Registrace na fóru

Sem můžete přidávat svoje tipy na vylepšení našeho fóra
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Registrace na fóru

Příspěvek od Dugi »

Raketoplány sice skončily, ale pořád se děje něco zajímavého. Kosmonautika nejsou jen raketoplány - máme tu ISS, do boje vstupují soukromé firmy, prosazují se nové technologie, rodí se projekty na nové zajímavé mise ... Pravda, raketoplány byly výjimečné, ale i po jejich konci jsou tu další zajímavé výzvy.
Jinak držím palce ohledně shánění počtářů. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: Registrace na fóru

Příspěvek od Tommy »

Též jsem rád, že se příval spam-botů podařilo zastavit, a díky tomasovi za nápad ;)
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Registrace na fóru

Příspěvek od tomas »

Po téměř třech měsících zkušebního provozu nové ochrany proti spamujícím robotům se nastavenou bariéru podařilo překonat pouze jedinému robotovi. Jednalo se tedy spíše o náhodu. Snad časem naši vychytávku roboti neprokouknou.
Uživatelský avatar
Tano
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 241
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava
Registrován: 1.11.2009 9:31
Re: Registrace na fóru

Příspěvek od Tano »

Jse mmm róóó bot a proookoukl jseeem vašííííí vy chy táááá vku. Hlavně mě ale nemažte :lol:
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Registrace na fóru

Příspěvek od tomas »

Já myslím, že to nebude potřeba. Máš těsně před zhroucením systému. Generátor samohlásek se začíná zacyklovávat. :lol:
Uživatelský avatar
Takezo
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 11
Reputace: 0
Bydliště: Bílina
Registrován: 10.6.2012 13:53
Re: Registrace na fóru

Příspěvek od Takezo »

Ahoj.Dnes jsem se zaregistroval na tyto bohužel nedávno objevené nádherné stránky,které jsou nádherné.A tak vám všem děkuju.Doufám,že se stránky budou rozvíjet v budoucnu ještě více a že to tu bude připomínat spíš jednu velkou encyklopedii.

Měl bych jeden návrh.Souhlasil by se mnou někdo,že by jsme zde (někde na stránkách) v budoucích dnech vytvořili aspoň jedno téma zabívající se novinkám o různých planetách,měsících,nově objevených exoplanetách a dalších jiných témat z vesmíru?Stačilo by pouze třeba téma "Novinky z hlubokého vesmíru" a tam by jsme každý kdo se o to zajímá přidávali příspěvky,fotogalerie,klidně i videa a články.Stačilo by,kdyby téma založil třeba někdo z vás (Admin,moderátor) a pak by se to snad rozjelo.Co vy na to? Ale taky jsem tu nový a možná na to jdu moc rychle.Stačí se rozhodnout,vždiď tady je témat dost.Ale zatím ne,něco takového.Děkuji a TĚŠÍ MĚ.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Registrace na fóru

Příspěvek od Dugi »

Ahoj,
vítám tě na našem webu, děkuju za pochvaly a doufám, že se ti tu bude líbit. Podle příspěvku bych si asi tipnul odpověď, ale pro formu a pro jistotu se zeptám - máme ti tykat, nebo vykat?

K tvému nápadu: Nezní to špatně, ale musíme si položit otázku, co by se v tomto vlákně řešilo. Jakoukoliv událost, nebo objev totiž většinou zmiňujeme ve vlákně věnovaném družici, která ten objev učinila. Nevím tedy, zda by se našlo dost novinek, které by se netýkaly konkrétních družic. :roll:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Takezo
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 11
Reputace: 0
Bydliště: Bílina
Registrován: 10.6.2012 13:53
Re: Registrace na fóru

Příspěvek od Takezo »

Dugi píše:Ahoj,
vítám tě na našem webu, děkuju za pochvaly a doufám, že se ti tu bude líbit. Podle příspěvku bych si asi tipnul odpověď, ale pro formu a pro jistotu se zeptám - máme ti tykat, nebo vykat?

K tvému nápadu: Nezní to špatně, ale musíme si položit otázku, co by se v tomto vlákně řešilo. Jakoukoliv událost, nebo objev totiž většinou zmiňujeme ve vlákně věnovaném družici, která ten objev učinila. Nevím tedy, zda by se našlo dost novinek, které by se netýkaly konkrétních družic. :roll:
Můžeš mi samozřejmě tykat. ;) A co se týče toho tématu,tak bych to asi nechal teda zatím plavat.Promiň ale ještě tady toho dost objevuju a tématu Družic a sond jsem si vůbec nevšiml až před chvílí.Takže,když na internetu najdu něco zajímavého (nějaký objev té a té družice),tak to k tomu napíšu.Všelijaké info hned napíšu,takže...A taky ti děkuju za téma Spirit a Opportunity to se mi líbí a ted si ho budu celé číst:D Jinak tady je snad všechno pěkné.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Registrace na fóru

Příspěvek od Dugi »

Ano, jakmile najdeš na internetu nějakou novinku, podívej se, jaká družice či sonda za tím objevem stojí a podle toho se rozhodni, do kterého tématu psát. Ničeho se neboj, když bys třeba udělal chybu, tak ti nikdo hlavu neutrhne. ;)
Zatím si to tady hezky v klidu prohlédni, kdybys něčemu nerozuměl, nebo potřeboval něco objasnit, nestyď se ozvat a napiš. Všichni uživatelé ti rádi odpoví.
A jsem rád, že se ti tu líbí. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Registrace na fóru

Příspěvek od tomas »

Takezo: Taky Tě vítám na fóru. Je fakt, že nás asi časem čeká astronomická témata sloučit do jedné sekce. Protože už tu máme fotky oblohy, výzkum Slunce, exoplanety ( i když v tom vlákně moc relevantních informací není) a další.

Je fakt, že na spoustě objevů se podílejí družice a sondy, takže se tyto zprávy dávají do jejich vláken, ale pak je spoustu objevů, které mají na svědomí pozemské observatoře. Když se dívám na web NASA, tak dobrá třetina zpráv by do podobné kategorie, jakou navrhuješ, pasovala. Na druhou stranu jsme kosmonautické fórum, takže astronomie je tu spíše popisována skrz pohled fanoušků kosmonautiky. Když dám nějaký příklad: Byla objevena nějaká exoplaneta a stalo se tak díky dalekohledu Kepler.

Odpovědět

Zpět na „Připomínky a návrhy“