Kde je ISS

Novinky o dění na Mezinárodní vesmírné stanici

Re: Kde je ISS

Příspěvekod Matyn » 11 srp 2014, 08:02

No to mi povídej ...
Stanice s ATV-5 byly vidět dobře, ale chtěl jsem se dívat na perseidy a ležel jsem tam (jak blbec) půl hodiny, měsíc v úplňku a viděl jsem jen čtyři meteroidy. :hlavou proti zdi Tož slabé tento rok. :(
Všechno je možné provést. Stačí chtít a mít dost peněz. A to je ten problém. Lidem se buď nechce, nebo nemají peníze.
http://vodnirakety.webnode.cz/
Matyn
Zkušený vesmírný průzkumník

Příspěvekod Wopat » 11 srp 2014, 10:10

Matyn píše:...a viděl jsem jen čtyři meteroidy

meteory ;)
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Wopat
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod Matyn » 11 srp 2014, 11:58

:hlavou proti zdi :hlavou proti zdi :hlavou proti zdi
Já sem to chtěl napsat správně, ale rozumím tomu ... jako koza perželi. :-D
Tak jak je to?
Všechno je možné provést. Stačí chtít a mít dost peněz. A to je ten problém. Lidem se buď nechce, nebo nemají peníze.
http://vodnirakety.webnode.cz/
Matyn

Příspěvekod Wopat » 11 srp 2014, 13:54

:lol: stane se. V pohodě.

Už jsem to tady někde na fóru několikrát psal.

Meteoroid - malinké těleso ve vesmíru. Malé prachové částečky, které prakticky nelze pozorovat. Jakmile meteoroid vlétne do atmosféry, zahřívá se, vypařuje a ve svém okolí vytváří stopu ionizovaného plynu. Tento světelný úkaz nazýváme meteor. Pakliže je těleso větší a jeho část dopadne až na zem, stane se z něj meteorit.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Wopat
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod matej » 11 srp 2014, 19:05

Matyn píše:No to mi povídej ...
Stanice s ATV-5 byly vidět dobře, ale chtěl jsem se dívat na perseidy a ležel jsem tam (jak blbec) půl hodiny, měsíc v úplňku a viděl jsem jen čtyři meteroidy. :hlavou proti zdi Tož slabé tento rok. :(

max by malo prebehnúť z 12 na 13.8 od 0:00 do 4:00 70 ks / hodina
Môj cieľ je prostý. Je to úplné chápanie vesmíru, prečo je taký ako je a prečo vôbec existuje. (Stephen Hawking)
matej
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel

Příspěvekod Gubarev » 11 srp 2014, 19:28

Škoda...ATV zítra v 15:30 dockuje, dnes tedy poslední noc, Perseidy čekají a tyady u nás je příšerně zataženo... :(
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Gubarev
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod MRR » 11 srp 2014, 20:08

Gubarev píše:Škoda...ATV zítra v 15:30 dockuje, dnes tedy poslední noc, Perseidy čekají a tyady u nás je příšerně zataženo... :(

To je čo za fronta ????? U nás dokonca prší :hlavou proti zdi a perzeidy nepočakajú :hlavou proti zdi
"Nemali by sme sa na vesmír pozerať očami racionalizácie odborníka. Elegantné bohatstvo bolo vždy podstatou prírody".... ( Wernher von Braun )
MRR

Příspěvekod Gubarev » 11 srp 2014, 20:21

MRR píše:To je čo za fronta ????? U nás dokonca prší :hlavou proti zdi a perzeidy nepočakajú :hlavou proti zdi

Ééééch, ani nemluv. Ale možná bude líp. Teď jsem byl na chvilku na střeše a někde se vyjasňuje,
ale je to pořád nic moc. Navíc se to mění dost chaoticky, tak uvidíme. Předpovědi na další dni
nejsou nic moc... :Drbe se na hlavě:
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Gubarev
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod SuperRAPIT » 19 srp 2014, 21:19

Až za polo oblačnost jsem dnes uviděl ISS (včera ne, protože ačkoliv stránka medard.cz ukázala nebe bez mráčku u nás, tak stejně u nás dokonce i pršelo). Musel jsem jí vidět, protože dnes měla magnitudu -2,5 a to mělo každým dnem se zvyšovat. No něco jsem uviděl, a když byla v nejvyšším bodě, tak jsem snad mohl rozeznat i solární panely (teď, jestli to byla ona, nebo jsem si ji jenom v hlavě udělal :D ) ale nemohl jsem si ji s mobilem vyfotit, protože ji telefon "neviděl". No ale dnes to počasí bylo lepší. Teď jenom, jestli uvidím zítra, sice pouze s magnitudou -0.9, lépe. Ale teď,

PS: když se na to koukám. Neviděl jsem ji už dříve, když jsem byl s kamarády na Jaře jednou venku a koukal jsem pár minut na U.F.O, u kterého jsem si myslel, že je to letadlo, které nebliká? :D Kdybych to už tehdy věděl. :D No alespoň mám z té noci vzpomínky, které se mi udělali při tomto psaní.
"Všechno má své limity." -Daniel Štěpánek-
SuperRAPIT
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník

Příspěvekod Dugi » 19 srp 2014, 21:32

Gratuluji k úspěšnému pozorování. Ale solární panely jsi očima opravdu vidět nemohl, to se ti opravdu jen zdálo. ;)

Pokud jsi na jaře viděl podobný úkaz, tedy světelný bod, který nebliká ani nevydává zvuk, byl to určitě nějaký satelit. Teď jde jen o to, jak jasný ten bod byl. Pokud hodně, pak šlo o ISS. Pokud byl ještě jasnější, ale trval jen krátce (pár vteřin), pak šlo o záblesk družice Iridium. Ale nejpravděpodobnější je ISS.
------------------------

Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Dugi
Administrátor
Administrátor

PředchozíDalší

Zpět na ISS