Setkání

Všechny informace o setkávání členů našeho fóra
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Setkání

Příspěvek od Dugi »

Zatím žádné novinky nejsou. Sraz určitě bude. myslím, že s ním můžete počítat. Někdy po Novém roce bychom se mohli pomalu začít domlouvat na termínu. Chci počkat, by měli všichni uživatelé dost času se přihlásit. Kdybychom se teď dohodli na termínu a na konci prosince nám napsal někdo nový, že by rád přijel, ale termín se mu nehodí, byla by to jistě škoda. Zároveň s termínem se dohodneme i na způsobu ubytování. Tedy zda budete chtít nějaký penzion v Jihlavě, nebo třeba kemp v okolí.
Až budeme mít termín a znát místo, oslovím JAS a zjistím, zda budou ochotni pro nás udělat pozorování. Jen drobnost - nebylo by to pozorování ISS, na tu bysme mrkli normálně očima. Spíš by nám udělali pozorování hvězdokup a dalších objektů vzdáleného vesmíru. Možná bude v době srazu pozorovatelná i nějaká planeta. :)
Jsou prakticky tři možnosti - pokud budeme bydlet v Jihlavě, můžeme udělat pozorování z Brány Matky Boží, kde JAS sídlí a kde každé pondělí probíhá pozorování oblohy pro veřejnost. Druhá možnost je, že budeme bydlet někde mimo Jihlavu a pánové z JASu za námi přijedou - výhodou by bylo menší světelné znečištění oblohy. Třetí možností je ubytování v Jihlavě a večerní výjezd mimo Jihlavu na pozorování. To všechno je možné. Času na přípravy je zatím dost, takže všechny možnosti zůstávají ve hře.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Setkání

Příspěvek od tomas »

To naprosto vyhovuje. Taky jsem sem napsal kvůli tomu, abychom téma setkání zase vytáhli. Teď se registrovalo docela dost nových členů, tak aby měli šanci si o něm přečíst.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Setkání

Příspěvek od Dugi »

Myslím, že je na čase tohle vlákno trochu oživit a smést z něj nános usazeného prachu. Zatím to vypadá, že bychom měli být na srazu 4. Přihlásil jsem se já, Tommy, tomas a Lakely. V první řadě bych chtěl připomenout čtenářům, že na sraz zvu VŠECHNY uživatele našeho fóra bez rozdílu. Nezáleží na tom, jestli jste na našem fóru už dlouho, nebo jste se registrovali před nedávnem. Budeme rádi za každého účastníka. Nechci samozřejmě na nikoho naléhat, ale vzhledem k vzdálenosti Jihlavy od bydliště uvedeného v profilu by svou účast mohli zvážit například baranka (Znojmo - 75 km), rebus (Dačice - 42 km), nebo Daryl (92 km). Byl bych rád, kdyby Vám to hoši vyšlo. ;)
Z předchozí konverzace to vypadá, že ideálním termínem by mohl být duben. Mrknul jsem se na Heavens-above a zjišťoval jsem, kdy mají být přelety ISS, které bychom mohli pozorovat. O víkendu 6. - 8.4. mají být ranní přelety. Další víkend, tedy 13.4 - 15.4. mají být přelety večerní (včetně svou jasnosti -3,4). Třetí víkend, tedy 20.4. - 23.4. také večerní přelety - v pátek dokonce -3,5! Poslední víkend v dubnu, tedy 27.4 - 30.4. nebudou žádné přelety. Ale pozor! Tyhle informace vychází z aktuálních dat. Je tedy možné, že se budou měnit. Stanice bude provádět korekce své dráhy, takže se i termíny a magnitudy přeletů budou zákonitě měnit.
Vy, kteří jste ještě o účasti nepřemýšleli, zkuste o tom pouvažovat. Strávit víkend na Vysočině s ostatními členy, se kterými se tu den co den stýkáte v internetové anonymitě. ;)
Uživatele, kteří o účasti na srazu uvažují, bych požádal o předběžný nástin jejich časové zaneprázdněnosti v dubnu. Je mi jasné, že 4 měsíce dopředu se těžko plánuje, ale něco už třeba můžete vědět teď. Chápu, že vždycky se může na poslední chvíli stát nečekaná změna, ale myslím, že bychom pomalu mohli začít tvořit termín srazu. Napište proto, který termín vám vyhovuje a který naopak vůbec. :) Já sám za sebe můžu říct, že mi vyhovují všechny dubnové víkendy a i případné povinnosti jsem ochoten přesunout na jiný termín jen abych si udělal čas na sraz. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Setkání

Příspěvek od tomas »

U mě se nic nezměnilo, pořád mám duben volné víkendy všechny. V předchozích letech se většinou obsadily přes zimu. Takže stále platí, že když by se nějaký termín vybral, tak bych si ho zablokoval a měl bych mít na něj na 99% volno (to procento tam nechávám na nějakou velkou mimořádnost).

Je pravda, že s pozdnějším určením termínu se zpřesní přelety ISS. Já jsem myslel, že jsou korekce ISS plánované a že informace o přeletech s nimi počítají. Jak to bylo v minulých letech asi nezjistíme. I kdyby na nějakém serveru historie přeletů byla, tak tam budou už jen platné přelety.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Setkání

Příspěvek od Dugi »

tomas píše:Já jsem myslel, že jsou korekce ISS plánované a že informace o přeletech s nimi počítají.
Někdy se provádějí i neplánované korekce - třeba když stanice uhýbá kosmickému smetí.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 3
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: Setkání

Příspěvek od indian22 »

Zdravim, s radostí bych na sraz přijel, vlastně můžu říct, že by mě mrzelo kdyby mi to nevyšlo. Jsem z Horažďovic, takže bych tomase moh přibrat ve Strakonicích Lakely může třeba vystoupit z vlaku a jet zbytekj s náma. Do auta rád břibalím lidlskop a triedr, je fakt, že v dubnu by mohlo počasí přát, pokud jde o mě skoro bych radši spal venku třeba s táborákem, mám solidní stan jeden člověk se tam ještě vejde.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Setkání

Příspěvek od Dugi »

Super! Takže už by nás bylo pět! Moc se na tebe těším! :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Setkání

Příspěvek od Dugi »

Mimochodem indiáne, jak jsi na tom s časem. Je nějaký dubnový víkend, který ti skutečně nevyhovuje? Rád bych zjistil názory od všech účastníků, kteří o srazu uvažují. Zatím to vypadá dobře - já můžu kdykoliv, tomas taky. Takže ještě by se měli kromě tebe vyjádřit Tommy a Lakely. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: Setkání

Příspěvek od Tommy »

Tak já vám toho zatím moc neřeknu, poněvadž sám ještě nevím, jak na tom v tu dobu budu - v jarním semestru mě totiž čekají státnice, ovšem ještě nevím kdy přesně... Obecně bych tedy preferoval spíše ty dřívější (dubnové) termíny. Ale ještě dám vědět... ;)
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 3
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: Setkání

Příspěvek od indian22 »

Zatím to vypadá, že mám čas kdykoli. Na druhou stranu takhle dopředu se vážně těžko něco slibuje na pevno, taky je u mě dost neznámých.

Odpovědět

Zpět na „Setkání“