Setkání 2013

Všechny informace o setkávání členů našeho fóra
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Setkání 2013

Příspěvek od Dugi »

Super, takže

vai777 - auto - penzion Atlet - pátek 18:00 - 19:00

Postupně budu tuhle zprávu kopírovat a doplňovat podle toho, jak budou další kluci psát.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
michalkolesa
Re: Setkání 2013

Příspěvek od michalkolesa »

trochu vtipná poznámka:

Budete účastníkům poskytovat "mamahotel" ? :tlesk:

Kdyby přijel někdo kdo neumí sám dojít ani na záchod či se sám najíst např. neví, že existuje příbor.

V psychiatrické léčebně jsem poznal taky pár takových lidí.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Setkání 2013

Příspěvek od Dugi »

Každý, kdo na setkání přijede je zodpovědný sám za sebe. Stejně tak jako nikdo nenese za nikoho jiného zodpovědnost, tak i v dalších věcech zodpovídá každý za sebe.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
michalkolesa
Re: Setkání 2013

Příspěvek od michalkolesa »

Kdybychom to vzali více právně tak je to maličko jinak, ale nebudeme to řešit. To byl jen pokus o vtip.

Jako pořadatel máte ze zákona povinnost se postarat, o bezpečnost, zdraví a majetku účastníků popř. ostatních spoluobčanů, aby nedošlo k poškození.

Pořadatelé fotbalu také musí platit pokuty když fanoušci dělají bordel.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Setkání 2013

Příspěvek od Dugi »

Jenže já nejsem organizátor. Setkání de facto není organizované, je to spíše jako když k někomu přijedu na návštěvu. V tom případě také hostitel nepřebírá za ostatní zodpovědnost.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
VitezslavSkorpik
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 234
Reputace: 136
Bydliště: Praha
Registrován: 30.4.2013 2:38
Re: Setkání 2013

Příspěvek od VitezslavSkorpik »

Do 17. května máme v Praze semestr. V pátek mám tedy už volno, ale mám ještě nějaké povinnosti. Takže s příjezdem zatím počítám autobusem na autobusové nádraží v 19:40. Případně bych přijel o hodinu později, tedy ve 20:43, opět na autobusové nádraží. Snad bych ale měl stihnout ten první autobus, mám i místenku. Kdybych ale musel přijet později, tak dám samozřejmě vědět. Z autobusového nádraží k atletu se klidně dostanu sám, stačí když mi někdo znalý místních poměrů poradí jak nejlépe na MHD. Těším se :)
Organizátor přednáškového cyklu Pátečníci, fyzik, astronom, skeptik, horolezec a turista.

Richard P. Feynman: "První pravidlo vědy zní, že nesmíte oklamat sami sebe. A oklamat sebe je nejsnazší."
michalkolesa
Re: Setkání 2013

Příspěvek od michalkolesa »

Malé zábavné rozptýlení
Dugi píše:Vážení a milí přátelé,
Proč zrovna Jihlava? Hned z několika důvodů:

1) Osvědčila se z loňského srazu
2) Nachází se prakticky uprostřed republiky. Stejně daleko to tedy budou mít kluci ze západních Čech i Slezané.
3) Jihlava má velmi dobrou dopravní dostupnost. Leží jen 10 km od hlavní české "dálnice" D1, městem prochází silnice první třídy I/38 (Kolín - Havlíčkův Brod - Jihlava - Znojmo - rakouská hranice). Kdo preferuje jízdu vlakem, ten může přijet od Brna (každé dvě hodiny jeden spoj). Přes Jihlavu totiž vede trasa Brno - Jihlava - České Budějovice - Plzeň. Ze všech zmíněných měst jezdí vlak každé dvě hodiny. Cestující vlakem z Prahy mohou využít buďto přímého spoje do Jihlavy (jen jeden vlak denně :? ) , nebo cestovat přes Havlíčkův Brod (jižní varianta trasy Praha - Brno). Tudy jezdí vlaky každé dvě hodiny a z Brodu do Jihlavy pak pendlují spoje každou hodinu. Ještě vloni realizovaný přímý spoj od Pardubic bohužel zrušili. Kdo má rád cestování autobusem, toho potěším, protože v Jihlavě zastavují autobusy Student Agency z Prahy a Brna, kromě toho máme spojení i s dalšími městy mimo kraj (vypisovat je nebudu). Zmíním se jen o tom, že do Jihlavy jezdí i přímý mezistátní spoj z Banské Bystrice. Zastavuje ve Zvolenu, Žiaru nad Hronom, Handlové, Prievidze, Novákách, Bánovcích nad Bebravou a Trenčíně (ale sedět sedm hodin v autobuse asi nic extra nebude :lol: )
4) Sídlí tu Jihlavská astronomická společnost, se kterou se pokusím znovu dojednat mimořádné pozorování ;)
5) Znám to tady a můžu dělat průvodce :)
Je v Jihlavě plavecký bazén či koupaliště ?
V čem se liší od bazénu v NASA

Je to správný odkaz ? Anglicky neumím

P.S.

Jak by se řeklo: "Slečno/paní astronautko, skočte prosím šipku do tohoto Vašeho "spešl" bazénu a přeplavte na druhou stranu, klidně čubičkou.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Setkání 2013

Příspěvek od Dugi »

vai777 - auto - penzion Atlet - pátek 18:00 - 19:00
VitezslavSkorpik - autobus - autobusové nádraží - pátek 19:40 resp. 20:43

Postupně budu tuhle zprávu kopírovat a doplňovat podle toho, jak budou další kluci psát.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Setkání 2013

Příspěvek od Dugi »

VitezslavSkorpik: V pohodě, přijel bych pro tebe. Soukromou zprávu jsem posílal včera, takže na mě má kontakt, stačí se ozvat. ;-)

Michal:
Ano, v Jihlavě je bazén na ulici Rošického. Od Neutral Buoyancy Laboratory liší především svými rozměry - 12 metrů na hloubku rozhodně nemá. Kromě toho máme i akvapark Vodní ráj.
Tu větu překládat nebudu, doporučím překladač, kde můžeš zkoušet různé dotazy. A jestli tam někde bude chyba? To přece nevadí, stejně tu větu s velkou pravděpodobností nikdy nepoužiješ. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
michalkolesa
Re: Setkání 2013

Příspěvek od michalkolesa »

Dugi píše:Michal:
Ano, v Jihlavě je bazén na ulici Rošického. Od Neutral Buoyancy Laboratory liší především svými rozměry - 12 metrů na hloubku rozhodně nemá. Kromě toho máme i akvapark Vodní ráj.
díky
Dugi píše: Tu větu překládat nebudu, doporučím překladač, kde můžeš zkoušet různé dotazy. A jestli tam někde bude chyba? To přece nevadí, stejně tu větu s velkou pravděpodobností nikdy nepoužiješ. ;)
Co vy víte :-)

Ale pobavil jste mě touto "poznámkou". Moc díky

Odpovědět

Zpět na „Setkání“