Setkání

Všechny informace o setkávání členů našeho fóra
Odpovědět
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání

Příspěvek od digiart »

Zdravím všechny

Velice mě mrzí že se nezúčastním setkání :( je to od nás ze severu do Jihlavy trochu z ruky :Drbe se na hlavě: a hlavně mě mrzí ze neuvidím pana Přibyla viděl jsem pár videí z přednášek skutečná lahůdka ho poslouchat.
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Setkání

Příspěvek od Dugi »

To je škoda, že nemůžeš přijet. Ale je fakt, že žádné přímé spojení Jihlavy se severem není. Takže buďto přesedat, nebo autem, uznávám, že obě varianty mají své stinné stránky. No každopádně kdyby sis to rozmyslel, stačí se ozvat. Nemusíš třeba dorazit na celý víkend, třeba jen na sobotu, kdy je program "nejnabitější". ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Přednáška

Příspěvek od Dugi »

Až doposud se o přednášce Ing. Tomáše Přibyla mluvilo s drobnou nejistotou. Ano, počítalo se s ní, ale pořád existovala možnost, že se něco nenadálého stane. Ale nyní můžu s klidným srdcem prohlásit - přednáška bude. Dnes nám pan Přibyl po mailu potvrdil, že s přednáškou počítá.
Přednáška začne v 17:00 v Muzeu Vysočiny a s největší pravděpodobností bude přístupná i veřejnosti, aby pan Přibyl nepřednášel jen pár lidem.
Jistě vás zajímá téma, kolem kterého se bude přednáška odvíjet. Sám autor napsal do mailu následující popis:

(NE)SLAVNÉ KOSMICKÉ HAVÁRIE

Zaměřil bych se především na méně známé průšvihy z kosmonautiky (tedy nikoliv všemi a donekonečna omílané havárie Challengeru a Columbie). Téma bych pak mohl upravit dle publika - jsem schopen ho připravit pro nejširší veřejnost stejně jako pro úzký okruh trochu více zasvěcených zájemců.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Přednáška

Příspěvek od tomas »

:palec nahoru: Super téma.

Jenom loňský rok v Roskosmosu mu může zabrat víc jak polovinu přednášky. :lol: Opravdu se jim dařilo.
sirzachy
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 38
Reputace: 0
Bydliště: Jihlava
Registrován: 20.2.2012 20:20
Re: Setkání

Příspěvek od sirzachy »

Sice momentálně už v Jihlavě nebydlím, ale mám to tam 15 km, takže zvažuju účast...
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Setkání

Příspěvek od Dugi »

Výborně! Pokud se zúčastníš, bude to jen dobře. Moc rádi tě poznáme.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Setkání

Příspěvek od tomas »

S pozorováním ISS během setkání jsme to měli tak tak. Být to na začátku dubna, tak bychom nic neviděli. V pátek 20.4. by měl být po 21:00 přelet s magnitudou -3,1 a v sobotu okolo 21:45 dokonce mag -3,4. To ale asi ještě bude přednáška, takže pozorování rád oželím. Pozorování oblohy s odborníky z JASu bude v pátek nebo v sobotu po přednášce?
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Setkání

Příspěvek od Dugi »

Mělo by to být tak, že pozorování z brány Matky Boží by mělo přijít v sobotu večer, po večeři s panem Přibylem.
Přesné termíny zatím neznám, ale tipuju, že přednáška začne okolo páté, většinou tvá asi hodinu, hodinu a půl. Tzn. končit by mohla kolem půl sedmé. Přesun do restaurace (30 minut) , večeře (hodina) - a jsme na nějakých osmi hodinách večer (odhadem). Pak může kdykoliv přijít pozorování. Ale všechno jsou to jen odhady.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Setkání

Příspěvek od tomas »

Super. Sobota bude pěkně nabitá akcemi. Já jsem si na tu ISS vzpomněl, když jsem dnes četl o té plánované korekci dráhy.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Setkání

Příspěvek od Dugi »

Pan Tomáš Přibyl dnes na svém blogu informoval o své přednášce v rámci našeho setkání. Ke zprávě připojil i odkaz na naše fórum, čehož si velice vážím.

V průběhu tohoto měsíce budu mít dvě „kosmické“ přednášky pro veřejnost: nejprve v sobotu 21. dubna 2012 od 17:00 h v jihlavském Muzeu Vysočiny na téma „(Ne)slavné kosmické havárie“ (pořádá jednak Jihlavská astronomická společnost a jednak jde o součást setkání členů diskusního fóra kosmonautix.cz) a následně v sobotu 28. dubna 2012 od 9:00 na téma „Apollo: neznámí hrdinové“ v rámci tradiční Kosmos News Party, tentokráte netradičně v Pardubicích (dosud vždy v nedalekých Lázních Bohdaneč). - Jen pro představu: v mých přednáškových aktivitách se jedná o pověstnou špičku ledovce. Dalších šest přednášek z oblasti kosmonautiky chystám v dubnu pro „uzavřenou společnost“ – a ve stejném měsíci mám další čtyři prezentace na veřejných i neveřejných akcích z oblasti informační bezpečnosti.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Setkání“