taky je vám smutná

Novinky o projektech Evropské kosmické agentury
Havi
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 13
Reputace: 0
Registrován: 24.4.2013 23:17
Re: taky je vám smutná

Příspěvek od Havi »

Ja si myslím že na to ESA ide dobre. Síce ja sledujem projekty tipu SpaceX a MarsOne a ostatne len tak veľmo laicky. Ale keď sa hovorí o tom kde sme sa dostali tak nie je dôležite či sa tam dostal človek alebo robot aj tak sme tam boli. Niekedy ten robot urobí viac ako človek ktorý sa zo svojho skafandru popozerá po okolí a nevravím o efektívnosti cena/výkon. Nech sa radšej z dobývaniu Marsu stane ďalšia konzumná vec v podobe turistiky (niečo na spôsob Virgin galactic ale na cesty okolo Marsu). A štáty nech sa starajú o blaho ľudí tým že sa vďaka kozmonautike urobia objavy a nie show v podobe človeka na mesiaci. Môj názor...
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: taky je vám smutná

Příspěvek od tomas »

Možná bude můj názor trochu subjektivní v tom, že budu chtít obhájit pilotovanou kosmonautiku. Můžeme porovnat náklady a výsledky sovětského a amerického dobývání vesmíru v 60. a 70.letech.

I když se říká kolik se nalilo do programu Apollo financí, tak sovětský program nepilotovaných sond stál ve finále skoro stejně. Výsledek: neporovnatelně více vzorků a samozřejmě kvalitnějších, zejména z Apolla 17, kdy byl na palubě geolog (USA stovky kg x SSSR ani ne 1 kg). A to nemluvím o přístrojích, které posádky aktivovaly na povrchu, které dodávaly data ještě dlouho po skončení programu Apollo.
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: taky je vám smutná

Příspěvek od Gubarev »

Zrovna zacalo jedno z nejvetsich mezinarodnich setkani Living Planet Symposium konany
letos v Edinburghu atykajici se satelitniho zkoumani Zeme. Jednalo se hlavne o spolupraci ESA
a Britske kosmicke agentury.

ESA nedavno otevrela prvni britskou pobocku ECSAT, (Evropske stredisko pro kosmicke aplikace
a telekomunikaci)
na Oxfordske univerzite.
zdroj: http://www.astrowatch.net/2013/09/esas- ... ng-is.html

Z aktivit ESA mi rozhodne smutno neni, ale mozna jen spatne chapu nazev tohoto klubu... ;)
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: taky je vám smutná

Příspěvek od Dugi »

Tohle vlákno totiž založil uživatel, který měl ... jemně řečeno ... nestandardní pohled na svět.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: taky je vám smutná

Příspěvek od Gubarev »

Dugi píše:Tohle vlákno totiž založil uživatel, který měl ... jemně řečeno ... nestandardní pohled na svět.
:lol: :lol: Chapu, respektuji....
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Ally
Re: taky je vám smutná

Příspěvek od Ally »

Dugi píše:Tohle vlákno totiž založil uživatel, který měl ... jemně řečeno ... nestandardní pohled na svět.
Dobrý den, pane Dušane,

docela by mě zajímalo, co je podle Vás nestandardní pohled na svět. Víte, nepřemýšlel jste někdy nad tím, že je to ten Váš? Ač je v ČR například věřících méně než ateistů, globálně tomu tak není. Je nespočet statistik, že věřících lidí je mnohonásobně více.

Příspěvek na začátku vlákna mi od jistého autora přijde přinejmenším zajímavý a přijde mi také, že se spousta zdejších samozvaných odborníků na svět snaží o něco, co se mi příliš nelíbí. Takové chování je v rozporu s mými zásadami. Měli byste ctít pána a děkovat mu, co Vám všechno opatřil. A ne se tady takhle hanět...
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3881
Reputace: 3041
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: taky je vám smutná

Příspěvek od petrsida »

A zase tu máme jednoho bota, Dugi. :-D
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: taky je vám smutná

Příspěvek od Dugi »

Vyřešeno ;-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
pepa1987
Uživatel v podmínce s výstrahou
Uživatel v podmínce s výstrahou
Příspěvky: 18
Reputace: -22
Registrován: 7.10.2018 12:21
Re: taky je vám smutná

Příspěvek od pepa1987 »

Mě by zajmalo, jak se to dá poznat
Uživatelský avatar
slappy
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2124
Reputace: 2548
Bydliště: Drahany
Registrován: 9.11.2015 18:48
Kontaktovat uživatele:
Cluster

Příspěvek od slappy »

Mise družic Cluster se po téměř čtvrtstoletí (plán dva roky) chýlí ke konci. První ze čtveřice družic zanikne v atmosféře během letošního září.. Manévry pro zajištění bezpečného deorbitu byly provedeny teď v lednu.

Salsa’s last dance targets reentry over South Pacific


Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Evropská ESA“