Termíny startů

Sem můžete přidávat svoje tipy na vylepšení našeho fóra
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mattonius
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 112
Reputace: 133
Bydliště: Praha, dříve Náchod a Londýn
Registrován: 1.5.2014 10:31
Re: Termíny startů

Příspěvek od Mattonius »

Dobrý den, jakožto dlouholetý fanda vašeho portálu a student informatiky mě napadl drobný nápad, který bych, teoreticky ve svém volném čase, měl být schopen sám realizovat, popřípadě v dalším roce využít jako podklad pro školní projekt.
Napadlo mě udělat mobilní aplikaci na hlídání startů raket, jejich výsledků + případně další možnosti jako popis raket apod.
Jediné o čem bych uvažoval je OS Android.
Aby něco takového šlo dobře realizovat, bylo by zřejmě potřeba spolupráce obou stran a možná i programátorské úpravy zde na webu (např. export startů do csv souboru).
Zkušenosti s vývojem mobilních aplikací zatím nemám žádné, s programováním v Javě/C to je trochu lepší.

Tento post berte prosím jen jako rozpoutání diskuse, zda by o to byl zájem, abych o tom mohl začít uvažovat.
Rovnou říkám, že kdyby o to byl zájem tak bych to dříve jak za půl roku neudělal (mám před sebou bakalářské státnice a psaní bakalářské práce).

Ať to lítá,
Matouš
"If something's important enough, you should try. Even if - the probable outcome is failure." Elon Musk
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Termíny startů

Příspěvek od Dugi »

Ahoj, nápad se mi moc líbí, ale velké slovo bude mít v téhle věci Agamemnon jakožto správce systému startů.

Každopádně moc děkuju za nabídku a pokud by něco takového klaplo, bylo by to super.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Agamemnon
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1162
Reputace: 23
Bydliště: Nemecko
Registrován: 10.6.2013 18:20
Re: Termíny startů

Příspěvek od Agamemnon »

- vygenerovať .csv je najmenej... nejakých 10 min kódovania...
- čo úplne nechápem je... čo vlastne to má robiť :) ako sa to bude líšiť od webu, resp. od .ics... plus odkiaľ zvyšné dáta?
Per aspera ad astra [42]
Uživatelský avatar
Mattonius
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 112
Reputace: 133
Bydliště: Praha, dříve Náchod a Londýn
Registrován: 1.5.2014 10:31
Re: Termíny startů

Příspěvek od Mattonius »

Agamemnon píše:- ...
To je to co by jsme tu mohli vyřešit :) Nevím odkud data berete vy, jak to s nimi funguje (předpokládám že je vkládáte ručně?). Primárně mě šlo přenést pouze termíny startů do mobilu, vidím jak se v poslední době hodně mění. Dalo by se to využít i jako notifikace před plánovaným startem, youtube přenosem.
Jako další informace mě napadlo například udělat seznam používaných raket a lodí s drobným popisem.
"If something's important enough, you should try. Even if - the probable outcome is failure." Elon Musk
Uživatelský avatar
Agamemnon
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1162
Reputace: 23
Bydliště: Nemecko
Registrován: 10.6.2013 18:20
Re: Termíny startů

Příspěvek od Agamemnon »

ručne... tým, že to robím priebežne, tak to nie je až tak veľa roboty + aplikácia to zjednodušuje...
inak... notifikácie pred štartom robia kalendáre v mobiloch/tabletoch/desktopoch :) a dokonca aj na iných OS ako je android (keďže ide o rozšírený štandard) - na str. #4 je to .ical súbor, ten sa loadne do mail/kalendár aplikácie...

dáta o nosičoch, lodiach, satelitoch :) ouuukej :) to som zvedavý celkom :)

ako:
ja nie som proti tomu... špeciálne ak ide o projekt do školy... kľudne pridám do svojej aplikácie, aby pri každom pregenerovaní zoznamu vygenerovala aj .csv - ako som napísal - bude mi to trvať nejakých 10 min kódovania... len si ujasňujem čo vlastne s tým potom :)
Per aspera ad astra [42]
Uživatelský avatar
Mattonius
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 112
Reputace: 133
Bydliště: Praha, dříve Náchod a Londýn
Registrován: 1.5.2014 10:31
Re: Termíny startů

Příspěvek od Mattonius »

Dobrá, necháme to otevřené, určitě se znovu ozvu pokud do toho půjdu :-)
Mohlo by to dopadnout zajímavě a rozhodně se o všem pobavíme co a jak půjde
"If something's important enough, you should try. Even if - the probable outcome is failure." Elon Musk
Uživatelský avatar
Agamemnon
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1162
Reputace: 23
Bydliště: Nemecko
Registrován: 10.6.2013 18:20
Re: Termíny startů

Příspěvek od Agamemnon »

od zajtra som odcestovaný, takže zoznam bude 2 týždne bez updateov
Per aspera ad astra [42]
PaST
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 8
Reputace: 1
Registrován: 21.12.2015 18:19
Re: Termíny startů

Příspěvek od PaST »

Zdravím, bylo by možné přidat ke každému startu vlajku, případně jméno země která start zajišťuje? Vím, že bude skoro všude USA a Rusko, ale sem tam se přidá i někdo jiný (a neobvyklý) a pokud vidím jen název kosmodromu, který neznám (např. Semnan), musím dohledávat která země za tím vlastně stojí.. :)
Díky
Pavel
Uživatelský avatar
Agamemnon
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1162
Reputace: 23
Bydliště: Nemecko
Registrován: 10.6.2013 18:20
Re: Termíny startů

Příspěvek od Agamemnon »

mozem pridat, ak dugi suhlasi... najskor ale az ked sa vratim z business tripu
Per aspera ad astra [42]
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Termíny startů

Příspěvek od Dugi »

Já s tím nemám problém.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Připomínky a návrhy“