Expedice 56

Novinky o dění na Mezinárodní vesmírné stanici
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Expedice 56

Příspěvek od Dugi »

Portál Kommersant vydal během dne další článek, ve kterém uvádí prohlášení Dmitrije Rogozina. Podle jeho názoru nepotvrzené informace škodí vzájemným vztahům v kolektivu ISS. „Šíření dohadů a fám ohledně událostí na ISS nepomáhá práci expertů Roskosmosu a jeho cílem je poškodit přátelské vztahy v kolektivu na ISS. Do ukončení práce speciální komise Roskosmosu jsou jakákoli tvrzení s odkazem na 'nejmenované zdroje' nepřípustné," prohlásil Rogozin.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Snoopy
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 549
Reputace: 267
Registrován: 5.8.2012 11:23
Re: Expedice 56

Příspěvek od Snoopy »

Rogozin přišel jako první se spekulací, že Sojuz mohl být poškozen ve vesmíru někým z posádky https://tass.ru/kosmos/5519048

Následovala celá řada jeho mnohoznačných vyjádření a významných "no comment", která tuto nechutnou pomluvu dál přikrmovala. Je jen logické, že pro další rozmlžení a přiživení téhle konspirace vyrukoval s tímto prohlášením. Jak psal MilanSpace, tohle je učebnicová ukázka politické strategie "Vrtěti psem".

To že Rusové vypustili do kosmu vadný Sojuz a přímo ohrozili mezinárodní posádku je totiž průser velký jak Vesmír.
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Expedice 56

Příspěvek od Pospíšil »

Dugi píše:„Šíření dohadů a fám ohledně událostí na ISS nepomáhá práci expertů Roskosmosu a jeho cílem je poškodit přátelské vztahy v kolektivu na ISS. Do ukončení práce speciální komise Roskosmosu jsou jakákoli tvrzení s odkazem na 'nejmenované zdroje' nepřípustné," prohlásil Rogozin.
To je snad jediné rozumné prohlášení, které jsem od tohoto člověka za posledních pár let slyšel/četl.
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Snoopy
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 549
Reputace: 267
Registrován: 5.8.2012 11:23
Re: Expedice 56

Příspěvek od Snoopy »

Pospíšil píše:To je snad jediné rozumné prohlášení, které jsem od tohoto člověka za posledních pár let slyšel/četl.
Mohlo by být, pokud by právě Rogozin nebyl tím, kdo s verzí o záměrném poškození Sojuzu posádkou vyrukoval...
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3881
Reputace: 3041
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: Expedice 56

Příspěvek od petrsida »

MilanSpace píše:
Snoopy píše:...Tohle přesně ukazuje, do jaké bubliny se Rusům podařilo tuhle nechutnou spekulaci nafouknout a odvézt pozornost od vlastního šlendriánu. A to nemluvím o tom, jak to nepochybně "vylepší" atmosféru na stanici, neřku-li v Sojuzu...
"Vrtěti psem" - aneb Absurdita vytvořená ke skrytí něčeho jiného, k odvedení pozornosti...
Funguje to!
Podívejte se sami - o čem se najednou ve veřejném prostoru mluví?
O tom, že pracovník navrtal tlakovou nádobu, zalepil to a kontrolní mechanismy to nezachytily?
Nikoliv - píše a mluví se o tom, že to udělali američtí astronauté, aby se dostali rychleji domů...!
A o to tady přece šlo!
A to už tu nespekuluji o tom, co z toho je (pouze) servírováno ruské veřejnosti, která část "toho psa"!
:hlavou proti zdi :hlavou proti zdi :hlavou proti zdi
Přesně, a ta část novinářů, co si to jméno nezaslouží na to skočila a sežrala to i s navijákem
MilanSpace
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 639
Reputace: 269
Bydliště: Pardubice
Registrován: 2.9.2010 19:12
Kontaktovat uživatele:
Re: Expedice 56

Příspěvek od MilanSpace »

Jen tak pro zajímavost (myslím, že to tady zatím ještě nezaznělo):
Bulvární moskevský deník Kommersant, který tu aktuální zprávu přinesl, patří miliardáři Alisheru Usmanovovi. Jeho manželka Irina Viner-Usmanová je často zmiňována, že má velice blízký vztah k ruskému prezidentu Putinovi...



Takže zas tak moc o nezávislý deník nepůjde :x :x :x
-------------------
Milan H.
www.halousek.eu
Map
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 9
Reputace: 0
Registrován: 11.6.2017 22:56
Re: Expedice 56

Příspěvek od Map »

Já to dám i sem, protože pod článkem se to nechce zobrazit (diskuze je moderovaná?, moc dlouhý příspěvek?, odkazy? - tak to bylo použití https://)

Ruská státní korporace Roskosmos vyzvala domácí i zahraniční sdělovací prostředky, aby nepublikovaly nepotvrzené informace dodávané "zdroji z raketo-kosmického sektoru". Zejména se jedná o zprávy z vyšetřování mimořádné události na palubě kosmické lodi Sojuz MS-09. Roskosmos uvedl, že vyšetřovací komise předpokládá ukončení šetření v polovině září a hned poté budou výsledky zveřejněny. Do té doby mají veškeré informace anonymních zdrojů hodnotu spekulace.

Zpráva publikovaná 6.9. 2018 - viz. https://novinkykosmonautiky.blogspot.com (mimochodem perfektní web - srovnatelná náhrada již (moc) nefunkčního kosmonaut.cz )
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Expedice 56

Příspěvek od Dugi »

Díky - tady na fórum jsme tu Rogozinovu zprávu dával kolem páté odpoledne - je tady na prvním místě této stránky.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Expedice 56

Příspěvek od Wopat »

jregent píše:
Dugi píše:Ta situace je vážně vyhrocená.
predpokladam, ze ve spolupraci s Ruskem na stavbe DSG (Deep Space Gateway) nedoufa v NASA uz ani ten nejvetsi optimista :hlavou proti zdi
Já doufám, že po tomhle už v NASA ani nikdo Rusko na DSG nechce. Momentálně si ani nedokážu představit, že by byli vzhledem ke stavu jejich kosmonautiky nějakým přínosem. Jestli by byli vůbec schopni se zapojit a není to jen jejch zbožné přání.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Navi
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 437
Reputace: 38
Registrován: 20.7.2013 18:45
Re: Expedice 56

Příspěvek od Navi »

Opravdu je situace tak špatná? To co probíhá médii je jedna věc, ale důležité je to co se opravdu děje v zákulisí. O tom já samozřejmě nemám ani šajn a asi jen těžko se to dostane ven.
Nepřizvat rusy k DSG se ve světle posledních informací zdá být nelepší řešení, ale podle mě to není pravda. Ať chceme, nebo ne, tak Rusko je velmoc a velmoci by měli spolupracovat na co nejvíce projektech. To je totiž podle mě zavazuje k udržování vzájemných vztahů.
Hodně toho asi napoví zpráva vyšetřovací komise. Na tu jsem hodně zvědav.
Celkově je mi z toho všeho dost smutno.

Odpovědět

Zpět na „ISS“