Program Apollo

Novinky o projektech Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku

Re: Program Apollo

Příspěvekod Dugi » 24 led 2013, 00:50

Matika mi nikdy nešla a proto obdivuju lidi, kteří dokáží spočítat (a hlavně vymyslet vzorec) takovouhle zajímavost. Díky moc! :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Dugi
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod MilanSpace » 24 led 2013, 11:59

Apollo 7 startovalo z rampy 34, která je ve skutečnosti od VABu ještě dále než rampy 39A a 39B. Byl to jediný start pilotovaného Apolla z této rampy (na které předtím uhořela posádka Apolla1). A ta nosná raketa není Saturn V, ale Saturn IB - to jen pro upřesnění.
-------------------
Milan H.
www.halousek.eu
MilanSpace
VIP uživatel
VIP uživatel

Příspěvekod KitFisto » 24 led 2013, 12:59

Hm zajímavé. Jasně, v tom prvním příspěvku jsem se upsal, dále už jsem IB zmínil.
Science flies you to the moon
Religion flies you into buildings.
KitFisto
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel

Příspěvekod Dugi » 24 led 2013, 13:40

Díky za upřesnění, Milane! :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Dugi
Administrátor
Administrátor

Program Apollo (Apollo Aplications)

Příspěvekod Daryl » 04 úno 2013, 15:59

Zajímalo by mě, zda-li se tu někdo zabýval i programem Apollo Aplications - nedávno jsem si o tom něco přečetl a plány Američanů byly jedním slovem velkolepé. Nejvíce mě snad zajímá plánovaný oblet Venuše, který byl součástí programu - takže první kroky mimo soustavu Země - Měsíc mířily docela daleko a na řekněme dost nebezpečnou cestu - navíc si nedoážu moc představit, jak by Apollo zvládlo tak dlouhý let. Každopádně, kdyby jste k tomu kdokoliv cokoliv měl - tak uvítám jakýkoliv malý detail ;)
"That's one small step for [a] man, one giant leap for mankind" -- Neil Armstrong
Daryl
Aktivní nováček
Aktivní nováček

Příspěvekod Samo1995 » 04 úno 2013, 16:07

Takto nejako by to možno vyzeralo.
http://www.youtube.com/watch?v=kA_tdIKu-HQ
Video spravené v Orbiteri. Ono to... tie plány boli skutočne šialené a nemožné. Nenašiel by sa asi nikto, kto by letel na takom šunte k Venuši a späť (možno ja).

Musím ale pripomenúť, že to boli len špekulácie. Čo však špekulácia nebola, bola permanentná stanica na Mesiaci.
Obrázek
Samo1995
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod Dugi » 04 úno 2013, 17:27

Jak píše Samo - byly to ve velké většině spíše jen úvahy ve stylu - bylo by hezké, kdyby ...
Pro tak dlouhé mise jako třeba k Venuši by bylo potřeba vyvinout velký zásobní modul, který by zase navýšil váhu nákladu, což by s sebou neslo úpravy na raketě. Zkrátka a dobře - bylo to ak trošku sci-fi.
Obrázek

Dugi
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod Snoopy » 23 bře 2013, 23:01

Ve čtvrtek se na BBC objevila zpráva, že expedice zakladatele Amazonu Jeffa Bezose vyzdvihla z Atlantiku dva motory F1 z vyhořelých stupňů raket Saturn. "Pohřebiště" těchto motorů bylo objeveno už vloni, dva vyzvednuté kusy budou po zrestaurování vystaveny.
Vždycky mě potěší takový střípek potvrzující, že lety do vesmíru jsou "sexy" a lidem, co na to mají, není zatěžko vydávat peníze i na takové "prkotiny". :palec nahoru: A nic na tom nemění skutečnost, že Bezos stojí včele Blue Origin.

http://www.bezosexpeditions.com/engine-recovery.html

Obrázek
Obrázek
Snoopy
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník

Příspěvekod EdgarPo » 26 bře 2013, 01:54

Pri uvažovaní o tom, ako prišli na to, že sú tieto kusy práve z Apolla 11 (pýtal sa to tomas pri najnovšom diele Dobývaní vesmíru), tak som skúšal hľadať dráhy jednotlivých misií. Narazil som na túto stránku http://www.braeunig.us/apollo/apollo11-TLI.htm , kde je zrejme podrobne popísana, resp. prerátaná celá trajektória. Zo začiatku je kopec čísel, ale až prídu obrázky v druhej polovici tak je to lepšie :D. Je tam aj pekne načrtnuté cez akú oblasť radiačných pásov letela loď. Myslím, že sa to môže hodiť pri prípadných diskusiách s pochybovačmi :D
Obrázek
EdgarPo
Zájemce o vesmír
Zájemce o vesmír

Příspěvekod stana85 » 30 bře 2013, 13:19

Dá se někde najít záznam z Apolla 13 který astronauti natáčeli pro tv?
stana85
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

PředchozíDalší

Zpět na Americká NASA