"Nekosmonautická" kosmonautika

Sem můžete přidávat svoje tipy na vylepšení našeho fóra
Odpovědět

Chcete aby se na tomto fóru objevovaly také informace o "nekosmonautických" projektech?

Ano, chci aby tady byly i tyto informace
6
67%
Ne, vyhovuje mi stávající stav
3
33%
 
Celkem hlasů: 9

Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
"Nekosmonautická" kosmonautika

Příspěvek od Dugi »

Vážení uživatelé,
tohle fórum funguje hlavně kvůli vám. Vy jste jeho hnacím motorem a proto si zasloužíte spolurozhodovat o jeho dalším směřování. Dneska jsem se totiž zamyslel a zjistil jsem, že stojím na rozcestí a právě vy mi můžete poradit, kterou cestou se vydat. Na dalších řádcích se pokusím nastínit, o co konkrétně mi jde.
Až doposud to na našem diskusním fóru vypadalo tak, že se tu psalo jen a pouze o "skutečné kosmonautice", tedy o vědeckých sondách k jiným planetám, o misích raketoplánů, o ISS a tak dále. Na druhou kolej byly odsunuty informace o projektech, které také využívají klasických nosných raket a které krouží kolem naší Země, ale s vědou jako takovou nemají povětšinou vůbec nic společného. Jedná se o družice, které většinou spadají do kategorií - vojenské, telekomunikační/navigační a meteorologické. O vypouštění těchto družic nenajdete na fóru ani zmínku. Je to dobře, nebo je na čase celou věc změnit? To už nechám na vás.
Hlasování nechám běžet do konce měsíce a pak se podle výsledků rozmyslím jak dál. Při svém rozhodování vezmu určitě výsledky v potaz. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: "Nekosmonautická" kosmonautika

Příspěvek od Tommy »

Kdyby to šlo, tak bych zvolil třetí možnost - obecně bych byl pro zachování stávajícího stavu se zaměřením na "pravou kosmonautiku", na druhou stranu bych ale zároveň i uvítal občasné info z těch "jiných oblastí", zejména pokud by šlo o něco hodně významného či zajímavého :)

Taková možnost ale v anketě není, takže nevím co zvolit :roll: :Drbe se na hlavě:
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: "Nekosmonautická" kosmonautika

Příspěvek od Dugi »

Tommy píše:Kdyby to šlo, tak bych zvolil třetí možnost - obecně bych byl pro zachování stávajícího stavu se zaměřením na "pravou kosmonautiku", na druhou stranu bych ale zároveň i uvítal občasné info z těch "jiných oblastí", zejména pokud by šlo o něco hodně významného či zajímavého :)
Abych to uvedl na pravou míru. Pokud by vyhrála možnost číslo 1, neznamenalo by to pochopitelně, že bych se "pravé" kosmonautice přestal věnovat, nebo že bych výrazně omezil její aktualizace. To rozhodně ne. Spíše by se jednalo o vytvoření pár nových kategorií, do kterých bych přidával aktuální informace. Ty by pochopitelně nebyly natolik detailní jako v případě "pravé" kosmonautiky. Takže pokud můžu poradit, tak z toho, co jsi napsal mi vychází, že spadáš do kategorie "Ano, chci aby tady tyto informace byly".
Ale aby tahle možnost někoho nemátla, přejmenoval jsem ji na stávající "Ano, chci aby tady byly i tyto informace". Je to sice jen přehozené pořadí slov a doplněná spojka "i", ale myslím, že obsah sdělení bude díky tomu jasnější.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: "Nekosmonautická" kosmonautika

Příspěvek od Tommy »

Tak teď už je to jasné, díky za objasnění ;) :palec nahoru:
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: "Nekosmonautická" kosmonautika

Příspěvek od digiart »

No myslím si že nynější obsah fóra by mohl s klidem zůstat tak jak je :palec nahoru: , o kolo vojenských, meteorologických, telekomunikačních a navigačních družic se neděje nic zase tak zásadního :krčící rameny: jako kolem sond a raketoplánů či ISS.
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"
Uživatelský avatar
Tano
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 241
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava
Registrován: 1.11.2009 9:31
Re: "Nekosmonautická" kosmonautika

Příspěvek od Tano »

Tommy píše:Kdyby to šlo, tak bych zvolil třetí možnost - obecně bych byl pro zachování stávajícího stavu se zaměřením na "pravou kosmonautiku", na druhou stranu bych ale zároveň i uvítal občasné info z těch "jiných oblastí", zejména pokud by šlo o něco hodně významného či zajímavého :)

Taková možnost ale v anketě není, takže nevím co zvolit :roll: :Drbe se na hlavě:
Citoval jsem Tommyho, protože s tímto názorem naprosto souhlasím. Zachovat původní stav a z jiných oblastí kosmonautiky tady dát jen ty významné a zajímavé věci.

Přece jen toto fórum se jmenuje "kosmonautix.cz" --- Disksní fórum o průzkumu vesmíru ;)

Hlasuji pro první možnost.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
"Nekosmonautická" kosmonautika - vyhodnocení

Příspěvek od Dugi »

Je rozhodnuto. Poměrně jasným skóre 5:1 jste dali přednost tomu aby se tu čas od času objevila nějaká zmínka i o aktuálním dění okolo vojenských, navigačních či meteorologických satelitů. V nejbližších dnech vytvořím příslušná diskusní vlákna.
Na závěr bych chtěl poděkovat všem uživatelům, kteří se do ankety zapojili.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Připomínky a návrhy“