Registrace na fóru

Sem můžete přidávat svoje tipy na vylepšení našeho fóra
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Registrace na fóru

Příspěvek od Dugi »

Poslední dobou začalo na našem fóru přibývat registrovaných uživatelů. Na první pohled skvělá zpráva, jenže problém nastal když se ukázalo, že to byli roboti. A proto jsme se s Tommym rozhodli, že trochu pozměníme systém registrace. Změny doznal systém captcha, který by měl robotům nadělat víc potíží, ale hlavní změnou je aktivace registrace. Poté, co uživatel zažádá o registraci, přijde mu na uvedenou adresu mail, jehož součástí bude aktivační odkaz. Teprve až po kliknutí na něj se stane registrovaným na našem webu. Od tohoto kroku si slibujeme hlavně snížení počtu "mrtvých" uživatelů.
Při té příležitosti jsem smazal i oba poslední registrované uživatele, právě kvůli tomu, že to byli roboti - v profilech měli uvedené maily s čínskou koncovkou.
Doufám, že časem se naše fórum bude rozrůstat, tentokrát ale už díky skutečným registrovaným uživatelům.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: Registrace na fóru

Příspěvek od Tommy »

Přesně tak, spammeři jsou fuj, ty tu rozhodně nechceme... :Takhle tedy ne:
Snad se tato novinka osvědčí v boji proti nim... ;)
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
Tano
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 241
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava
Registrován: 1.11.2009 9:31
Re: Registrace na fóru

Příspěvek od Tano »

Dugi , Dugi, teď jsi udělal nedobrou věc. Před měsícem jsem říkal kamarádovi o této stránce a ať se tady přihlásí. Ten kamarád byl z Číny. Jmenoval se Chu-Li Mong a teď mi volal, že prý jsi ho smazal.
Ne dělám si srandu :) Správně to řešíte, pryč s roboty (ikdyž klasické roboty jako je ASIMO od Hondy mám velmi rád ;) )

Doplnění :Teď jsem se díval že se připravuje do vesmíru humanoidní robot Robonaut 2, tak ten se mě taky líbí :palec nahoru:
Uživatelský avatar
FrenkKap
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 1
Reputace: 0
Registrován: 31.10.2010 18:35
Re: Registrace na fóru

Příspěvek od FrenkKap »

Ahoj Dugi, tak jsem tady, nevim proc to vcera neslo :lol: Zdravim, taky vsechny cleny fora. Je tu dost zajimavych prispevku a temat doufam, ze jejich pocet bude v budoucnu rust vzhuru jako novych uzivatelu fora. Taky se budu snazit prispet nejakym tim prispevkem :)
Jeste jednou ahoj :palec nahoru:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Registrace na fóru

Příspěvek od Dugi »

Vítám, Tě mezi námi Frenku. ;) :palec nahoru:
Jsem skutečně moc rád, že se naše počty začínají pomalu rozrůstat. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: Registrace na fóru

Příspěvek od digiart »

Také zdravím FrenkKap a vítej :tlesk:.
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Výhody pro registrované

Příspěvek od Dugi »

Dneska jsme s Tommym zase jednou diskutovali nad naším fórem. A napadlo nás jak přitáhnout nové registrované. Vycházeli jsme totiž z toho, že registrovaný uživatel by měl mít oproti „obyčejným“ návštěvníkům jisté výhody. Chvíli jsme dumali co by to mělo být a pak jsme se shodli, že ideálním řešením bude ukázat přelety ISS a odpočítávala pouze registrovaným uživatelům. Ti neregistrovaní uvidí na horním panelu pouze informační text o tom, co by zde vidět mohli, kdyby se u nás zaregistrovali. Registrovaní tedy získají oproti ostatním výhodu, že budou mít k těmto informacím snadný přístup.
Tommy se hned pustil do realizace a za chvilku bylo hotovo, takže za to patří Tommymu velký dík. Doufejme, že se tato dílčí změna někdy v budoucnu projeví na vyšším počtu registrovaných.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: Registrace na fóru

Příspěvek od digiart »

To není špatný nápad :palec nahoru:.

Ještě ohledně větší návštěvnosti, měl bych malý návrh.
Dugi víš že mám své malé fórum a přemýšlel jsem že bych na něj uložil pár ukázek z Vesmírných výzev, obalu DVD a odkaz na toto fórum. Myslím si že by to mohlo pár lidiček přivést samozřejmě beru ohled na autorská práva a obsah DVD nebudu ukládat na forum a případné zájemce o DVD budu odkazovat přímo na tebe nebo toto fórum. Vznikla by tím
vlastně i malá reklama.
Záleží jen na tobě jestli budeš souhlasit.
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Registrace na fóru

Příspěvek od Dugi »

Ahoj digiarte,
v první řadě moc děkuju za pomoc při propagaci našeho fóra ;) .
A co se Tvé nabídky týče - já s tím osuhlasím, jen mám pár drobných "podmínek" (ale to je asi moc silné slovo). :-D
V podstatě mi jde o následující věci:

1) Klidně tam dej screenshot z menu, nebo z videa.
2) Co se obalu týče, tak tam bych chtěl aby byl maximálně v šířce 500 pixelů. Jde mi o to aby si to nějaký "nepoctivec" nestáhnul a neměl to zadarmo. Taky můžeš použít fotku z našeho fóra, kde mám vyfocený ten komínek DVDček. ;)
3) Co se ukázek týče tak stačí odkázat na videa z YouTube.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: Registrace na fóru

Příspěvek od digiart »

Jasně podmínky budou dodrženy :palec nahoru: večer se na to vrhnu ;) .
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"

Odpovědět

Zpět na „Připomínky a návrhy“