Přednáška Ing. Přibyla

Všechny informace o setkávání členů našeho fóra
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Přednáška Ing. Přibyla

Příspěvek od Dugi »

A je tu poslední rest, který je po srazu potřeba splnit. Po technických problémech se konečně podařilo na Stream nahrát přednášku Ing. Tomáše Přibyla. Vy, kdo jste na sraze byli si ji může zopakovat, kdo na sraze chyběl, ten se může těšit na premiéru.

Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Přednáška Ing. Přibyla

Příspěvek od tomas »

Dovolil jsem si téma rozdělit, protože v sekci setkání hrozí, že by to mohlo zapadnout a to by byla škoda.

Každopádně super :palec nahoru: . Akorát je škoda, že je to 4:3. Ty jsi vlastně říkal, že to musíš udělat kvůli té prezentaci. Štve mě tam můj nevypnutý mobil, který se na začátku namontoval do zvuku.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Přednáška Ing. Přibyla

Příspěvek od Dugi »

Dlouho jsem si lámal hlavu s tím, jestli to udělat 16:9 a fotky podkrýt černými rámy, ale nakonec jsem se rozhodl pro variantu 4:3. Snažil jsem se dělat maximu, aby po většinu času mimo obrázky byl pan Přibyl v záběru. Nepodařilo se to jen občas. Ale jinak myslím, že přednáška vypadá velmi dobře a i ohlasy pod videem jsou pozitivní. Stejně u těchto videí záleží 100x víc na obsahu, než na formě. A obsah byl perfektní. :palec nahoru:

Mimochodem o přednášce jsem se zmínil (a přehrávač vložil) i ve vlákně, které rekapituluje náš první sraz - díky tomu máme v jednom příspěvku fotogalerii, reportáž ze setkání i přednášku. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: Přednáška Ing. Přibyla

Příspěvek od baranka »

Hodně dobrá přednáška. :tlesk:
JDenver
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 9
Reputace: 0
Registrován: 9.10.2012 23:29
Re: Přednáška Ing. Přibyla

Příspěvek od JDenver »

Velice poutavé. Existují záznamy i z jiných přednášek?
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Přednáška Ing. Přibyla

Příspěvek od tomas »

Bohužel, zatím žádný další záznam nějaké přednášky nemáme.
Tento je totiž trochu specifický. Přednáška Ing. Tomáše Přibyla se konala u příležitosti prvního setkání členů tohoto fóra. Pan Přibyl navíc souhlasil s veřejným publikováním této přednášky.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Přednáška Ing. Přibyla

Příspěvek od Dugi »

Vítám tě na našem fóru a doufám, že se ti tu bude líbit.
Tomas to vysvětlil správně, ale na YouTube jsem našel ještě jednu přednášku Ing. Přibyla na podobné téma.

Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
vsimonka90
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 9
Reputace: 0
Bydliště: Noordwijk
Registrován: 4.6.2012 15:32
Re: Přednáška Ing. Přibyla

Příspěvek od vsimonka90 »

No...kvalita, resp. nekvalita stejná jako u předchozího videa :( Pokud vás téma opravdu zajímá, tak si raději přečtěte výbornou knihu D. Harlanda a R. Lorenze "Space Systems Failures". Já jsem v okamžiku kdy přednášející řekl s ledovým klidem, že SRB u raketoplánu mají stěnu z 10 cm oceli padl do kolen a video vypnul. Nevím jaké má přednášející vzdělání, ale myslím že i středoškolákovi velmi rychle dojde, že by hmotnost byla několik set tun :D Ono se dá lidi fascinovat i vyprávěním faktů, když to přednášející umí. Lhát se by se jim ale rozhodně nemělo.
Uživatelský avatar
KitFisto
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 532
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava/Szczecin
Registrován: 10.7.2012 8:25
Re: Přednáška Ing. Přibyla

Příspěvek od KitFisto »

Knížka to je výborná, ale né každý zvládne přečíst knížku v angličtině.A zvlášť takovou, kde záleží hodně na detailech. Na videa jsem se zatím nedíval, ale pochybuji, že se jedná o lživou informaci z důvodu nevědomosti. Prostě nějaký přeřek.
Science flies you to the moon
Religion flies you into buildings.
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Přednáška Ing. Přibyla

Příspěvek od tomas »

Určitě šlo jen o přeřeknutí. Všichni, kdož jste měli možnost vystupovat před lidmi, mi dáte za pravdu, že takový přeřek se stane jedna dvě. Zvlášť, když nic nečtete z papíru a jedete takzvaně "spatra".

Bylo by divné, kdyby zrovna pan Přibyl netušil, jaká je tloušťka stěny SRB, když jí narozdíl od mnoha jiných smrtelníků viděl z bezprostřední blízkosti. ;)

Navíc, o tomto tématu se asi neshánějí informace zrovna dobře. On se s nimi nikdo moc nechlubí. :-D

Odpovědět

Zpět na „Setkání“