Soutěž o nejlepší logo

Sem můžete přidávat svoje tipy na vylepšení našeho fóra
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Soutěž o nejlepší logo

Příspěvek od Dugi »

Naše fórum funguje už zhruba rok a i přes občasné dny, kdy se nic neděje se tu postupně zvyšuje aktivita a pomalu to tu začíná žít. Dík za to, patří Vám všem registrovaným a diskutujícím, kteří svými příspěvky pomáháte tohle fórum tvořit. Vždycky když vidím, že na fórum někdo napsal, mám z toho ohromnou radost.
Jak už jsem psal výše, fórum začíná ožívat. Je tady ale jedna věc, která mu stále chybí. Nehodlám vás dlouho napínat, zkrátka a dobře našemu fóru chybí logo. Nějaký originální obrázek, který by člověka „praštil co očí“ a hned by věděl, na jaké je adrese. A protože já jsem vyloženě grafický antitalent, který si netyká ani s tužkou natožpak s nějakým grafickým SW, rozhodl jsem se oslovit právě Vás. Vyhlašuji proto soutěž o logo diskusního fóra kosmonautix.cz.

Pravidla:
  • 1) Soutěže o návrh loga se smí zúčastnit kterýkoliv registrovaný uživatel našeho fóra. Počet návrhů od jednoho uživatele není omezený. Když někdo pošle jeden návrh, nebo pět, je jedno.
    2) Logo by mělo být pokud možno jednoduché. Mělo by být pochopitelné i když bude zmenšené. Asi nejlepší bude, když se před tvorbou inspirujete u profesionálů. Například loga raket Ares, 22. Dlouhodobé expedice na ISS, Falcon 9, mise STS-129, nebo OSIRIS-REx. U loga není důležité, aby do detailu zachytilo skutečnost. Záleží na zachycení toho hlavního. Detaily při zmenšování stejně zaniknou. Proto se například u misí raketoplánů kreslí jen jejich silueta …
    3) Logo musí mít průhledné pozadí.
    4) V logu musí být čitelná adresa našeho webu kosmonautix.cz. Ve zmenšené variantě se může stát, že text zanikne, ale pokud se použije větší logo, text by měl být čitelný.
    5) Snažte se udělat logo velké. To se dá vždycky zmenšit. Ale z malého se velké udělat nedá. Doporučil bych velikost jedné strany zhruba okolo 500 pixelů.
    6) Na tvorbu vám samozřejmě nechám čas. S vyhodnocením počkám až do chvíle, kdy se sejde minimálně pět návrhů ať je z čeho vybírat. Aby to ale netrvalo příliš dlouho, volím jako poslední termín polovinu listopadu - 14.11.
    7) O vítězném logu rozhodnete vy, uživatelé, v anketě.
    8) Vítěz rozhodně nepřijde zkrátka. Dostane totiž odměnu. Ptáte se jakou? Nepovím. Ne, že bych nechtěl, ale odměna souvisí s jedním překvapením, které pro Vás všechny chystám.
Už teď se těším na Vaše návrhy. Rozhodně se nestyďte je posílat i když si myslíte, že vám to třeba nejde. Za návrh Vám nikdo hlavu neutrhne, právě naopak, budu moc rád za úplně každý návrh. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: Soutěž o nejlepší logo

Příspěvek od Tommy »

Tak to zní velice zajímavě! Zkusím se taky zúčastnit, nicméně s grafikou jsem na tom podobně jako Dugi takže nezaručuji koukatelný výsledek :oops:

Jo a chtěl bych se Dugi zeptat - jakým způsobem se ty návrhy mají "odevzdávat"?
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Soutěž o nejlepší logo

Příspěvek od Dugi »

Tommy píše:Jo a chtěl bych se Dugi zeptat - jakým způsobem se ty návrhy mají "odevzdávat"?
V podstatě jsou tři možnosti. Ti, kteří mají k dispozici diskový prostor na nějakém serveru (stačí na freehostingu) nahrají obrázek tam a sem vloží odkaz na obrázek. Ti, kteří tuto možnost nemají mi pošlou e-mail na adresu [email protected] a do přílohy přidají svůj obrázek, já ho nahraju sem na server a do fóra vložím odkaz na něj s uvedením autora. A nebo můžete využít služeb nejrůznějších imagehostingů. ;)

