NASA TV

Novinky o projektech Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
NASA TV

Příspěvek od Dugi »

Zřejmě každý fanoušek kosmonautiky zhlédnul alespoň jednou v životě vysílání NASA TV, internetové televizní stanice, která zprostředkovává mimo jiné živé přenosy startů raket a dalších významných událostí na poli kosmonautiky. Kromě toho vysílá i tématicky zaměřené pořady, které popularizují kosmonautiku. Adresu NASA TV asi nemusím připomínat, ale pro pořádek:

http://www.nasa.gov/multimedia/nasatv/index.html

Dnešní den se významným způsobem zapsal do vysílání této stanice. NASA TV totiž dnes ve 20:00 SEČ začala vysílat v HD kvalitě. Vysoké rozlišení se pochopitelně odrazilo na kvalitě a teď je to opravdu lahůdka, na které si pošmáknou všichni fandové kosmonautiky. Ta podívaná opravdu stojí za to. :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
vp5petr1
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 11
Reputace: 0
Bydliště: Velké Přítočno
Registrován: 18.2.2012 21:06
Re: NASA TV

Příspěvek od vp5petr1 »

NASA TV je super! :) A to, že je v HD ji dělá ještě lepší... Nádherné přímé přenosy startů atd... Jediný problém = je v angličtině :(
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: NASA TV

Příspěvek od Dugi »

Zkus se na to nedívat jako na problém, ale jako na motivaci - je to dobrá možnost, jak se angličtinu naučit. A věř mi, že je 100x lepší učit se jazyk metodou, která tě baví (kosmonautika), než se drtit slovíčka. Jasně, musíš mít určité základy, které se naučíš ve škole, protože bez toho se nemáš čeho chytit. Ale věř mi, že když budeš NASA TV sledovat pravidelně, začneš postupně zjišťovat, že tomu jazyku rozumíš čím dál víc. Nebude to žádné skokové zlepšení, spíš postupné vylepšování. Já NASA TV sleduju už několik let (více méně nepravidelně). A ani teď nemůžu říct, že bych rozuměl naprosto všemu, co tam říkají, ale hlavní je pochytit základní poselství, hlavní myšlenku, nosný bod každé věty. Náš mozek je tak chytrý, že si pak začne skládat věci dohromady a postupně se budeš učit další slovní obraty. Držím palce.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
vp5petr1
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 11
Reputace: 0
Bydliště: Velké Přítočno
Registrován: 18.2.2012 21:06
Re: NASA TV

Příspěvek od vp5petr1 »

OK. díky :)
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: NASA TV

Příspěvek od Gubarev »

"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: NASA TV

Příspěvek od Gubarev »

Logo NASA z roku 1977 z TV pořadu Aeronautics and Space Report

Obrázek
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
Matyn
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 362
Reputace: 0
Bydliště: Kousek od Ostravy
Registrován: 22.6.2013 14:44
Re: NASA TV

Příspěvek od Matyn »

Nemůžu si pomoct, ale tohle logo se mi líbí víc než to současné.
Všechno je možné provést. Stačí chtít a mít dost peněz. A to je ten problém. Lidem se buď nechce, nebo nemají peníze.
http://vodnirakety.webnode.cz/
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 3
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: NASA TV

Příspěvek od indian22 »

NJ je známým faktem, že jednoduchá typografie dneska není in. Vzdor faktu, že bývá mnohem snadněji zapamatovatelná a proto lépe vyhovující účelu.

Sry za OT, ale tohle mě zamrzí vždycky a zvlášť jde-li o jeden z mých srdečních oborů.
Uživatelský avatar
Evžen111
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1493
Reputace: 249
Bydliště: Hlásnice
Registrován: 5.7.2015 11:14
Re: NASA TV

Příspěvek od Evžen111 »

asi to sem úplně nepatří, ale týká se to několika družic vyslaných k Marsu. Pěkné video, které nevím, kam zařadit. Proto ho dávám sem, věřím, že se bude líbit.

E
Ally
Re: NASA TV

Příspěvek od Ally »

Nechci Vám tady kazit Vaše iluze, přeci jen přicházím v míru a nejsem Vaším nepřítelem. Ovšem - skutečně se tady domníváte, že ta videa, která nasa jakože zveřejňuje kolikrát i live, že je to opravdivé? Dovolte mi, abych se zasmál. Je to zcela technicky neproveditelné a dokonce i na HBO šel kdysi pořad, kde říkali, že jsou to pouhé propagandy :) Ale to jen k zamyšlení. Nepřišel jsem se sem hádat.

Mimochodem, pokud máte zájem poskytnout menší finanční obnos naší organizaci, napište mi, prosím, soukromou zprávu a domluvíme se na dalších krocích, ostatně, tak jsem to psal i do mnou nově založeného vlákna.

Odpovědět

Zpět na „Americká NASA“