Registrace na fóru

Sem můžete přidávat svoje tipy na vylepšení našeho fóra
PetrK
Re: Registrace na fóru

Příspěvek od PetrK »

Docela mě šokovalo, že jako autor dvou knih o kosmonautice a nejaktivnější popularizátor nejsem taky VIP :-D Naštěstí bych se nechtěl dostat do skupinky odborníků a la český styl, ze kterých dělají odborníky spíše jejich kámoši a oni sami. Nemyslím nikoho konkrétního ale v minulosti mě hodně pobavilo slovo odborník u náctiletých nebo nepatrně starších co napsali 5 článků. Řekl bych, že slovo odborník bylo u nás totálně sprzněno. Ještě jeden rozměr to má, v dnešní době je hodně důležitý "marketing". Prostě když o vás a vašem projektu nikdo neví, tak si neškrtnete a je pak otázka, zda má vůbec smysl to dělat i z jiných důvodů než je čistá zábava. Problém je, že hodně lidí věnuje téměř veškerý čas jenom té "sebepropagaci", což fakt nemá s popularizací nic společného.

Odborně a hlavně morálně si u nás označení odborník zaslouží podle mého skromného názoru jediný člověk, teoreticky dva. Jejich jména si ale nechám pro sebe. Oni sami nebo aspoň ten první se za odborníka nikdy neoznačil a to jednoduše proto, že on to nepotřebuje. Pro rýpaly: ne, nejsem to já sám :lol:

PS: berte můj příspěvek s nadhledem ;) :andílek:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Registrace na fóru

Příspěvek od Dugi »

PetrK píše:Docela mě šokovalo, že jako autor dvou knih o kosmonautice a nejaktivnější popularizátor nejsem taky VIP :-D
Neboj, beru tvůj příspěvek s nadhledem ;) . A jak jsem psal - seznam VIP uživatelů není uzavřený, třeba tě do něj jednou nominujeme. A mimochodem obě tvoje knížky mám doma a jsou fakt super. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Připomínky a návrhy“