Program Apollo

Novinky o projektech Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Program Apollo

Příspěvek od Dugi »

Matika mi nikdy nešla a proto obdivuju lidi, kteří dokáží spočítat (a hlavně vymyslet vzorec) takovouhle zajímavost. Díky moc! :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
MilanSpace
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 639
Reputace: 269
Bydliště: Pardubice
Registrován: 2.9.2010 19:12
Kontaktovat uživatele:
Re: Program Apollo

Příspěvek od MilanSpace »

Apollo 7 startovalo z rampy 34, která je ve skutečnosti od VABu ještě dále než rampy 39A a 39B. Byl to jediný start pilotovaného Apolla z této rampy (na které předtím uhořela posádka Apolla1). A ta nosná raketa není Saturn V, ale Saturn IB - to jen pro upřesnění.
-------------------
Milan H.
www.halousek.eu
Uživatelský avatar
KitFisto
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 532
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava/Szczecin
Registrován: 10.7.2012 8:25
Re: Program Apollo

Příspěvek od KitFisto »

Hm zajímavé. Jasně, v tom prvním příspěvku jsem se upsal, dále už jsem IB zmínil.
Science flies you to the moon
Religion flies you into buildings.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Program Apollo

Příspěvek od Dugi »

Díky za upřesnění, Milane! :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Daryl
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 28
Reputace: 2
Bydliště: Brno
Registrován: 2.7.2011 10:04
Program Apollo (Apollo Aplications)

Příspěvek od Daryl »

Zajímalo by mě, zda-li se tu někdo zabýval i programem Apollo Aplications - nedávno jsem si o tom něco přečetl a plány Američanů byly jedním slovem velkolepé. Nejvíce mě snad zajímá plánovaný oblet Venuše, který byl součástí programu - takže první kroky mimo soustavu Země - Měsíc mířily docela daleko a na řekněme dost nebezpečnou cestu - navíc si nedoážu moc představit, jak by Apollo zvládlo tak dlouhý let. Každopádně, kdyby jste k tomu kdokoliv cokoliv měl - tak uvítám jakýkoliv malý detail ;)
"That's one small step for [a] man, one giant leap for mankind" -- Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Samo1995
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1425
Reputace: 5
Registrován: 12.10.2012 22:42
Re: Program Apollo

Příspěvek od Samo1995 »

Takto nejako by to možno vyzeralo.
http://www.youtube.com/watch?v=kA_tdIKu-HQ
Video spravené v Orbiteri. Ono to... tie plány boli skutočne šialené a nemožné. Nenašiel by sa asi nikto, kto by letel na takom šunte k Venuši a späť (možno ja).

Musím ale pripomenúť, že to boli len špekulácie. Čo však špekulácia nebola, bola permanentná stanica na Mesiaci.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Program Apollo

Příspěvek od Dugi »

Jak píše Samo - byly to ve velké většině spíše jen úvahy ve stylu - bylo by hezké, kdyby ...
Pro tak dlouhé mise jako třeba k Venuši by bylo potřeba vyvinout velký zásobní modul, který by zase navýšil váhu nákladu, což by s sebou neslo úpravy na raketě. Zkrátka a dobře - bylo to ak trošku sci-fi.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Snoopy
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 548
Reputace: 265
Registrován: 5.8.2012 11:23
Re: Program Apollo

Příspěvek od Snoopy »

Ve čtvrtek se na BBC objevila zpráva, že expedice zakladatele Amazonu Jeffa Bezose vyzdvihla z Atlantiku dva motory F1 z vyhořelých stupňů raket Saturn. "Pohřebiště" těchto motorů bylo objeveno už vloni, dva vyzvednuté kusy budou po zrestaurování vystaveny.
Vždycky mě potěší takový střípek potvrzující, že lety do vesmíru jsou "sexy" a lidem, co na to mají, není zatěžko vydávat peníze i na takové "prkotiny". :palec nahoru: A nic na tom nemění skutečnost, že Bezos stojí včele Blue Origin.

http://www.bezosexpeditions.com/engine-recovery.html

Obrázek
Obrázek
EdgarPo
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 78
Reputace: 17
Registrován: 13.2.2013 12:18
Re: Program Apollo

Příspěvek od EdgarPo »

Pri uvažovaní o tom, ako prišli na to, že sú tieto kusy práve z Apolla 11 (pýtal sa to tomas pri najnovšom diele Dobývaní vesmíru), tak som skúšal hľadať dráhy jednotlivých misií. Narazil som na túto stránku http://www.braeunig.us/apollo/apollo11-TLI.htm , kde je zrejme podrobne popísana, resp. prerátaná celá trajektória. Zo začiatku je kopec čísel, ale až prídu obrázky v druhej polovici tak je to lepšie :D. Je tam aj pekne načrtnuté cez akú oblasť radiačných pásov letela loď. Myslím, že sa to môže hodiť pri prípadných diskusiách s pochybovačmi :D
Obrázek
stana85
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 179
Reputace: 9
Registrován: 11.6.2011 15:14
Re: Program Apollo

Příspěvek od stana85 »

Dá se někde najít záznam z Apolla 13 který astronauti natáčeli pro tv?
„Jásání nad Starlinky je jásáním nad komíny uhelných elektráren jako symbolem pokroku,“
Jana Tichá

Odpovědět

Zpět na „Americká NASA“