem si ujasnil a srovnal některé myšlenky, postoje a názory. Už nejsem zdaleka tak nejistý, jako jsem byl včera večer, kdy jsem tuto nabídku dostal. Navedli jste mne na správnou cestu. ;)
Jsem tedy připraven nabídku přijmout. Děkuji Vám všem za pomoc při rozhodování a doufám, že jsme se společně rozmysleli správně. Taky doufám, že se ostatní uživatelé fóra, kteří sem během dneška nestihli napsat nebudou zlobit, že jsme rozhodli bez nich. Ale tato nabídka je opravdu mimořádná a já nechci nechat astro čekat. Takže ještě jednou díky všem.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Johnny
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 35
Reputace: 0
Bydliště: sever
Registrován: 8.3.2011 17:01
Re: Sloučení s astro.cz

Příspěvek od Johnny »

"Je to malý skok pro uživatele jako já, ale velký skok pro vás všechny co to tu budujete už dlouhou dobu" ... myslím si že se tím nic nezkazí a fóru to jenom prospěje, bude ještě víc napěchováno informacemi a návštěvnost bude mnohonásobně vyšší než doposud i když jsem byl vždycky moc rád když tu bylo sice jenom pár lidí ale zato dobrá parta, všichni si rozuměli, pomáhali, nehádali se a naopak si vyšli vždy vstříc s pomocnou rukou a né jako na jiných fórech kde bylo třeba i několikrát více lidí ale panovala tam nepříjemná atmosféra, člověk se bál něco napsat aby v zápětí nebyl smečován. .... Ta rodinná atmosféra a pocit semknutosti asi trošku opadne ale doufejme že se ta "rodina" rozroste jenom množstvím a problémů bude co nejmíň a ta atmosféra alespoň částečně zůstane. Tak když už je rozhodnuto tak přeji novému fóru vše nejlepší do další etapy jeho vývoje a ať se mu daří minimálně tak jako doposud, šťastnej let :klaní se:
"Vesmír je kniha, kterou nikdo nedočte do konce"
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Sloučení s astro.cz

Příspěvek od Dugi »

Johnny: Taky doufám, že se nám budou problémy vyhýbat a že se nám podaří udržet si přátelské vztahy. Já se o to ostatně snažím všude - i v práci. Protože když je člověk ve stresu z okolí tak prostě nemůže podávat dobré výkony. Doufám, že změna to bude jen k lepšímu. Ale rozhodně nečekejte, že se hned zítra změní adresa. Právě naopak. Teď mne a pány z astro.cz čeká dlouhá cesta abychom vše připravili na pokud možno bezproblémový přesun.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tano
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 241
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava
Registrován: 1.11.2009 9:31
Re: Sloučení s astro.cz

Příspěvek od Tano »

Ano líbí se mě tady, že se tu člověk dozví téměř každý den něco nového, zajímavého. Líbí se mě tady, že pod každým Dugiho příspěvkem se nepíší sáhodlouhé reakce co by nepatřily k tématu (reakce co patří k tématu samozřejmě rád mám :-) )a trošku jsem měl vždy obavy z toho, že až nás tady budou „milióoony “, tak že se to tady zvrhne a člověk bude novinky a rozumné informace lupou hledat. Naštěstí tato situace ještě nenastala i po v poslední době většího množství nově zaregistrovaných uživatelů, za což jsem rád. Na stránky Astro.cz (osobně je až tak moc neznám) typuji že budou chodit také jen rozumní lidé, takže toho spojení bych se až tak nebál.
Takže Dugi s chutí do toho a půl je hotovo. :palec nahoru:

Odpovědět

Zpět na „Připomínky a návrhy“