Maly technicky detail pri prehravani zaznamu ziveho prenosu

Sem můžete přidávat svoje tipy na vylepšení našeho fóra
Odpovědět
ventYl
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 36
Reputace: 0
Registrován: 28.7.2017 16:04
Maly technicky detail pri prehravani zaznamu ziveho prenosu

Příspěvek od ventYl »

Zdravim, z casu na cas sa mi stane, ze ked si prehravam zivy prenos zo zaznamu, po niekolkych minutach (desiatkach minut, zhruba pol hodiny) sa mi stranka s prenosom refreshne a tym padom sa prenos zastavi a ja ho musim restartovat a seekovat na miesto, kde bol prenos preruseny. Mam pocit, ze pri zivom prenose sa to nedeje a ked sledujem prenos zo zaznamu, nestava sa to casto, takze to nie je treba brat ako urgentny problem. Len aby sa o tom vedelo.

Urcite sa mi to stalo na Chrome na Linuxe, ale mam pocit, ze som to uz zazil aj s Firefoxom na Windowse.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Maly technicky detail pri prehravani zaznamu ziveho prenosu

Příspěvek od Dugi »

Tak to je hodně zajímavé. Nikdy mi nikdo nic podobného nehlásil a proto mám dojem, že je chyba někde ve Tvém PC. Nemáš tam nějaký virus? Máš aktuální verzi prohlížeče? Zkus promazat cache ... střílím jen od boku, ale protože nikdo nic podobného nehlásí, bude to asi problém Tvého počítače.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tonda
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 413
Reputace: 218
Bydliště: Světlá n.S.
Registrován: 5.9.2012 8:00
Re: Maly technicky detail pri prehravani zaznamu ziveho prenosu

Příspěvek od tonda »

Já jsem tomu nepřikládal váhu,myslel jsem,že výpadek vzniká někde jinde na trase,ale teď vidím,že to je asi jinak.Včera mě to taky vypadlo,jak píšeš,ale v přímém přenosu,zrovna v maxQ,jindy se mě to několikrát v přenosech Živě a česky stalo rovněž,ze záznamu nikdy.Včera jen jednou,ale dříve se to stalo i několikrát za přenos.Spadne to do základní stránka na webu a je to nutné znovu rozkliknout.Mám W7 a Chroma.Takže asi někde problém bude,ale nejsem odborník,jen laik!
yontalcar
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 3
Reputace: 0
Registrován: 15.8.2017 0:07
Re: Maly technicky detail pri prehravani zaznamu ziveho prenosu

Příspěvek od yontalcar »

Myslím, že za to může liveblog (psaný on-line přenos). Párkrát se mi to stalo během živého vysílání a od té doby přenos sleduji přímo na youtube (tomu dopomohl i fakt, že liveblog zvoní, když přijde nový příspěvek)

Teď jsem zkoušel v Chromiu otevřít dva panely s kosmonautixem a ten s liveblogem se po cca půl hodině reloadoval.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Maly technicky detail pri prehravani zaznamu ziveho prenosu

Příspěvek od Dugi »

Aha, tak to dává smysl.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
ventYl
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 36
Reputace: 0
Registrován: 28.7.2017 16:04
Re: Maly technicky detail pri prehravani zaznamu ziveho prenosu

Příspěvek od ventYl »

Teraz som to vyskusal zreprodukovat na dalsom pocitaci (co by vylucovalo chybu v pocitaci, museli by byt rovnako zavirene vsetky) a ide to zreprodukovat zhruba takto:

Otvori sa stranka s videom, spusti sa prehravanie. Nemal som video pustene na full screen, co je zrejme klucovy krok aj dovod preco sa to nestava casto. Pustil som video, expandol som vsetky prispevky z textoveho prenosu (ale to na vysledok asi vplyv mat nebude, pretoze vcera som to doma nespravil). Stranka sa mi refreshla ked bolo video niekde tesne po uvolneni Dragona od druheho stupna. Kedze som video nepretacal a spustil ho prakticky hned po nacitani stranky, tipujem ze to bolo presne 30 minut po nacitani webu.

Windows 10 a Firefox 54.0.1

edit: Ono sa to bude blbo a zdlhavo reprodukovat, pretoze treba nechat prenos tych 30 minut bezat, nepomoze seeknut tesne pred 30. minutu prenosu.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Maly technicky detail pri prehravani zaznamu ziveho prenosu

Příspěvek od Dugi »

Hmmm to je opravdu zajímavé. Možná tam má nějaký vliv psaný přenos. Večer ho zkusím ukončit, aby věděl, že další příspěvky už nepřijdou. Pak to můžeš zopakovat.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Připomínky a návrhy“