Cesta na Mars

Novinky o projektech, na kterých se podílí víc států

Re: Cesta na Mars

Příspěvekod stana85 » 07 bře 2013, 22:45

Je ten plán Dennise Tita vůbec reálný? Vždyť ani neexistuje raketa která by to zvládla. Jestě mě napadá jedna otázka. Jak dlouho by mohla posádka zůstat u Marsu nebo na Marsu aby se mohla hned vrátit a nemusela čekat dva roky na další startovací okno?
stana85
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod michalkolesa » 07 bře 2013, 22:48

mě spíš zajímá kolik s sebou povezou zásob a nejen jídla, ale i třeba oblečení
michalkolesa

Příspěvekod Dugi » 07 bře 2013, 22:52

O vynesení by se měl postarat Falcon Heavy.
Posádka u Marsu vůbec nezůstane. Nevstoupí na jeho oběžnou dráhu, jen proletí kolem něj a poletí zpátky na Zemi. Takže možnost, že by se posádka nemohla vrátit nehrozí.
Zásob by mělo být šest tun. Kolik budou tvořit potraviny, nebo oblečení zatím nevíme.

Mimochodem - o projektu Inspiration Mars jsem sepsal článek, který na našem blogu vyjde za cca. 2 hodiny. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Dugi
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod stana85 » 07 bře 2013, 23:02

Falcon Heavy má nosnost 53 000kg na LEO není to trochu málo? Vím že při té výpravě se u Marsu nezdrží. Myslel jsem to teoreticky kdyby chtěli vstoupit na oběžnou dráhu atd. Jak dlouho by tam mohly zůstat aby se mohly hned vrátit.
Naposledy upravil stana85 dne 07 bře 2013, 23:06, celkově upraveno 1
stana85
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod Samo1995 » 07 bře 2013, 23:03

stana85 píše:Je ten plán Dennise Tita vůbec reálný? Vždyť ani neexistuje raketa která by to zvládla. Jestě mě napadá jedna otázka. Jak dlouho by mohla posádka zůstat u Marsu nebo na Marsu aby se mohla hned vrátit a nemusela čekat dva roky na další startovací okno?

Štartovacie okno sa zatvára tri týždne po prílete na obežnú dráhu. Každopádne, pri tejto misii to nie je relevantné. ;)
Obrázek
Samo1995
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod stana85 » 07 bře 2013, 23:07

Samo1995 píše:
stana85 píše:Je ten plán Dennise Tita vůbec reálný? Vždyť ani neexistuje raketa která by to zvládla. Jestě mě napadá jedna otázka. Jak dlouho by mohla posádka zůstat u Marsu nebo na Marsu aby se mohla hned vrátit a nemusela čekat dva roky na další startovací okno?

Štartovacie okno sa zatvára tri týždne po prílete na obežnú dráhu. Každopádne, pri tejto misii to nie je relevantné. ;)

Vím že to s touhle misí nesou visí. Jen mě to prostě napadlo.
stana85
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod Dugi » 08 bře 2013, 01:21

Jak jsem avizoval - na našem blogu právě vyšel článek o Titově projektu Inspiration Mars.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Dugi
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod JosVerstapen » 08 bře 2013, 12:18

Tak jako D. Tito, tak i ty jsi to pojal a shrnul velmi v článku jednoduše a geniálně výstižně.
V jednoduchosti je síla, takže já osobně si myslím, že pokud SpaceX nezbrzdí nějaké technické komplikace s vývojem FH či DRaider (taky Bigelow) a budou mít i veřejnou podporu (hlavně vysílací práva, to je zlatý důl pro velkou sledovanost,reklamy atd..!!!). Tak si myslím, že je to na 90% realizovatelné.
JosVerstapen
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod Dugi » 08 bře 2013, 12:24

Díky :)
Ono co si budeme nalhávat - po vědecké stránce nám obyčejný průlet okolo Marsu moc informací o planetě nepřinese. V tom je lepší nějaká automatická sonda. Ale byl by to neuvěřitelný PR-boost pro celou kosmonautiku. Využití v reklamě by bylo nevídané.
Obrázek

Dugi
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod JosVerstapen » 08 bře 2013, 12:30

Přesně tak to by byla medializace Kosmonautiky jak BRNO!! To by pomohlo každému z této oblasti, jim by se z reklam zaplatila velká část investic a pilotované kosmonautice by to přineslo velký zájem veřejnosti a případně i vstupu dalších firem do této oblasti.
Opravdu to beru jako geniální plán a myslím si že je to i záměr ;)
JosVerstapen
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

PředchozíDalší

Zpět na Mezinárodní projekty