Až se nám sejde víc návrhů, tedy krátce před zahájením ankety obrázky vložím vedle sebe do jednoho příspěvku aby mohli uživatelé porovnávat.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tano
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 241
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava
Registrován: 1.11.2009 9:31
Re: Soutěž o nejlepší logo

Příspěvek od Tano »

Dugi, taky nejsem žádný zdatný kreslíř, ale o něco se možná pokusím, času je na to celkem dost :-)
Jen jsem se chtěl zeptat na jednu věc o které mám pocit, že už jsem se na ní ptal kdysi dávno, ale už jsem ji zapoměl. Co znamená to THOS? Ve slovníku angličtiny jsem nic nenašel. Možná to bude pro to logo docela podstatné.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Soutěž o nejlepší logo

Příspěvek od Dugi »

Určitě se do tvorby loga pusť. Nezáleží na tom jestli to umíš nebo ne. Je to hlavně o chuti a odhodlání něco udělat. A to se cení. ;)

Ke druhé části tvé otázky. Čili kde se vzal název thos. Vezmu to trochu ze široka. Ještě když jsem chodil s Tommym do jedné třídy na gymnáziu tak Tommy udělal na freehostingu webzdarma stránky, kde jsme spolu s dalšími spolužáky chatovali. Jenže postupně se přidávaly další funkce a freehosting nám přestal stačit a začali jsme se tedy poohlížet po placeném hostingu. S tím souvisel i výběr domény. Vybrali jsme pár desítek názvů a demokratikým systémem voleb jsme v několika kolech zvolili vítěze - thos. Některé názvy vycházely ze skutečnosti - byly tam třeba jména řeckých a egyptských bohů, ale také tam byla slova, která vlastně nemají žádný význam. Prostě shluk písmen, který zní zajímavě. A do téhle kategorie patří právě thos. Neznamená to (pokud vím) vůbec nic. A to se nám právě líbilo. Měli jsme jistotu, že máme něco originálního a po nikom se neopičíme. ;) Já využívám hosting na "thosu" pro tohle diskusní fórum, Tommy tady provozuje dva weby (oba velmi zajímavé - doporučuju ;) )
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: Soutěž o nejlepší logo

Příspěvek od Tommy »

Dugi to shrnul pěkně :palec nahoru: Zkrátka neznamená to (asi) nic, ale nám se to líbilo a tak jsme si tu doménu (po demokratickém výběru jak píše Dugi :) ) zaregistrovali... Výhodu to má tu, že to je, jak už Dugi řekl, originální, nevýhoda je, že se to špatně cpe do log :lol:

Já už na jednom logu pracuju a snad už bude i brzo hotové... :)
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
stavos
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 40
Reputace: 0
Registrován: 1.11.2009 10:52
Re: Soutěž o nejlepší logo

Příspěvek od stavos »

Poraďte mi prosím nějaký dobrý grafický SW?? pokud možno freeware. Pokusím se taky něco udělat :)
„Existuje teorie, která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco ještě mnohem bizarnějšího a nevysvětlitelnějšího. Existuje jiná teorie, která tvrdí, že už se to stalo.“
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Soutěž o nejlepší logo

Příspěvek od Dugi »

Jestli chceš free tak můžeš zkusit třeba GIMP ;)
Držím palce :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: Soutěž o nejlepší logo

Příspěvek od digiart »

Ahojky všem, tak jsem zkusil splácat :oops: návrh loga pro vaše fórum no jsem zvědav na vaše ohlasy.
Obrázek
Při kliknutí na obrázek se vám zobrazí plná velikost :palec nahoru:
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"
Uživatelský avatar
Tano
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 241
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava
Registrován: 1.11.2009 9:31
Re: Soutěž o nejlepší logo

Příspěvek od Tano »

A jé je, už se začínám stydět, jak vidím takové profi logo. Já to tam pytlíkují v programu něco jako Autocad. Práce to to dá jak sviňa a výsledek je nic moc až mě to skoro přestalo bavit. Nápadu na logo mám spoustu, ale ta realizace je docela těžká. No ale nevzdávám to, času je ještě stále spousta :-) Alespoň 2 loga bych chtěl udělat. Uvidíme.

Zamčeno

Zpět na „Připomínky a návrhy“