Nové logo

Sem můžete přidávat svoje tipy na vylepšení našeho fóra
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Nové logo

Příspěvek od Dugi »

Vážení uživatelé našeho fóra,
přišel čas vyhlásit vítěze soutěže o nejlepší logo, které bude reprezentovat náš web. Původně jsme se měli jméno vítěze dozvědět až 29. Listopadu, kdy skončí hlasování ve druhém kole, ale k mému velkému zklamání došlo k něčemu, čemu bych nikdy nevěřil.
V posledních dnech se na našem webu zaregistrovali dva noví uživatelé – robo a alechandro. Ani jeden z nich nenapsal na fórum, ale hlasoval v anketě. V administraci jsem zrovna řešil technické záležitosti chodu fóra, když jsem si všiml údaje, který mi přímo vyrazil dech. Oba dva nově registrovaní mají shodnou IP! Jedná se tedy o klony. Opustil jsem tedy rozdělanou práci v administraci a zaměřil jsem se na oba dva nové uživatele. Jaké bylo mé překvapení, když jejich IP byla do posledního detailu naprosto shodná s IP našeho digiarta. Sám jsem tomu nechtěl věřit, nevěřil jsem, že by byl digiart něčeho podobného schopen, ale když jsem uviděl, že robo i alechandro hlasovali pro digiarta a navíc při registraci použili mail, který velmi silně evokuje digiarta, věděl jsem, že se mé nejhorší představy naplnily.
V důsledku těchto neblahých událostí zastavuji hlasování ve druhém kole a dělám to, k čemu jsem nečekal, že budu muset sáhnout, tedy k diskvalifikaci. Digiartovy výtvory jsou vyřazeny ze soutěže z důvodu odhalení podvodu, jehož cílem byla záměrná a cílená manipulace s výsledky ankety. Vítězem se tedy stává Tommyho návrh, který po stornování hlasů uživatelů robo a alechandro vyhrál v poměru 3:1.
Obrázek
Vítěze tedy známe, přesto zbývá odpovědět na jednu otázku. Já na ni ale neznám odpověď, zodpovědět nám ji musí někdo jiný. Zajímá mne co přimělo digiarta k tomu aby se snížil k tomuto podvodu. Hodně jsi mne zklamal, myslel jsem, že jsi čestný člověk, který raději fér prohraje, než aby fixloval. Pokud můžeš, napiš nám, co tě k tomuto činu vedlo.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: Nové logo

Příspěvek od digiart »

1. nic proti když máte doma jen jeden počítač a registrují se vám dva synové to je podle vás podvod ? Je jasné že se ukážou stejné IP.
2. bohužel oba dva používají mé staré meilové schránky, které už dávno nepoužívám.
3. myslel jsem že budete rádi když se vám zaregistrují nový členové ale vidím že o to moc nestojíte :( , oba dva jsou blázni do kosmonautiky jako já.

Takže se omlouvám jestli to někoho urazilo či nevím co :Drbe se na hlavě: , mějte se tu hezky. Přeji hodně dalších příspěvků.


PS: prosím o výmaz všech mých příspěvků z databáze.
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"
Uživatelský avatar
Lakely
Správce profilu na Facebooku
Správce profilu na Facebooku
Příspěvky: 1130
Reputace: 153
Bydliště: Plzeň
Registrován: 11.2.2010 21:50
Kontaktovat uživatele:
Re: Nové logo

Příspěvek od Lakely »

Předem asi pogratuluji výhernímu logu. Hlasoval jsem pro něj a jsem za něj rád.

Nedá mě to a musím se také vyjádřit: Digiarte? Proč hned tak ukvapený závěr. Musí znat, že tahle situace vypadala podezřele a nikdo nemohl tušit, že to tak je. Když se přihlásí i tvé děti, tak je to fajn a určitě bychom z toho měli radost a pokud to tak bylo, tak určitě i Dugi uzná, že máš pravdu. Ale nikdo to nemohl tušit a dle toho jak to vypadalo, by postupoval úplně každý. Nikdo se na tebe neobořoval, tak proč se hned urážet. Šlo tady především o to, aby jsi to vysvětlil, což jsi udělal, tak co více to rozmazávat a urážet, když máš jasné vysvětlení?
Vesmír je nekonečný a realita překoná veškeré naše představy.
A. C. Clarke
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Nové logo

