Setkání

Všechny informace o setkávání členů našeho fóra
Odpovědět
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Setkání

Příspěvek od tomas »

indian22 píše:Pokud jde o mě skoro bych radši spal venku třeba s táborákem, mám solidní stan jeden člověk se tam ještě vejde.
Díky za nabídku dovozu. Můžeme se domluvit, kdo z nás pojede. Klidně bych pro tebe mohl zajet. Horažďovice jsou blízko. S tím spaním venku bych to v dubnu neviděl moc reálně. Párkrát jsme zkusili dělat venkovní akce v dubnu, ale i když bylo přes den pěkně, tak v noci rychle klesá teplota, jak není zem ještě po zimě pořádně prohřátá.

Jinak, za lidlskop :palec nahoru: :lol:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Setkání

Příspěvek od Dugi »

Taky mám k dispozici malinký triedr. Nic extra, ale lepší než drátem do oka. :-D Aspoň se budeme moct hezky střídat. ;)
Jinak až budeme znát termín (Tommy říkal, že by mohl mít jasno na přelomu ledna a února), začneme se domlouvat na ubytování. V Jihlavě jsou penziony i ubytovny. V okolí Jihlavy jsou autokempy, takže je z čeho vybírat. Dohodneme se, co by nám nejvíc vyhovovalo. Ať už z hlediska financí (je jasné, že za kemp se platí míň než za penzion v centru Jihlavy), nebo lokality - jestli budete chtít bydlet v Jihlavě nebo okolí.
Ještě bych vás tedy poprosil, jestli byste mohli napsat, jaký typ ubytování (penzion, kemp) byste chtěli, jestli v Jihlavě, nebo mimo město. Případně napište jakou maximální cenu za noc byste byli ochotní akceptovat. Jedná se o dvě noci - z pátka na sobotu a ze soboty na neděli.
Co se jídla týče, v tom není žádný problém. Máme tu všude dost restaurací, kde se dá dobře najíst. Takže jídlo budeme řešit až na místě. Podle toho, kde zrovna budeme. Stejně tak se dohodneme i na sobotním programu. V pátek odpoledne bude příjezd, v neděli odpoledne odjezd, takže jediný kompletní den bude sobota. Můžeme třeba vyrazit na prohlídku jihlavských památek, do ZOO, nebo někam do okolí Jihlavy. Nabízí se třeba historická Polná, Telč, muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově, nebo bysme mohli jet k Lipnici nad Sázavou. Kromě známé zříceniny je nedaleko tzv. Památník odposlechu - tři do skály vytasené motivy - je to nad zatopenými lomy a vypadá to tam nádherně. Můžu vřele doporučit!
Navíc důležitá věc na konec - jelikož jsem tento týden úspěšně složil zkoušky na řidičák, budu mít už v době srazu auto, takže všechny přesuny budou snazší. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Setkání

Příspěvek od tomas »

Ještě mě napadala jedna věc, asi to bude zřejmě nerealizovatelné, ale kdo ví. Tady jste s Tommym psali, jak jste byli nadšení z přednášky Tomáše Přibyla. Vzhledem k tomu, že Brňák, neměl by to do Jihlavy daleko, případně, my bychom to neměli daleko do Brna.
Mohl bych zkusit zjistit, zda nebude mít v dubnu 2012 v okolí nějakou přednášku. Nebo zda by bylo reálné přednášku zorganizovat (i pro veřejnost). Jaké jsou vlatně jeho podmínky pro takovouto akci (finanční a jiné, aby to vůbec bylo v našich možnostech).

Sice by to dalo asi hodně starostí, celé to zorganizovat a zpropagovat, ale zase by to výrazným způsobem setkání zatraktivnilo. Mohlo by se to konat pod hlavičkou fóra nebo nějaké místní organizace, která by třeba mohla poskytnout vhodné prostory.Ber to jenom jako takový momentální nápad, třeba to má nějakou slabinu, kterou jsem si hned v tom nadšení neuvědomil.

