Setkání 2013

Všechny informace o setkávání členů našeho fóra
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Setkání 2013

Příspěvek od Dugi »

Vážení a milí přátelé,
v loňském roce se o víkendu 20. - 22.4. uskutečnilo v Jihlavě oficiálně první setkání členů našeho fóra. Srazu se zúčastnili Tommy, tomas, indian22, Lakely, Greene a já. Jelikož měla celá akce velmi pohodovou atmosféru, začali jsme už po jejím skončení uvažovat o tom, že si setkání zopakujeme. A protože čas neúprosně běží, je na čase začít převádět tenhle plán z fáze projektu do reality.
Oficiálně tedy oznamuji, že se letos uskuteční setkání členů našeho fóra. Místem konání bude opět Jihlava (konkrétní ubytování ještě dojednáme). Proč zrovna Jihlava? Hned z několika důvodů:

1) Osvědčila se z loňského srazu
2) Nachází se prakticky uprostřed republiky. Stejně daleko to tedy budou mít kluci ze západních Čech i Slezané.
3) Jihlava má velmi dobrou dopravní dostupnost. Leží jen 10 km od hlavní české "dálnice" D1, městem prochází silnice první třídy I/38 (Kolín - Havlíčkův Brod - Jihlava - Znojmo - rakouská hranice). Kdo preferuje jízdu vlakem, ten může přijet od Brna (každé dvě hodiny jeden spoj). Přes Jihlavu totiž vede trasa Brno - Jihlava - České Budějovice - Plzeň. Ze všech zmíněných měst jezdí vlak každé dvě hodiny. Cestující vlakem z Prahy mohou využít buďto přímého spoje do Jihlavy (jen jeden vlak denně :? ) , nebo cestovat přes Havlíčkův Brod (jižní varianta trasy Praha - Brno). Tudy jezdí vlaky každé dvě hodiny a z Brodu do Jihlavy pak pendlují spoje každou hodinu. Ještě vloni realizovaný přímý spoj od Pardubic bohužel zrušili. Kdo má rád cestování autobusem, toho potěším, protože v Jihlavě zastavují autobusy Student Agency z Prahy a Brna, kromě toho máme spojení i s dalšími městy mimo kraj (vypisovat je nebudu). Zmíním se jen o tom, že do Jihlavy jezdí i přímý mezistátní spoj z Banské Bystrice. Zastavuje ve Zvolenu, Žiaru nad Hronom, Handlové, Prievidze, Novákách, Bánovcích nad Bebravou a Trenčíně (ale sedět sedm hodin v autobuse asi nic extra nebude :lol: )
4) Sídlí tu Jihlavská astronomická společnost, se kterou se pokusím znovu dojednat mimořádné pozorování ;)
5) Znám to tady a můžu dělat průvodce :)

Plán srazu bude velmi podobný tomu loňskému. Čili v pátek odpoledne příjezd účastníků, ubytování, večerní prohlídka města - nocleh - sobotní prohlídka města - večerní astronomické pozorování dalekohledem - nocleh - v neděli dopoledne postupný odjezd účastníků domů. Plán samozřejmě není pevně daný, můžeme se domluvit až na místě, kam vyrazíme. Jinak je snad jasné, že po většinu času se bude živě diskutovat. :)

Na setkání vřele zvu všechny členy našeho fóra! :palec nahoru:

Sraz se uskuteční někdy na přelomu dubna / května, možná až v květnu. Máme dost času všechno promyslet a zorganizovat. Nejprve bych chtěl vědět, kdo by měl předběžně zájem přijet a jaký termín by mu vyhovoval. Je mi bohužel jasné, že se nikdy nenajde termín vhodný pro všechny, ale pokusíme se najít víkend, který by vyhovoval většině. ;)

Takže za sebe píšu, že se zúčastním a vyhovují mi všechny termíny. ;)

P.S. Moc e na vás těším - jak na shledání se "starými" tvářemi, tak i na setkání s nováčky. :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 3
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: Setkání 2013

Příspěvek od indian22 »

Tak rozhodně nehodlám chybět, takže se mnou můžou všichni počítat. Jak už jsem říkal, viděl bych to spíš na začátek května aby bylo hezky a pokud možno jsme nemuseli tak zoufale hledat azyl jako loni.
Uživatelský avatar
KitFisto
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 532
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava/Szczecin
Registrován: 10.7.2012 8:25
Re: Setkání 2013

Příspěvek od KitFisto »

Taky bych se rád zúčastnil. Co se týče termínu, tak u mě z důvodů školy/práce připadá bohužel v úvahu jen konec dubna, nejlépe květen. Respektive čím později, tím lépe. :) Doufám, že se najde čas na pivko. Jaké jsou v Jihlavě? :-D
Science flies you to the moon
Religion flies you into buildings.
Uživatelský avatar
Greene
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 219
Reputace: 1
Bydliště: Jihlava
Registrován: 22.12.2011 22:52
Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání 2013

Příspěvek od Greene »

Na 100% ucast! :)
"Když jsem v kosmické lodi obletěl Zemi, viděl jsem, jak je naše planeta krásná. Lidé, chraňme a rozmnožujme tuto krásu, ale neničme ji!"Jurij Gagarin
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Setkání 2013

Příspěvek od Dugi »

KitFisto: Moc rádi tě uvidíme. :palec nahoru: Asi to opravdu bude ten květen.
A co se piv týče, tak ti moc neporadím. Já totiž pivo nepiju :-D . Ale v Jihlavě se vaří Ježek, navíc Radniční restaurace na náměstí má svůj vlastní malý pivovárek. Ale jak to chutná, to ti nepovím. :)
Jinak v restauracích se samozřejmě točí běžná nabídka. Ale možná by tě zaujala informace, že se v Jihlavě nachází specializovaný obchod s pivem. tzv. pivotéka U Zeleného muže. :)
Greene: Super!
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Setkání 2013

Příspěvek od vai777 »

Pokud práce dovolí, určitě přijedu! Myslím, že nejlepší by byl začátek května, ono se to stejně tak nějak přibližně tímhle směrem krystalizuje...
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Setkání 2013

Příspěvek od Dugi »

Moc se na tebe těším! :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Lakely
Správce profilu na Facebooku
Správce profilu na Facebooku
Příspěvky: 1130
Reputace: 153
Bydliště: Plzeň
Registrován: 11.2.2010 21:50
Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání 2013

Příspěvek od Lakely »

Velice rád bych přijel a pro změnu, pokud to jen trochu půjde, se budu snažit přijet v den, kdy se přijet má :-D Každopádně i já jsem pro začátek května, ale dovedu se přizpůsobit, týden sem, tam... :) Moc se na setkání těším.
Vesmír je nekonečný a realita překoná veškeré naše představy.
A. C. Clarke
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Setkání 2013

Příspěvek od Dugi »

Super! :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Setkání 2013

Příspěvek od tomas »

Začátek května mi vyhovuje. Myslím tím první víkend. Druhý t.j. sobota 11.5.2013 mám bohužel obsazený. V případě, že ostatním bude vyhovovat nejvíc , bych se pokusil s tím něco udělat, protože bych nerad o Setkání přišel. Ale taky by se mi to nemuselo povést. Takže pokud by to šlo jindy, než ten inkriminovaný víkend(11.5) byl bych rád.

Každopadně se na Setkání moc těším. Tahle skvělá parta lidí z fóra zaručuje pohodově strávený víkend, kde se člověk dozví spoustu nových zajímavých informací o kosmonautice.

Odpovědět

Zpět na „Setkání“