Raketa Vega

Novinky o projektech Evropské kosmické agentury
Odpovědět
pepa1987
Uživatel v podmínce s výstrahou
Uživatel v podmínce s výstrahou
Příspěvky: 18
Reputace: -22
Registrován: 7.10.2018 12:21
Re: Raketa Vega

Příspěvek od pepa1987 »

Dugi píše:Takže si to pojďme hezky shrnout.

pepa1987: Vítám tě na našem fóru a doufám, že se ti tu bude líbit. Omlouvám se že jsme tě nepřivítal dříve, ale nebyl jsem v ČR.
Musím říct, že jsi do diskuse vstoupil velmi nestandardním způsobem. Naše fórum funguje již několik let a jeho uživatelé musí ctít jistá pravidla. Mezi ty nejzákladnější patří třeba to, že komentáře, které uživatelé napíší, mají sloužit k obohacení ostatních, případně k položení otázky. Druhým základním pravidlem je, že se tu uživatelé navzájem respektují a že služebně mladší uživatelé naslouchají dobře míněným radám starších a zkušenějších.
Ty jsi obě tato pravidla porušil. Jelikož jsi na fóru nový, sáhl jsem po mírnější formě trestu, která by ti měla jasně ukázat,že takhle se tu opravdu nediskutuje. Takže ještě jednou a přehledně:
Komentář, že něčemu nerozumíš, ale držíš tomu palce, je sice hezký,ale pro diskusi jako takovou jde jen o zbytečný balast. Pokud něco nevíš a chceš se to dozvědět, zeptej se na to.
Na našem fóru panuje přátelská atmosféra. Starší a zkušenější uživatelé tu už za uplynulé roky pomohli celé řadě nováčků, kteří potřebovali něco vysvětlit, nebo s něčím poradit. Na našem fóru ti nikdo nebude házet klacky pod nohy, pokud budeš respektovat pravidla. Srovnej si v hlavě rady, které jsi od ostatních dostal, chovej se podle nich a budeš braný stejně jako kterýkoliv jiný člen fóra. Pokud tyto rady respektovat nebudeš, přijdou sankce. Je jen na tobě, kterou cestu zvolíš.
Jelikož jsi porušil pravidla fóra, dostáváš na jeden týden antihodnost Uživatel v podmínce. Sáhl jsem po velmi mírné formě napomenutí, abys jasně viděl, že takhle by to nešlo a na druhou stranu abys viděl, že tě hned nechceme banovat.

Jardax: Důrazné upozornění i pro tebe. Pravidla platí pro všechny. Nadávky (přiblblej trol - hlavně jde o slovo přiblblej) mířené na ostatní členy fóra (ať je tím členem kdokoliv!) jsou absolutně nepřijatelné. Ber to jako opravdu vážné napomenutí - tentokrát ještě bez antihodnosti. jen pro upřesnění: Kdybys napsal jen trol (bez přídavného jména), bylo by to ok.
Ahoj, tak pokud jde o pravidla tak stačí nevyžadovat jejich dodržování. Kde není žalobce, není ani soudce. :idea:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Raketa Vega

Příspěvek od Dugi »

Žalobcem a soudcem v jedné sobě jsou členové vedení fóra. Ti dbají na to, aby se pravidla dodržovala.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
hulvath
Re: Raketa Vega

Příspěvek od hulvath »

pepa1987 píše: Ahoj, tak pokud jde o pravidla tak stačí nevyžadovat jejich dodržování. Kde není žalobce, není ani soudce.
Pepo, ty tomu nerozumis nebo nechces rozumet. Dugi je prisny, nekdy az nadmiru, proto, aby udrzel toto forum v odborne rovine. Srandovat se muze v vlakne na to urcenem, nechat volny spad nadavkam by vedlo ke snizovani urovne. Opakuji, Dugi by mohl citliveji rozlisovat kdo nadava protoze mu to slina na jazyk prinesla a kdo povazuje expresivni vyraz jen za zkratkovite vyjadreni situace, ale nehledejme dokonaleho admina - takoveho jsem jeste nevidel nikde. Treba kdysi na Fidonetu blahe pameti jsem sdilel stezejni dilo svetove dokumentaristiky, film Michaila Romma "Obycejny fasismus", obzalobu a kritiku nacismu. Tupounovi sysopovi tam stacilo ze je tam slovo "fasismus", nic jine ho nezajimalo, a dal mi ban, a citil se hodny a slunickovy :) Budme radi ze Dugi i se svymi chybami to tu vede jak to vede.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Raketa Vega