Jinak, z těch atrakcí, cos nabízel by mě lákalo muzeum kuriozit a ubytování může být klidně v nějakém levnějším penzionu na okraji nebo v okolí, vždyť jde jen o přespání a jsme tam autem, takže snadno kousek dojedem.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Setkání

Příspěvek od Dugi »

Tak to by byla samozřejmě paráda, kdyby se něco takového podařilo. Pokusím se zjistit detaily, které by k tomu byly potřeba. Nejdřív asi kontaktuju pana Přibyla a zjistím, jestli něco na duben plánuje, nebo ne. Pokud klapne první možnost, navíc v okolí Jihlavy, tak je to ta lepší varianta - prostě tam přijedeme. Pokud ne, zjistím, jaké má podmínky. Až budu tohle vědět, oslovím nejspíše JAS (Jihlavskou astronomickou společnost), jestli by nad celou akcí nerozprostřela svá křídla. Postarala by se tím o propagaci celé akce a ve spolupráci se mnou i o zajištění prostor. Pamatuju si, že jednou měl pan Přibyl přednášku v malém sále místního muzea. Snad by nebyl problém to domluvit. :roll:
Ale nejdřív kontaktuju pana Přibyla. Až budu znát odpověď, napíšu sem výsledek.
A díky, tomasi, za nápad i za vyjádření k ubytování. :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 3
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: Setkání

Příspěvek od indian22 »

Teda ne, že bych bydlení v penzionu nepřežil, posledních pár let už nepovažuji víkend strávený v normální posteli za ztracený. :-)
Nicméně, mimo dojíždění na případné pozorování (ačkoli řízení po tmě asi nemusí nikdo) má penzion i jiné nevýhody. Ne vždy personál považuje návraty 02:00 za tak veselé jako ubytovaní, a je celkem lhostejno zda se vracím z konkurenčního hostince nebo z pozorování. Ale třeba spacák se hodí i u dalekohledu, a když v něm stejně spím tak ho mám po ruce.
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Setkání

Příspěvek od tomas »

Budeme muset holt najít takový penzion, kde jim to nebude vadit. Poslední dobou, co jsem spal v penzionech, tak většinou mi předali klíče od vchodu a pokoje s tím, že si můžu přijít kdy chci, jenom nedělat hluk, abych nebudil ostatní hosty.
Vím, že ve spacáku pod stanem by to bylo svobodnější, co se týče rozvržení času, ale přecijen tato možnost je dubnu dost o zdraví, v létě bych byl klidně pro. Mám sice kamaráda, který tvrdí, že kdo nespal pod širákem na sněhu, neví co je čundr, :-D ale to už je extrém.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Setkání

Příspěvek od Dugi »

Nemám osobní zkušenost a tak budu vycházet z toho, co říkali kamarádi. A je to vlastně podobné tomu, co sem napsal tomas - vracet se můžeme třeba v šest ráno, jen musíme být potichu jako myšky.
Já osobně mám (někde) doma založený spacák, který je (tuším) do -5°C. Takže bych případný nocleh venku zvládl. Jen nemám stan, tak bych se musel k někomu připojit. Co tím ale chci říct - jsem připraven na všechny varianta a přizpůsobím se tomu, jak se rozhodnete. ;)

P.S. jsem rád, že se o tomhle tématu začíná hezky diskutovat :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Urax
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 25
Reputace: 0
Registrován: 20.12.2011 19:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání

Příspěvek od Urax »

Jak to tak čtu, tak je to dobrý nápad, akorát škoda mého nízkého věku, který mi snižuje réálnost účasti.. ://
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Setkání

Příspěvek od Dugi »

No, pokud mi dovezeš podepsané potvrzení od rodičů, že souhlasí s tím, aby ses setkání zúčastnil, myslím, že by to nemusel být problém.
Zkus se pozeptat rodičů, jestli by s tím souhlasili. A mimochodem, klidně s tebou může může přijet někdo z rodiny, třeba taťka, který s námi stráví víkend společně. Nemusíš do Jihlavy jezdit sám.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Urax
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 25
Reputace: 0
Registrován: 20.12.2011 19:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání

Příspěvek od Urax »

Dugi píše:No, pokud mi dovezeš podepsané potvrzení od rodičů, že souhlasí s tím, aby ses setkání zúčastnil, myslím, že by to nemusel být problém.
Zkus se pozeptat rodičů, jestli by s tím souhlasili. A mimochodem, klidně s tebou může může přijet někdo z rodiny, třeba taťka, který s námi stráví víkend společně. Nemusíš do Jihlavy jezdit sám.
Což o to, oni by mě možná rodiče i pustili, ale asi by to bylo divné ne? Kolektiv dospělý a mezi nimi takový mlaďas..
Jinak to stim taťkou by asi úplně dobrý nápad nebyl.. ale když už, tak možná s bratrem by to šlo.. :)
Popřemejšlím nad tím.. :)

Odpovědět

Zpět na „Setkání“