Raketa Vega

Novinky o projektech Evropské kosmické agentury
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Raketa Vega

Příspěvek od Dugi »

Statický zážeh motoru Zefiro 40, který bude sloužit jako druhý stupeň na raketě Vega C.

Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
CarlJARx
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 412
Reputace: 389
Registrován: 8.5.2017 12:32
Re: Raketa Vega

Příspěvek od CarlJARx »

S.A.B. Aerospace

Čisté prostory s laboratořemi třídy ISO 8 se dnes slavnostně otevřely v brněnském technologickém parku. V nové integrační hale o rozloze zhruba 700 m2 budou odborníci montovat mimo jiné velké části do vesmírných raket a satelitů. Pro práci budou využívat jeřáb s nosností dvě tuny. Na své náklady ji nechala vybudovat brněnská firma S.A.B. Aerospace s podporou své italské mateřské centrály, Ministerstva dopravy ČR, města Brna a Technologického parku Brno. Speciální prostory s těmito parametry jsou v Česku úplně první.

Integrační hala disponuje třemi specializovanými laboratořemi. Dvě z nich budou sloužit k výrobě elektroniky, kabeláže, menších zařízení a pozemních podpůrných vybavení. V další místnosti s výškou 7 metrů se společnost chystá s pomocí velkého jeřábu montovat větší části. Jeden z prvních projektů, na kterém budou odborníci v novém prostoru pracovat, je vývoj vrchní části evropské rakety VEGA.
Zdroj:
https://www.eprofil.cz/2018/04/18/jizni ... ych-raket/
Uživatelský avatar
TomasPribyl
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 155
Reputace: 10
Registrován: 23.5.2012 21:40
Re: Raketa Vega

Příspěvek od TomasPribyl »

CarlJARx píše:Jeden z prvních projektů, na kterém budou odborníci v novém prostoru pracovat, je vývoj vrchní části evropské rakety VEGA.
Vrchní část evropské rakety Vega = adaptér Small Spacecraft Mission Service (viz např. https://spaceflightnow.com/2018/04/18/s ... ga-rocket/). Ten bude kompletně vyráběný v ČR, v Brně pak dojde k jeho integraci.
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3258
Reputace: 4014
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Raketa Vega

Příspěvek od Vaclavik »

Při prvním startu rakety Vega C bude vynesena družice LARES II + CubeSaty. Oběžná dráha bude rozdílná oproti LARES.
pepa1987
Uživatel v podmínce s výstrahou
Uživatel v podmínce s výstrahou
Příspěvky: 18
Reputace: -22
Registrován: 7.10.2018 12:21
Re: Raketa Vega

Příspěvek od pepa1987 »

já o tom nic nevím ale určitě jim držím palce
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Raketa Vega

Příspěvek od vai777 »

pepa1987 píše:já o tom nic nevím ale určitě jim držím palce
Tohle je stejný post jako ve třech dalších vláknech. Je fajn, že fandíš, ale zkus být malinko konstruktivnější. Pokud nemáš co napsat, raději se jen rozhlížej po fóru, tapetování tady nemáme moc v lásce... ;)
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
pepa1987
Uživatel v podmínce s výstrahou
Uživatel v podmínce s výstrahou
Příspěvky: 18
Reputace: -22
Registrován: 7.10.2018 12:21
Re: Raketa Vega

Příspěvek od pepa1987 »

četl jsem někde že má člověk se angažovat a nechce se mi vždy začínat od nuly
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Raketa Vega

Příspěvek od Wopat »

Ale tím, že budeš všude psát tu samou větu, která nemá žádnou informační hodnotu, se z té "nuly" nikam nepohneš a HLAVNĚ nikomu jinému tady na fóru neprospěješ. Spíš naopak. Takový přístup může být vnímán jako spam a můžeš dostat ban.

Jsi-li začátečník a v kosmonautice se teprve rozkoukáváš, přišel jsi na to nejlepší místo. Každý ti tady rád pomůže a zodpoví tvé otázky. K tomu tady máme vlákno Otázky, kde se můžeš zeptat na cokoliv týkající se kosmonautiky.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
pepa1987
Uživatel v podmínce s výstrahou
Uživatel v podmínce s výstrahou
Příspěvky: 18
Reputace: -22
Registrován: 7.10.2018 12:21
Re: Raketa Vega

Příspěvek od pepa1987 »

nezneužívej moje chování jako záminku k hatu - vyřešeno
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Raketa Vega

Příspěvek od Wopat »

pepa1987 píše:nezneužívej moje chování jako záminku k hatu - vyřešeno
Pokud můj příspěvek obsahující radu, nabídku pomoci a návod označuješ jako hate, tak se prober. S tímhle přístupem tady nedožiješ rána.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.

Odpovědět

Zpět na „Evropská ESA“