Fotky přeletů ISS

Novinky o dění na Mezinárodní vesmírné stanici
Odpovědět
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: Fotky přeletů ISS

Příspěvek od baranka »

Jsem bohužel omezen levným foťákem a mohu tak dát jen maximálně 15s expozice , takže z nouze cnost. Dost bych si přál nějaký foťák s možností minuty nebo víc ale to by zase ISS po chvilce asi zmizela ze zorného pole.
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: Fotky přeletů ISS

Příspěvek od Tommy »

Tak to máš ještě více než já, moje maximum je právě jen těch 8 sekund (mám Panasonic Lumix DMC LZ1). Asi by to chtělo trochu upgradovat 8-)

Teď koukám, že jsi psal, že jsi fotil i měsíc - hodíš sem také nějaké snímky? (Nebo případně jinam, kdyby Dugimu vadilo, že to nejsou snímky ISS...(třeba do toho vlákna ve volné diskuzi, kam jsi dal tu svojí první fotku)) Také jsem se totiž nedávno pokoušel Měsíc nějak kloudně vyfotit, tak jsem zvědav, jak se s tím poprali jiní :)
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: Fotky přeletů ISS

Příspěvek od baranka »

Jj, jdu na to, navíc smazat se to dá vždycky.
Soyuz
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 15
Reputace: 0
Registrován: 27.8.2011 17:30
Re: Fotky přeletů ISS

Příspěvek od Soyuz »

lepčí jsou ty fotky jak tam je ta stanice vidět s těma částma a modulama a panelama, to fakt obdivuju jak to ti lidi udělají když to po té obloze letí tak rychle. no ni? :o
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Fotky přeletů ISS

Příspěvek od Dugi »

Soyuz: Před autory těch snímků musíme my, obyčejní smrtelníci pouze uctivě smeknout. :o
Používají špičkovou techniku - ať už mluvíme o dalekohledech, nebo o fotoaparátech. Nejsem odborník, přes fototechniku, třeba mě baranka opraví, ale tipuju, že na takovéhle focení musí být speciální foťák a určitě i objektiv.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: Fotky přeletů ISS

Příspěvek od baranka »

Neopravím. Chtělo by to dalekohled 200-250mm a foťák s možností nastavení expozice tak jedné setiny sekundy. Sám jsem o to jednou pokoušel s mou technikou a vyšel z toho jen červený had s proužkováním. Až na ten můj pokus narazím tak ho sem pro pobavení dám.
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: Fotky přeletů ISS

Příspěvek od baranka »


Tak jsem ten svůj pokus našel a pro pobavení ho sem dávám. Předpokládám že byl asi z přeletu 4.7.2010 protože jsem ho dal na ImageShack 5.7.2010 asi hodinu po půlnoci.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Fotky přeletů ISS

Příspěvek od Dugi »

Do galerie moderního umění by se hodil jako vyšitý. Dokážu si představit, že bych přišel k někomu domů a on by tam měl na zdi takový obraz :) :palec nahoru: .
I takovýhle na první pohled možná "zpackaný" snímek může autorovi pomoct - uvědomí si, kde udělal chybu a poučí se z ní. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: Fotky přeletů ISS

Příspěvek od baranka »

Určitě, hlavní problém asi byl ( sice nevím expoziční čas, budu muset najít originál ) čas expozice, ikdyž jsem dal asi to nejmenší co jsem mohl, chce to jen kolem té jedné setiny sekundy.

Odpovědět

Zpět na „ISS“