Expedice 57

Novinky o dění na Mezinárodní vesmírné stanici
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3262
Reputace: 4016
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Expedice 57

Příspěvek od Vaclavik »

Dugi píše:31. října v 10:00 SEČ proběhne v ruském řídícím středisku ISS tisková konference věnovaná oznámení výsledků státní vyšetřovací komise. Jde pochopitelně o nehodu, která potkala 11. října raketu Sojuz FG.
Zdroj
Odloženo o den.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Expedice 57

Příspěvek od Dugi »

Sergej Krikaljov prý oznámil příčinu havárie Sojuzu MS-10. Na vině prý byl senzor signalizující odhození postranních bloků od těla rakety, který nefungoval správně. Vzhledem k tomu, že Michal oznámil, že tiskovka bude až zítra, můžeme už tohle považovat za finální verzi?
Zdroj
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 3
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: Expedice 57

Příspěvek od indian22 »

Simulace průběhu onoho letu. Zajímavé to je hlavně na konci, kde je pohled zblízka

Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3262
Reputace: 4016
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Expedice 57

Příspěvek od Vaclavik »

Vaclavik píše:
Dugi píše:31. října v 10:00 SEČ proběhne v ruském řídícím středisku ISS tisková konference věnovaná oznámení výsledků státní vyšetřovací komise. Jde pochopitelně o nehodu, která potkala 11. října raketu Sojuz FG.
Zdroj
Odloženo o den.
Probíhá tiskovka
Uživatelský avatar
slappy
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2124
Reputace: 2548
Bydliště: Drahany
Registrován: 9.11.2015 18:48
Kontaktovat uživatele:
Re: Expedice 57

Příspěvek od slappy »

A tady je video z palubní kamery na raketě, na jehož konci je špatné oddělení bloků vidět:

Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Expedice 57

Příspěvek od vai777 »

No ty kráso! To teda byl megacloumák... :o
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3262
Reputace: 4016
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Expedice 57

Příspěvek od Vaclavik »

vai777 píše:No ty kráso! To teda byl megacloumák... :o
Uff, už mě to nebaví furt a všude dementovat. Prvotní odchylka z kurzu byla významná, ale furt stačilo systému řízení letu 3krat méně času ke stabilizaci nez je horní limit pro klasický let. Zatr sakr kluci, popularizujete fajn, ale zkuste se kouknout na a pochopit základy mechaniky letu, vnější balistiky, nebeské mechaniky a astrodinamiky. Kurzy nabízím stale. Bez výsledku.
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Expedice 57

Příspěvek od vai777 »

Nějak nechápu, v čem je problém. Prostě jsem si tu událost představoval jinak, s menší odchylkou nosiče, to je všechno. Sojuz FG nemám naštudovaný natolik, abych věděl časové limity pro řídicí systém.
A co se týče těch kurzů - nezachytil jsem Tvou nabídku, ale předpokládám, že to dálkově nebo e-learningem nebude možné. Nebo jo? ;)
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
DanHeřt
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 726
Reputace: 1
Registrován: 19.12.2015 1:38
Re: Expedice 57

Příspěvek od DanHeřt »

Mě spíš přijde že tam chybí několik framů videa přesně v čase nárazu, proto to vypadá jakože raketa dostala pořádný kopanec.

(na youtube se můžete posunovat snímek po snímku při zapausovaném videu pomocí kláves , a .)
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"I reject your reality and substitute my"
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3262
Reputace: 4016
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Expedice 57

Příspěvek od Vaclavik »

vai777 píše:A co se týče těch kurzů - nezachytil jsem Tvou nabídku, ale předpokládám, že to dálkově nebo e-learningem nebude možné. Nebo jo? ;)
Dálkově bohužel ne. O výuce se snažím informovat kde se dá, tak věřím, že to došlo i k tobě. Primárně jsem zval třeba Dugiho, kde je ten nedostatek odborných znalostí výrazný, a nabídl jsem mu zdarma si projít náš kurz na ČVUT.

Odpovědět

Zpět na „ISS“