Termíny startů

Sem můžete přidávat svoje tipy na vylepšení našeho fóra
Odpovědět
Uživatelský avatar
Agamemnon
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1162
Reputace: 23
Bydliště: Nemecko
Registrován: 10.6.2013 18:20
Re: Termíny startů

Příspěvek od Agamemnon »

takže dnešný úspešný štart čínskej rakety cz-3b s nákladom gaofen-4 uzavrel rok 2015... pokračujeme v januári 2016 (momentálne 17.1. falconom 9)...

nejaké tie štatistiky posledného roku:
- 86 pokusov o štart (29x rusko, 20x usa, 19x čína, 8x esa, 5x india, 4x japonsko, 1x irán)
- 81 úspešných štartov, 1x čiastočné zlyhanie (rusko), 4x zlyhanie (2x rusko, 2x usa)
- 4 štarty s posádkou (všetky úspešné, všetko sojuz, 12 ľudí dokopy)

- najviac štartov jednej rodiny nosičov - 19x čínske CZ (16x r-7)
- najviac štartov jedného nosiča - 8x proton (7x cz-3b/g2)

prehľad štartov podľa rodín:


ak máte niekto nejaké konkrétne otázky, tak sa pýtajte... nejaké ďalšie stats viem samozrejme poskytnúť...

@dugi: ak to chceš v nejakom inom threade, tak to presuň... vhodnejší som na to rýchlo nenašiel...
Per aspera ad astra [42]
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Termíny startů

Příspěvek od Dugi »

Parádní souhrn! Moc díky. :palec nahoru:
Myslím, že se to do tohoto vlákna hodí.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Jardax
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 809
Reputace: 0
Registrován: 2.1.2015 15:33
RSS

Příspěvek od Jardax »

Zase po case se ozyvam, jestli je nejaka sance na opravu RSS systemu fora. Jelikoz nechodim bezne na web, prichazim o spoustu informaci a reakci :(
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: Termíny startů

Příspěvek od Tommy »

Jardax: Zkusil jsem změnit nějaká nastavení, ale nevím jestli to pomůže :Drbe se na hlavě: Když tak dej časem vědět, jestli se něco změnilo... :roll:
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Jardax
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 809
Reputace: 0
Registrován: 2.1.2015 15:33
Re: Termíny startů

Příspěvek od Jardax »

Diky, budu to sledovat, snad to pomuze.
Jeste jeden detail - normalne z jinych diskuzaku je RSS opatreno linkem na ten aktualni post. Tady chodi link na zacatek tematu. Resp. linky jsou dva, jeden na zacatek tematu (http://forum.kosmonautix.cz/forum/viewt ... =28&t=1490), to je spravne, a druhy podle me vadny. Napriklad tvuj post jsem dostal s linkem http://forum.kosmonautix.cz/forum/viewt ... 490#p60003, coz je pro server nerozpoznatelne a jde na zacatek tematu. Muj predchozi post mel napriklad http://forum.kosmonautix.cz/forum/viewt ... 490#p59990, netusim co je to za cisla...
Nevim jestli to jde nekde nastavit ci opravit, ale kdyby jo, bylo by to fajn :)

EDIT: Tak to cislo je zrejme interni poradove cislo kazdeho prispevku, tak jak se uklada do databaze. Jaka je syntaxe aby to server korektne zobrazil nevim.

EDIT: Nasel jsem spravnou syntaxi: http://forum.kosmonautix.cz/forum/viewt ... 003#p60003
Ted jeste donutit server ke zmene linku v RSS ;)
Btw zda se, ze to funguje i ve zkracenem tvaru http://forum.kosmonautix.cz/forum/viewt ... 003#p60003 - zdalo se mi to logicke tak jsem to vyzkousel.
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: Termíny startů

Příspěvek od Tommy »

Link změněn - teď už by to mělo odkazovat přímo na daný post ;)
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Jardax
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 809
Reputace: 0
Registrován: 2.1.2015 15:33
Re: Termíny startů

Příspěvek od Jardax »

Tommy píše:Link změněn - teď už by to mělo odkazovat přímo na daný post ;)
Je to tak, ted to linkuje naprosto perfektne. Jinak mi chodily od minule upravy posty celkem spolehlive az na jeden vynechany, ale ted mi najednou prislo skoro 30 postu z posledni doby, co mi chybely.
Takze asi celkove vzato luxusni pokrok :)
Diky ti...

Btw mozna by byla lepsi ta uprava zkracena, bez tematu, pak se to bude moci i lepe tridit podle adresy ze serveru chronologicky jen podle cisla. Ale to uz je jen fajnovka :)
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6263
Reputace: 1533
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: Termíny startů

Příspěvek od ptpc »

Agamemnon píše:takže dnešný úspešný štart čínskej rakety cz-3b s nákladom gaofen-4 uzavrel rok 2015... pokračujeme v januári 2016 (momentálne 17.1. falconom 9)...

nejaké tie štatistiky posledného roku:
- 86 pokusov o štart (29x rusko, 20x usa, 19x čína, 8x esa, 5x india, 4x japonsko, 1x irán)
- 81 úspešných štartov, 1x čiastočné zlyhanie (rusko), 4x zlyhanie (2x rusko, 2x usa)
- 4 štarty s posádkou (všetky úspešné, všetko sojuz, 12 ľudí dokopy)

- najviac štartov jednej rodiny nosičov - 19x čínske CZ (16x r-7)
- najviac štartov jedného nosiča - 8x proton (7x cz-3b/g2)
Tiež ďakujem za štatistiku. :palec nahoru:
pedro
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 8
Reputace: 0
Bydliště: Kolín
Registrován: 30.12.2012 14:15
Kontaktovat uživatele:
Re: Termíny startů

Příspěvek od pedro »

Ahojte,

je to super jak se z malého blogu stává komplexní služba. Vzhledem k mé vytíženosti většinu startů prošvihnu, ale hurá, máme záznam. Nicméně kouzlo živého vysílání to nenahradí.

Chtěl jsem se zeptat, jestli by nebyla možnost založit na google veřejně přístupný kalendář, do kterého by byly starty jeho správcem průběžně doplňovány. Čtenáři a diváci by si pak jen tento kalendář synchronizovali a bylo by to super.

Představa, že mě ve dvě ráno budí mobil, že začíná přenos startu rakety je velmi lákavá a dovedu si představit, že vezmu notebook a budu koukat.

Díkes Pedro
Petr "Pedro" Nečesaný
Jardax
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 809
Reputace: 0
Registrován: 2.1.2015 15:33
Re: Termíny startů

Příspěvek od Jardax »

Skvela myslenka. Zalistuj na stranu 4 tohoto tematu a mas splneny sen... :)
Potvrzuji, ze to funguje vyborne.
Naposledy upravil(a) Jardax dne 4.1.2016 13:09, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Připomínky a návrhy“