Příspěvek od Dugi »

digiarte, není to všechno trochu až MOC podezřelé?
Stejná IP - tady je to tvrzení proti tvrzení. Nejde prokázat ani jedno ani druhé - nejde prokázat pravdu ani lež.
Maily - Sorry, ale tomuhle se mi nechce věřit. V době, kdy si každý může založit mail během 5 minut by mladí kluci využívali tátovy maily? S něčím podobným jsem se ještě nesetkal.
Navíc je tu další věc - robo se registroval jen asi 8 hodin před první uzávěrkou a nic nenapsal, jen zahlasoval v anketě. A dneska alechandro - to samé.
Víš, přijde mi to jako hodně náhod dohromady. Když Tvé syny zajímá kosmonautika, proč se tu registrovali až teď, proč se tu neobjevili dřív? Proč nic nenapsali, když je kosmonautika tolik zajímá? Nemůžeš se mi divit, že když si tohle všechno dám dohromady tak že mi vychází to, co jsem napsal výše. Netvrdím, že mám patent na rozum, jsem jen člověk, můžu se mýlit, ale jak se lidově říká - něco mi tu smrdí. Neřeknu, kdyby tam bylo těch indicií málo, ale tady jich je několik (IP, maily, doba registrace, nikdo nic nenapsal, jen hlasovali v anketě).
Víš přece sám dobře, že když se někde na společné IP registruje další uživatel tak že je nepsaným pravidlem o tom dát vědět administrátorovi aby o tom věděl a aby si nemyslel, že je v tom nějaká levárna. Proč jsi mi nenapsal, že se tu Tví synové zaregistrovali? Měl jsi na to dost času, místo toho jsi mlčel.
Neber to, prosím, jako buzeraci tvé osoby, stejně bych jednal s kýmkoliv, kdo by udělal to co ty. Není to nic proti tvé osobě, na tom si stojím a trvám. Jen je tu spousta věcí, které mi nehrají do karet a když se vžiješ do mojí situace tak se ani nemůžeš divit, že to vidím, jak to vidím.
Tvoje příspěvky mazat nebudu, přerušilo by to kontinuitu některých vláken - někdo by odpovídal na neexistující příspěvek. Vím, že máš teď v hlavě spoustu emocí a chceš nás, jak to tak vypadá, opustit. Neunáhli se, dobře si všechno promysli. Jsi velice aktivní uživatel o kterého by byla škoda přijít bez ohledu na to co jsi s tou anketou udělal či ne.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: Nové logo

Příspěvek od digiart »

Neřešte to a já taky nebudu.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Nové logo

Příspěvek od Dugi »

Neunáhli, prosím, své rozhodnutí. Nejsme tu proti tobě zaujatí, naopak máme tě rádi stejně jako kohokoliv jiného. Pokud mluvíš pravdu, pak se nedivím, že cítíš křivdu a mrzí tě to, ale vzhledem k okolnostem se nemůžeš mému rozhodnutí divit.
Jedna anketa přece nezničí to, co jsme tu několik měsíců budovali.Rozvaž proto dobře, zda se vyplatí jednat zkratkovitě a odejít, nebo si všechno nechat projít hlavou a zůstat. Tohle rozhodnutí je jen na tobě.
Ale ještě jendo opakuji - nikdo tě odsud nevyhání, není tu nikdo, kdo by tě neměl rád, nebo by ti záměrně škodil a ubližoal. Na všechny bez rozdílu tu platí stejný metr.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: Nové logo

Příspěvek od Tommy »

