Registrace na fóru

Sem můžete přidávat svoje tipy na vylepšení našeho fóra
Uživatelský avatar
Tano
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 241
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava
Registrován: 1.11.2009 9:31
Re: Registrace na fóru

Příspěvek od Tano »

V posledních dnech se tady zaregistrovalo docela dost lidí, což je skvělá zpráva. Většina z nových lidí ale zatím nic nenapsala. Což je celkem škoda, ale nikdo je k tomu samozřejmě nutit nebude, jen jsem se chtěl zeptat jestli tito noví lidé, nejsou tak trochu roboti se kterými jsme se tu již v minulosti setkali :Drbe se na hlavě: :)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Registrace na fóru

Příspěvek od Dugi »

Můžu ti říct, že na příliv registrovaných v současné době koukám jen s otevřenou pusou. Nevěřil bych, že to někdy nabere takovéhle obrátky. Většina z nich sice zatím nic nenapsala, ale já to přikládám prozatímnímu "nováčkovskému studu". Myslím, že když jim dáme čas aby se tu zaklimatizovali tak určitě něco napíšou.
A roboti by to, podle kontrolních mechanismů, které mám k dispozici, být neměli. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: Registrace na fóru

Příspěvek od digiart »

No jak víte také vlastním fórum ;) , registruje se mi tam plno lidí mrknou na obsah a už se pak neukážou :ustaraný: maximálně si najdou co potřebují. Ale mám tam čtyři stálé lidičky kteří mi přispívají což si myslím pro tak neznámé fórum bohatě stačí :palec nahoru: . Ono jde o to že na síti je plno diskusních fór a je z čeho vybírat, proto tak malí příliv lidí :( .
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Upravená registrace

Příspěvek od Dugi »

Po delší době oživím tohle vlákno.
V posledních měsících trpělo naše fórum jedním výrazným neduhem, kterého si pravidelní návštěvníci jistě všimli - na fóru se registrovalo mimořádné množství "robotů". Část z nich navíc psala na fórum anglické reklamní příspěvky, které bez diskuse patří do kategorie SPAM.
Roboti a jejich registrace provází naše fórum od založení. Jenže čím víc je fórum navštěvované, čím víc na něj vede odkazů, čím lépe si stojí ve vyhledávání, tím je pro roboty atraktivnější. Postupem času jsme tedy robotům házeli pod nohy nejrůznější překážky. Ztěžovali jsme registraci tím, že jsme používali stále složitější vzory při zadávání opisovaného kódu CAPTCHA, přesto počty robotů rostly. Dříve se na fóru registroval jeden robot za 14 dní, maximálně za týden. Před měsícem to bylo třeba i pět robotů za 24 hodin! Situace byla neřešitelná. Já i moderátoři jsme každou chvíli mazali nějakého robota. Možná si říkáte, proč celou věc tolik řeším, ale důvod je prostý - pokud bych na roboty kašlal, bylo by to stejné jako s plevelem. Jejich příspěvky by tu začaly bujet a zakryly by "okrasné rostliny" - tedy naše tématické příspěvky. A ruku na srdce - z pohledu návštěvníka by to (právem) vpadalo, že se o tohle zpustlé fórum nikdo nestará.
S pomocí přispěchal Tommy, který do fóra integroval účinnou novinku. Při každé registraci musí uživatel odpovědět na jednoduchou otázku - kolik má den hodin. Pro člověka žádný problém, ale pro robota neřešitelná překážka. Tím pádem jsme mohli výrazně zjednodušit systém CAPTCHA, protože už nebylo potřeba, aby byl tak složitý - roboti si totiž vylámou zuby na předchozí otázce.
Celý systém jsme důkladně testovali. Zkušební provoz trval 14 dní. Během něj jsme se zaměřili na dvě hlavní otázky.

1) Kolik robotů dokáže přes vylepšenou registraci projít?
2) Registruje se na fóru i nějaký člověk, nebo je v systému nějaký háček?