Příspěvek od Dugi »

Vulgarita je a vždycky bude vulgaritou. Pokud bychom povolili otěže a začali některé vulgarity akceptovat, tak je to cesta do pekla. Není možné rozlišovat, v jaké souvislosti autor daný výraz použil. je to prostě vulgarita a ta se u nás nepoužívá. Tečka.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
pepa1987
Uživatel v podmínce s výstrahou
Uživatel v podmínce s výstrahou
Příspěvky: 18
Reputace: -22
Registrován: 7.10.2018 12:21
Re: Raketa Vega

Příspěvek od pepa1987 »

Dugi píše:Vulgarita je a vždycky bude vulgaritou. Pokud bychom povolili otěže a začali některé vulgarity akceptovat, tak je to cesta do pekla. Není možné rozlišovat, v jaké souvislosti autor daný výraz použil. je to prostě vulgarita a ta se u nás nepoužívá. Tečka.

Tak to se ovšem dostáváme do neřešitelné situace. Např. název komedie "Drž hubu" bys chtěl vyjádřit jak? :idea:
A jelikož já jsem jediný jedinec, těžko můžu svým chováním směřování fóra výrazněji "sabotovat".
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Raketa Vega

Příspěvek od Wopat »

Sabotuješ už jen tím, že neustále píšeš příspěvky absolutně nesouvisející s tématem vlákna a celého fóra. Vidím nový příspěvek u rakety Vega, chci se podívat, co je nového a přečtu si tak akorát tvoje bláboly. Takže to, prosím, okamžitě utni. Pokud se tak nestane, doufám, že Dugi co nejrychleji utne tebe.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Raketa Vega

Příspěvek od Dugi »

Tak předpokládám, že zdejší diskutující jsou rozumní lidé, kteří chápu význam sdělení. Pokud se někdy cituje například název uměleckého díla, tak se to samozřejmě může. Ale důležité je, že v kosmonautice neexistují žádné publikace či díla, která by s ní tématicky souvisely a obsahovaly by jakýkoliv vulgární výraz. Jelikož se u nás diskutuje pouze o kosmonautice, tak tento bod vůbec nemusíme řešit.
Pokud je ti ještě cokoliv nejasného, kontaktuj mne přes soukromou zprávu. Tady ve vlákně jsme výrazně mimo téma a další rozvíjení diskuse tímto směrem není žádoucí. Pokud chceš v tomto vlákně diskutovat, piš o raketě Vega. Pokud chceš diskutovat kdekoliv jinde na fóru, piš příspěvky o tématu vlákna. Pokud něco, potřebuješ probrat, napiš mi soukromou zprávu, můžeme si o tom promluvit. Jestli budeš pokračovat v diskusi na téma, které se neshoduje s tématem vlákna, přijde trest. Je jen na tobě, jakou cestu si vybereš.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
pepa1987
Uživatel v podmínce s výstrahou
Uživatel v podmínce s výstrahou
Příspěvky: 18
Reputace: -22
Registrován: 7.10.2018 12:21
Re: Raketa Vega

Příspěvek od pepa1987 »

Wopat píše:Sabotuješ už jen tím, že neustále píšeš příspěvky absolutně nesouvisející s tématem vlákna a celého fóra. Vidím nový příspěvek u rakety Vega, chci se podívat, co je nového a přečtu si tak akorát tvoje bláboly. Takže to, prosím, okamžitě utni. Pokud se tak nestane, doufám, že Dugi co nejrychleji utne tebe.

Tak to ber s pokorou, kde není žalobce není soudce. Třeba tě moje myšlenky poňouknou k alternativnímu způsobu života. :idea:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Raketa Vega

Příspěvek od Dugi »

Jediné, k čemu mne tyhle komentáře poňouknou je, že rozdám nějaké tresty.
Na fóru platí určitá pravidla a teď jsi porušil další. Psal jsem: „Jestli budeš pokračovat v diskusi na téma, které se neshoduje s tématem vlákna, přijde trest. Je jen na tobě, jakou cestu si vybereš.“ Svým komentářem jsi diskutoval mimo téma. Takže poslední varování. Máš uživatele v podmínce s výstrahou + ban na týden. Je to poslední krok před smazáním účtu, tak si to během týdne srovnej v hlavě. Diskutuj normálně a nikdo s tebou nebude mít problém.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Raketa Vega

Příspěvek od Dugi »

Zítra ve 2:42 SEČ má startovat Vega s družicí Mohammed VI-B.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Evropská ESA“