Jako moderátor se k této události také vyjádřím:
než to sem Dugi napsal, tak to se mnou konzultoval, a dlouho jsme zvažovali pro a proti jednotlivých důkazů. Jsme samozřejmě jenom lidé, a tak je možné, že jsme se prostě zmýlili, a Digiart je v tom opravdu nevinně. Nicméně zatím nemáme (resp. Dugi nemá) žádný důvod myslet si, že tomu tak je. IP samozřejmě být sdílená může (kupříkladu já sám využívám služeb regionálního ISP, který jednu sdílenou ip adresu používá pro půlku města), ovšem argument se sdílenými e-maily už trochu drhne, stejně tak jako fakt, že je opravdu velká náhoda, že Digiart tyto své syny, blázny do kosmounautiky jak sám napsal, nepřivedl k tomuto fóru již dříve a že nyní nic nenapsali a jen hlasovali (zvláště když se jeden registroval při hlasování prvního kola a druhý až při hlasovnání druhého kola).
Navíc, jak naznačil Lakely, pokud by to pravda nebyla, nemělo by žádný smysl se hned urážet... Například, když by mě někdo obvinil, že tímto způsobem nehraji fair-play, a nebyla by to pravda, rozhodně bych se hned neklidil ze scény a neodhlašoval z FB s pocitem že se jedná o spiknutí, ale přinesl bych všechny možné důkazy dosvědčující mou nevinu. I tímto chováním nám prostě digiart nedává jinou možnost než si myslet, že tu něco nehraje... Ale samozřejmě bychom se rádi mýlili...

Jinak mě samozřejmě těší, že vyhrálo mé logo, snad se bude všem (nebo minimálně Lakelymu :) ) líbit...
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
Tano
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 241
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava
Registrován: 1.11.2009 9:31
Re: Nové logo

Příspěvek od Tano »

Mě trochu překvapuje, že jste psali, že se první uživatel zaregistroval už při prvním hlasování, protože pro mě osobně obě 2 první místa si to zasloužili a já sám jsem pro obě hlasoval (třetí hlas jsem dal sobě, ale to už jsem dopředu avizoval :) ). Tam přece nebylo třeba dělat nějaké přihlašovací akce, Digiart by se do finále dostal i bez toho, ne? To bylo od Digiarta zbytečná hloupost.

Je fakt, že ve finále jsem chtěl dát hlas Tommymu, ale nestihl jsem to. Jeho logo přece jen vypadá profesionálněji, ikdyž má také svoje mouchy :)

Digiart si prostě řekl, že za tu námahu (vytvořil nejvíce log), to přece musí vyhrát i za cenu, že do toho buď zapojí své děti, nebo bez nich. Nebyl to zrovna moc šťastný nápad.
Já bych to uzavřel tak, že logo Tommyho bych vyhlásil za vítěze, 2 pochybné poslední uživatele Alechandra a Roba bych vyhodil. Možná bych vymazal i celé hlasování, aby se Digiart v budoucu kvůli toho necítil trapně a jel bych dál. Chybu může udělat každý a odpouštět je lidské. Myslím si, že Digiart je hodně velký fanda do kosmonautiky, přijít by o něho byla docela škoda.
Haug domluvil jsem :)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Nové logo

Příspěvek od Dugi »

Jak to bylo či nebylo ví asi jen sám digiart, my ostatní můžeme pouze spekulovat nad důkazy, které máme k dispozici. Doufám, že si digiart celou věc dobře rozmyslí a že mezi nás začne znovu chodit.

Ale ještě nám k řešení zbývá jedna věc. Jak si možná pamatujete tak při vyhlášení soutěže jsem psal, že vítěz dostane nějakou cenu. Neprozradil jsem ale o co půjde, protože to mělo být překvapení pro všechny. Teď už ale není proč čekat – Vítěz se může těšit na to, že ZDARMA dostane jedno DVD s celoročním sestřihem Vesmírné výzvy 2010. Gratuluju!
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: Nové logo

Příspěvek od Tommy »

A vida, na výhru už jsem málem zapomněl :-D

Ale naneštěstí mám u Dugiho toto DVD Vesmírných výzev 2010 rezervované už od okamžiku kdy se mi o nápadu na DVD zmínil, takže teď se mi tu sešly (byť zatím jen hypoteticky :-D ) rovnou dva kousky... A jak to vyřeším? Jednoduše, tuto výhru věnuji... a komu?
*** chvilka napětí *** :mrgreen:
Dugi piš si: DVD s celoročním sestřihem Vesmírné výzvy 2010 zdarma získává ... Lakely! :-D :tlesk:
Ber to jako odměnu za to jak naše fórum propaguješ na FB :palec nahoru:

(a navíc zrovna koukám, že si už o tohle DVD projevil zájem, tak mám aspoň jistotu, že to nebude nechtěnej dárek :lol: )
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «

Odpovědět

Zpět na „Připomínky a návrhy“