Na první otázku můžu s uspokojením hlase odpovědět, že za 14 dní od zavedení nové registrace se na naše fóru nezaregistroval ani jeden robot.
Druhá otázka je také potěšitelná - za 14 dní od zavedení nové registrace se u nás registrovalo 11 uživatelů - systém je tedy pro lidi průchozí.

Testovací období skončilo jednoznačným úspěchem a přišel tedy čas "jít s informací ven", mezi vás, uživatele. Mám tu čest vám oznámit, že Tommyho zásluhou je nyní naše fórum důkladně zabezpečeno proti registraci robotů.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: Registrace na fóru

Příspěvek od digiart »

A tak to vám gratuluji :tlesk: a přeji další úspěchy ať se fórum i nadále rozvíjí :palec nahoru:
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Registrace na fóru

Příspěvek od Dugi »

Vítej, digiarte, moc rád tě tu vidím. :palec nahoru:
Copak se děje, že už k nám tolik nechodíš? Byl jsi nejaktivnějším uživatelem a teď tu jsi jednou za uherský rok. Byl bych moc rád, kdyby ses tu ukázal častěji. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Registrace na fóru

Příspěvek od tomas »

Je fakt, že těch robotů bylo poslední dobou moc. Trochu jsem měl pochybnosti, zda takhle jednoduchá otázka dokáže roboty zastavit, ale zřejmě je jejich programátoři připravili pouze na dokonalé obcházení CAPTCHA. Přinejhorším jsou v rukávu připravené další otázky. Většinou jsou to pro člověka snadno odhalitelné chytáky, ale pro roboty velký problém.

Horší by bylo, pokud by se rozmohl nešvar "lidských brigádníků", to ale snad zatím nehrozí.

Gratuluju Dugi ke 3000 příspěvkům. To už je opravdu úctyhodné číslo. :tlesk:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Registrace na fóru

Příspěvek od Dugi »

Osobně nevěřím tomu, že by se někdy ve velkém rozmohlo "lidsky-robotické spamování", čili, že by lidé pro roboty obcházeli zabezpečení. Je to tak jak říkáš - roboti jsou cvičeni na CAPTCHu, ale cokoliv mimořádnho je bez problémů vyřadí ze hry.

Díky za gratulaci, sám jsem si toho nevšiml. To to letí :o
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Registrace na fóru

Příspěvek od tomas »

Lidské spamování se zatím týká spíš webů v angličtině a dalších světových jazycích, protože to dělají hlavně Indové, kterým zůstala tradice výuky angličtiny z dob Britského impéria a Číňani. Ale i u nás se například v diskuzích objevují placení diskutéři, kteří obhajují buď nějakou firmu nebo politiky či známé osoby. Mají to jako brigádu studenti nebo ženy na MD. Také se to zatím týká spíš zpravodajských serverů, kde hrozí, že danou firmu nebo osobu budou lidé pomlouvat ( nebo o ní napíší pravdu, což je ve finále ještě horší :lol: ). Tady na fóru firmy moc nepomlouváme a čeští politici se o vesmíru naštěstí nezmiňují, takže je také necháváme být.
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: Registrace na fóru

Příspěvek od digiart »

Dugi píše:Vítej, digiarte, moc rád tě tu vidím. :palec nahoru:
Copak se děje, že už k nám tolik nechodíš? Byl jsi nejaktivnějším uživatelem a teď tu jsi jednou za uherský rok. Byl bych moc rád, kdyby ses tu ukázal častěji. ;)
Zdravím Dugi, no raketoplány skončili :( a na další lety amerických astronautů si budeme muset pár let počkat, proto se tu moc neobjevuji jen když někdo přidá do nějakého vlákna příspěvek a mě se objeví mail tak si to přečtu a popřípadě odpovím, tak až zase amíci začnou dobývat vesmír budu tu častěji a přinášet fotografie popřípadě videa jak bylo u mne zvykem, jinak věnuji momentálně čas online hře WoW a stále pokračuji v DC dokonce jsme založili malí tým B@IT a hledáme lidičky ale asi nikoho neseženeme nikomu to nic neříká :krčící rameny: .
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"

Odpovědět

Zpět na „Připomínky a návrhy“