Provoz NASA

Novinky o projektech Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku
Odpovědět
Uživatelský avatar
Snoopy
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 549
Reputace: 267
Registrován: 5.8.2012 11:23
Re: Provoz NASA

Příspěvek od Snoopy »

ad platy ŘLP - vycházel jsem z osobní zkušenosti. Mým klientem v bance byl svého času pracovník ŘLP v Ostravě, párkrát na to přišla řeč a viděl jsem co mu chodí na účet. A to bylo před 6 lety.
Mi šlo ale o ty komentáře amerických ŘLP (ať už berou 5 nebo 10 tisíc USD) k současnému shut downu. Kdyby to byly uklízečky v Kongresu, dejme tomu. Ale zrovna tohle, to mě omývali.

Pozn. o otroctví byla jen ilustrace, proto ten smajlík na konci. Jakože dneska si mouhou zaměstnanci (alespoň trochu) dupnout. :-D

Ale, aby se to nezratilo v diskuzi. Opravdu si nemyslím, že by teď někdo (natož houf) odešel konkrétně z NASA jen proto, že mu zase nepřijde v únoru výplata ve výplatním termínu.
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Provoz NASA

Příspěvek od Wopat »

U ŘLP je obrovský rozdíl kdo, kde, jak dlouho apod. A ty rozdíly mezi jednotlivými řídícími jsou i statisícové. A jak jsi to myslel s otroctvím jsem pochopil, proto taky ten můj smajlík. Ale nějak jsem cítil potřebu to okomentovat. A už dost OT. Omlouvám se.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Provoz NASA

Příspěvek od Amper »

Nechci tady zahajovat nejake flame ale v USA je bezne ze i lide ve stredni vrstve se pohybuji od seku k seku. Dost casto totiz tito lide ziji v oblastech drahych na zivot a bydleni(typicky Washington a jina velka města). Platby za veci ktere v CZ jsou zdarma ci za pakatel (skolka, škola - a to i statni, pokud je nekde lepsi škola tak se plati specialni lokalni dan, lekarske veci - pojisteni ma dost casto limity ktere neni moc velky problem naplnit, krouzky atd....)

Clovek v CZ vidi vysoke platy, levna auta, benzin a elektroniku ale rozhodne to neni takova pohoda jak to muze vypadat. A to mluvim napr. o situaci kamose ktery dela sw vyvojare v Microsoftu, primo v Redmondu, a stejne si nektere veci nemuze dovolit. A to ma luxusni zdravotni pojisteni atd... na cem tecou "bezni" amici.

Napr. hodne diskutovana otazka v posledni dobe je cena inzulinu ktera se muze byt pro cloveka s pojistenim klidne $300 (zalezi na spouste faktoru) a bez pojisteni jsem zahlid hlasky o $700-$2500 mesicne. To jsou sumy ktere si v CZ nedovedeme predstavit.

Nechci to dal rozebirat , uz ted je to off a Dugimu se omlouvam ale myslim ze neni vhodne lidi co jsou postizeni shutdownem oznacovat za neschopy protoze maj problem prezit bez par platu. Ta situace je proste diametralne odlisna od ceskeho prostredi.
Uživatelský avatar
marekS
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2358
Reputace: 509
Registrován: 8.8.2012 9:57
Re: Provoz NASA

Příspěvek od marekS »

Hudebník Jon Bon Jovi nabízí pomoc státním zaměstnancům, kteří kvůli nynější platební neschopnosti americké vlády nedostávají mzdu. Hudebníkova restaurace v New Jersey poskytuje zaměstnancům federálních úřadů jídlo zdarma.Tihle zákazníci se mohou najíst bez ohledu na to zda jsou schopni zaplatit navrhovaný příspěvek či nikoli.Mnoho státních zaměstnanců se nyní obrací na potravinové banky, aby nasytili sebe a své rodiny. Bezplatnou stravu nabízejí během takzvaného shutdownu desítky restaurací po celých Spojených státech.
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Provoz NASA

Příspěvek od Pospíšil »

Trump 25.1. podepsal, shutdown prozatím končí, trval 35 dní, nejvíc v historii. :facepalm:
Zaměstnanci NASA a jejich subkontraktoři mohou opět do práce.
Haleluja!

https://www.spaceflightinsider.com/orga ... down-ends/
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Provoz NASA

Příspěvek od vai777 »

Zatím bych se moc neradoval, je to provizorium na tři týdny, aby obě strany (Reps a Dems) mohly vyjdnávat. Pokud se nedohodnou, může shutdown nastat znovu.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Provoz NASA

Příspěvek od Pospíšil »

Vím o tom Vai, proto píšu “prozatím končí”.
Všeobecně se má ale za to, že druhý shutdown za sebou si už Trump nedovolí a dohodnou nějaký kompromis pro jižní hranici.
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Provoz NASA

Příspěvek od vai777 »

Promiň, nevšimnul jsem si toho "prozatím". :)
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Geo
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 342
Reputace: 324
Registrován: 22.10.2016 14:09
Re: Provoz NASA

Příspěvek od Geo »

Budu zvědavý, jak se přerušení/ukončení shotdownu projeví na přísunu informací z různých misí ...
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Provoz NASA

Příspěvek od Dugi »

Jak u kterých. Třeba New Horizons měla výjimku, takže se u ní změna čekat nedá. ale třeba na webu NASA by mělo obecně vycházet více článků.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Americká NASA“