Čtvrté oficiální setkání - rok 2015

Všechny informace o setkávání členů našeho fóra
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Čtvrté oficiální setkání - rok 2015

Příspěvek od Dugi »

Sraz klepe na dveře a je na čase to trochu shrnout. :-)

Pátek 5.6.
  • Tomáš Přibyl dojede se synem už dopoledne vlakem a vystoupí v Lukách nad Jihlavou, kde na něj budu čekat. Dáme si procházku po cyklostezce do Malého Beranova podél řeky a zase zpátky.
    Sedneme do auta a pojedeme na nádraží. Lakely má přijet vlakem cca. o půl jedné.
    Vyrazíme se ubytovat, pak možná nějaký oběd ve městě.
    Vai přijede okolo čtvrté autem k penzionu.
    Tomas a indy dorazí o půl sedmé vlakem - přijedu pro ně autem.
    Tommy a Greene jsou Jihlaváci a mohou se kdykoliv připojit, jak jim to bude vycházet.
    Večer procházka po městě, večeře.
    Pokud bude zájem, cesta autem mimo Jihlavu, prohlídka oblohy a pak dlouhá debata na pokoji.
Sobota 6.6.
  • Snídaně na penzionu.
    Dopoledne prohlídka jihlavské ZOO.
    Oběd ve městě.
    Zavezení Lakelyho na vlak, který mu jede o půl čtvrté
    Odpoledne procházka po hornické naučné stezce v krásném okolí Jihlavy.
    Večeře ve městě
    MOŽNÁ pozorování na Bráně Matky Boží v Jihlavě s Jihlavskou astronomickou společností - moje chyba, připomněl jsem jim to pozdě, teď zjišťují, jestli to stihnou.
    Pokud to neklapne. můžeme zase vyjet za Jihlavu a pozorovat jen tak.
    Opět dlouhá debata na pokoji.
Neděle 7.6.
  • Snídaně na penzionu
    Diskuse na pokoji
    Balení zavazadel
    Odvoz účastníků na vlakové nádraží cca. kolem poledne - v případě potřeby klidně i později. :)
Kluci, moc se na sraz těším a doufám, že se čtvrté společné setkání členů našeho fóra podaří minimálně tak dobře, jako předchozí tři ročníky. :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Čtvrté oficiální setkání - rok 2015

Příspěvek od tomas »

To vypadá dobře. Hlavně vypadá skvěle počasí. Srážky nula, oblačnost nula. Klidně JASu nabídni, že jim s přípravou pomůžeme. Při takovéto obloze, by byla velká škoda nevyužít jejich velký teleskop.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Čtvrté oficiální setkání - rok 2015

Příspěvek od Dugi »

Pozorování nakonec bude. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Čtvrté oficiální setkání - rok 2015

Příspěvek od vai777 »

Pánové, chtěl bych poděkovat Vám všem, se kterými jsem se potkal v Jihlavě.
Byl to skvělý víkend se skvělými lidmi. Se studem přiznávám, že jsem poprvé v životě nakouknul do okuláru teleskopu a byl to úžasný zážitek. Stejně tak pokec (nejen) o kosmonautice. ;)
Díky a doufám, že to co nejdřív zopakujeme!
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Greene
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 219
Reputace: 1
Bydliště: Jihlava
Registrován: 22.12.2011 22:52
Kontaktovat uživatele:
Re: Čtvrté oficiální setkání - rok 2015

Příspěvek od Greene »

Taky moc děkuju, setkání bylo super (ostatně jako vždy, že) a moc jsem si ho užil :) Taky doufám, že si to co nejdříve zopakujeme :)
"Když jsem v kosmické lodi obletěl Zemi, viděl jsem, jak je naše planeta krásná. Lidé, chraňme a rozmnožujme tuto krásu, ale neničme ji!"Jurij Gagarin
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Čtvrté oficiální setkání - rok 2015

Příspěvek od Dugi »

Taky bych chtěl moc rád poděkovat všem účastníkům, takže zatím jen hezky stručně. Mám ohromnou radost, že jste přijeli a že jsme si užili super víkend. Vloni náš sraz provázelo deštivé počasí, letos se situace obrátila o 180° a počasí bylo dobré až moc. Taky už se těším na další setkání.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Čtvrté oficiální setkání - rok 2015

Příspěvek od tomas »

Počasí bylo opravdu luxusní. Pozorování oblohy na jedničku. Určitě se sluší poděkovat za astronomické zážitky. JAS za sobotní a Indianovi za páteční.

Všem ostatním díky za krásný víkend plný debat o kosmonautice a dalších zajímavých tématech.
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Čtvrté oficiální setkání - rok 2015

Příspěvek od tomas »

S Indym jsme rozebírali Tomášův návrh na příští Setkání mimo Jihlavu a možná i mimo civilizaci. Pořád nám jako velmi atraktivní lokalita vychází Kleť, kde by určitě stálo za to domluvit pozorování nebo i další program, který je tam nabízen.

Co se týče ubytování, tak jsem našel toto: http://www.podkleti.cz/ubytovani.htm. Každý si tam může vybrat podle své náročnosti na komfort spaní. Navíc je to 0,5 km od stanice lanovky na Kleť.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Čtvrté oficiální setkání - rok 2015

Příspěvek od Dugi »

Promyslíme to, až to bude aktuální. Každopádně díky za odkaz! :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 3
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: Čtvrté oficiální setkání - rok 2015

Příspěvek od indian22 »

No jo Krásetín. Tam to znám jak svý boty - ee totiž jako své pláště, něco jsem se tam najezdil na kole. Vřele doporučuji, ani jsem nevěděl že jsou tak neskutečně pružní. Ještě něco domluvit na tý Kleti, spíš hlavně na hvězdárně.

Setkání považuji za zatím nejpovedenější, mimo jiné i proto že byl čas právě na ty příjemně vášnivé debaty (jednu jsme si dali ještě s Tomasem cestou zpátky :-) ), ale i díky povedenému pozorování. Takže díky všem.

http://www.hvezdarnacb.cz/2/38/klet_verejnost
Asi by to nebyl problém domluvit.
Hromadné návštěvy (pro skupiny) objednávejte, prosím, vždy předem telefonicky (tel. 380 123 327 [VoIP] nebo 380 711 242- nejdříve od 10:00) nebo e-mailem na adrese klet (at) klet.cz.
Takto objednané pořady se mohou PO DOHODĚ S PRACOVNÍKY OBSERVATOŘE KLEŤ uskutečnit i mimo uvedené otevírací dny a hodiny. Děkujeme.

Odpovědět

Zpět na „Setkání“