Rady, tipy, návrhy

Sem můžete přidávat svoje tipy na vylepšení našeho fóra
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Rady, tipy, návrhy

Příspěvek od Dugi »

Pokud máte nějaký nápad jak zviditelnit naše fórum, sem s ním. Když se nějaký z projektů ujme vytvořím pro něj nový blok.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: Rady, tipy, návrhy

Příspěvek od Tommy »

Doufám, že tohle vlákno to tu pomůže celkově oživit... :palec nahoru:

Co se týče mě, tak já dávám odkazy na VF (a vložená videa VV) na své stránky, kam se to tématicky jen trochu hodí... Snad to trochu pomáhá... :Drbe se na hlavě: (Tak mě napadá, nemám, Dugi, dát link i na TMNsite? To by možná mohlo taky přilákat pár návštěv... :) )
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Rady, tipy, návrhy

Příspěvek od Dugi »

Tommy: Za odkazy moc děkuju. Ve statistikách od Google analytics vidím, že mi od tebe pár návštěv přijde. :palec nahoru:
TMN site by možná pomohla, sice nevím jestli zájemce o TMN bude zajímat kosmonautika, ale za pokus to určitě stojí.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tano
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 241
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava
Registrován: 1.11.2009 9:31
Re: Rady, tipy, návrhy

Příspěvek od Tano »

Taky jsem nikdy nepochopil podle čeho jsou na Streamu na té hlavní stránce ty videa uživatelů vybírané,ale podle toho že jsem jednou najel do kategorie "právě přidaná videa" a za poslední hodinu jich tam bylo asi 30, tak bych se divil, kdyby všechny ty videa někdo sledoval a vybíral z nich. Jestli to ale ze Streamu někdo opravdu všechno sleduje, tak si pustí jen prvních 5 sekund a pokud ho to nezaujme, tak jede dál. Možná by jsi měl v prvních 5ti vteřinách ukázat nějakou vraždu, nebo tak něco, pak by si tě všimli ;)

Něco ve stylu, pan X byl zavražděn panem Y, zrovna v době, kdy jim nad hlavama protétala ISS, na kterou bude dnes večer odletat ruská raketa ..... atd. atd. no a pak tam hodíš vesmírne výzvy a není možné, že by jses na hlavní stranu nedostal :)
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: Rady, tipy, návrhy

Příspěvek od Tommy »

Tak nevím jak se tenhle nápad bude Dugimu líbit :lol:
Dneska jsme o tom diskutovali a zatím jsme na žádný způsob, jak VV na streamu zviditelnit, nepřišli :Drbe se na hlavě:

Co bych ale Dugimu doporučil ke zvážení je doprovodný text k těm videím - když si dám třeba vyhledat VVýzvy ( http://www.stream.cz/?search_text=Vesm% ... y&a=search ), tak ten popisek je (až na drobnosti) pořád stejný... Co takhle tam mimo to i vypsat o čem ten díl je? :idea: (Stačí třeba jen krátce - start raketoplánu Buran, NASA zbankrotovala, číňanští astronauté objevili na Marsu naleziště ropy apod :-D )(vem si příklad z těch "fotbalových" videí jak jsme se o nich dneska bavili ;) )
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Rady, tipy, návrhy

Příspěvek od Dugi »

Tano: Super nápad, ale realizovat ho asi nebudu. :-D Vesmírné výzvy bych chtěl směřovat o něco jiným než bulvárním směrem :-D :-D .

Tommy: Zajímavá myšlenka. Vesmírné výzvy s číslem 10 (nahraju je už za pár hodin :-)) zkusím upravit tím stylem o kterém jsi mluvil. Btw. Ty tvoje příklady mě docela rozesmály ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Možné výpadky fóra

Příspěvek od Dugi »

Vážení regisrovaní, naše fórum už funguje skoro rok, ale pořád nás tu není mnoho. Hlavní problém je, že z vyhledávačů přichází mnimum návštěv. Dlouho jsme s Tommym spekulovlai jak nelichotivou statistiku vylepšit a došli jsme k názoru, že zkusíme použít SEO pack pro diskusní fóra. Jelikož ale při této operaci dojde k přepsání některých klíčových souborů nutných pro chod fóra, může se stát, že bude web chvíli nefunkční. Doufám ale, že to nebude trvat dlouho.
Velkou opravu zahájím zítra okolo poledne. Držte mi palce ať přitom nenadělám víc škody než užitku :andílek: a věřme, že změna s sebou přinese nové uživatele.
Až bude změna hotová napíšu sem zprávu ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Neúspěšný update

Příspěvek od Dugi »

Dnes měla proběhnout avizovaná změna na fóru. O akci jsem se skutečně pokusil a několik hodin si hrál s nastavením. Bohužel se mi ale celou věc nepodařilo dotáhnout do cíle a web byl několik hodin nedostupný. Všem se za vzniklé nepříjemnosti omlouvám a veřejně slibuju, že do zdrojáku už zase hodně dlouho nesáhnu :-D. I přesto, že se změna nepodařila, chtěl bych poděkovat Tommymu, který se mi snažil všemožně pomáhat a jen díky jeho pomoci se web podařilo vrátit do starých kolejí.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Novinky...

Příspěvek od Tommy »

I když se občas něco nepovede drobné vylepšování samozřejmě pokračuje neustále...

Dnes jsem například změnil zobrazování title (titulku) stránek (takový ten název stránky který vidíte v prohlížeči úplně nahoře) - místo dosavadního (a nepříliš hezkého)

Kód: Vybrat vše

vesmir.thos.cz • Obsah (hlavní stránka)
vesmir.thos.cz • Zobrazit téma - Novinky na ISS (libovolné téma)
to nově vypadá takto:

Kód: Vybrat vše

vesmir.thos.cz - Diskusní fórum o průzkumu vesmíru (hlavní stránka)
Novinky na ISS | vesmir.thos.cz (libovolné téma)
Zároveň jsem upravil zobrazování meta tagů description a keywords (na které před tím phpBB úplně kašlal). Dohromady by to mělo trochu ulehčit práci web crawlerům a (snad) i pomoci k lepším výsledkům ve vyhledávačích... :)
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
Tano
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 241
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava
Registrován: 1.11.2009 9:31
Re: Rady, tipy, návrhy

Příspěvek od Tano »

Zkoušel jsem teď zadat do vyhledávače na Seznamu slovíčko "vesmír" a do desáté stránky jsem na tyto "naše" stránky nenarazil. Když jsem ale zadal "vermír fórum", tak už tyto stránky byly na druhém listě (což není špatné). Nevím jestli to vyhledává všude stejně, jestli ano (jako že možná ano), tak se omlouvám za bezcený příspěvek :) .

Odpovědět

Zpět na „Připomínky a návrhy“