Sedmé oficiální setkání - rok 2018

Všechny informace o setkávání členů našeho fóra
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Sedmé oficiální setkání - rok 2018

Příspěvek od Dugi »

Sedmé oficiální setkání členů našeho fóra před pár minutami oficiálně skončilo a všichni členové se vydali do svých domovů. Celkem se srazu zúčastnilo devět lidí (byť nikdy v kompletním složení), kterým bych chtěl tímto poděkovat. Jsou to:

Tomáš Přibyl (TomasPribyl)
Marek Přibyl
vai777 (Ondřej Šamárek)
MaG (Martin Gembec)
ptpc
tonda
PepaSFI
Greene
Dugi (Dušan Majer)

Kromě jako vždy zajímavých diskusí o kosmonautice jsme stihli probrat i pár věcí, které se týkají chodu blogu, ale řeč přišla na nejrůznější témata. Sobotní večeře a Martinův telefonát domů budiž všem dobrou památkou. V pátek postupně přijela většina účastníků a večer jsme vyrazili za Jihlavu, kde jsme Martinovým teleskopem pozorovali noční oblohu. Pozorování se protáhlo až do jedné ráno, ale stálo to za to. Měli jsme možnost vidět třeba tři planety - Jupiter, Saturn a Mars). V sobotu byla hlavní součástí programu cesta do Brna na Cosmos Discovery, kterou jsme prošli opravdu důkladně (pokud počítám dobře trvala nám samotná expozice cca. 4 hodiny). V sobotu večer pak přišlo pozorování oblohy velkým hvězdářským dalekohledem na Bráně Matky Boží, což nám zajistila Jihlavská astronomická společnost. I přesto, že obloha byla na začátku hodně zatažená, stihli jsme udělat několik pěkných pozorování. V neděli dopoledne pokračovala diskuse a zbývající členové postupně odjeli domů.

Pánové, všem vám moc děkuju za to, že jste dorazili, byl to krásný víkend plný dobré nálady, skvělých zážitků a zajímavých diskusí. Už se moc těším na další ročník. ;-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Sedmé oficiální setkání - rok 2018

Příspěvek od vai777 »

Pánové, bylo mi velkým potěšením s Vámi strávit víkend. Alexej Leonov kdysi parafrázoval jistého klasika slovy: "Nezáleží ani tak na tom, co máš na večeři, jako spíše na tom, s kým jíš." A tady se skloubil duševní pokrm v podobě senzačního programu a debat dohromady s partou velmi příjemných lidí. Bylo to super a jak jsem tak poslouchal, kdybychom chtěli probrat všechno, co jsme chtěli, byli bychom v Jihlavě minimálně do Vánoc.
Ještě jednou díky a za rok zase v Jihlavě! ;)
P.S.: Fotky můžete sosat TADY.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
tonda
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 413
Reputace: 218
Bydliště: Světlá n.S.
Registrován: 5.9.2012 8:00
Re: Sedmé oficiální setkání - rok 2018

Příspěvek od tonda »

Chtěl bych poděkovat všem zůčastněným za velmi krásný a nevšedně strávený víkend a jelikož jsem zde byl poprvé,tak lituji,že jsem blbě promeškal předcházející ročníky!Takové fajn lidi jsem už dlouho(pokud vůbec!) nepotkal a velmi si toho budu po zbytek života vážit!!Děkuji vám vsem,bylo mi ctí! :klaní se: :klaní se: :klaní se: :klaní se: :klaní se: :klaní se: :klaní se: :klaní se: :klaní se: :klaní se: :klaní se: :klaní se: :klaní se: :klaní se:
Uživatelský avatar
Greene
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 219
Reputace: 1
Bydliště: Jihlava
Registrován: 22.12.2011 22:52
Kontaktovat uživatele:
Re: Sedmé oficiální setkání - rok 2018

Příspěvek od Greene »

Taky moc díky za skvěle strávený víkend! Už se těším, až vás zase všechny uvidím 8-)
"Když jsem v kosmické lodi obletěl Zemi, viděl jsem, jak je naše planeta krásná. Lidé, chraňme a rozmnožujme tuto krásu, ale neničme ji!"Jurij Gagarin
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6263
Reputace: 1533
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: Sedmé oficiální setkání - rok 2018

Příspěvek od ptpc »

vai777 píše:Pánové, bylo mi velkým potěšením s Vámi strávit víkend. Alexej Leonov kdysi parafrázoval jistého klasika slovy: "Nezáleží ani tak na tom, co máš na večeři, jako spíše na tom, s kým jíš." A tady se skloubil duševní pokrm v podobě senzačního programu a debat dohromady s partou velmi příjemných lidí. Bylo to super a jak jsem tak poslouchal, kdybychom chtěli probrat všechno, co jsme chtěli, byli bychom v Jihlavě minimálně do Vánoc.
Ještě jednou díky a za rok zase v Jihlavě! ;)
Lepšie by som to nenapísal! :-D
Tak o rok... :)
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1898
Reputace: 734
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: Sedmé oficiální setkání - rok 2018

Příspěvek od MaG »

Děkuji všem za příjemné setkání. Užil jsem si jak úspěšná pozorování, tak výstavu, tak rozhovory. Opět jsem se zachoval jako klaun. Jo jinak už to asi nebude :-)

Odpovědět

Zpět na „Setkání“