Provoz NASA

Novinky o projektech Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku
Odpovědět
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3881
Reputace: 3041
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: Provoz NASA

Příspěvek od petrsida »

Už to začíná být dost děsivé

v mnohém mi to připomíná House of cards ...
Peter
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 774
Reputace: 291
Registrován: 26.8.2018 17:23
Re: Provoz NASA

Příspěvek od Peter »

Co ocekavate, kdyz maji presidenta tvrdeho obchodnika.
"Když se podíváš na nebe, sníš o tom být mezi hvězdami. Když jsi mezi hvězdami a podíváš se dolů, sníš o tom být zpátky na Zemi."
Chris Sembroski
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3881
Reputace: 3041
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: Provoz NASA

Příspěvek od petrsida »

že nebude snadné v takhle zažité demokracii rozvrátit systém takhle snadně
Peter
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 774
Reputace: 291
Registrován: 26.8.2018 17:23
Re: Provoz NASA

Příspěvek od Peter »

Myslim, ze je to dle hesla: Nemozne ihned, zazraky do 3 dni...

Napada mne jedna paralela, ale je to off-topic a politika sem nepatri.

Kazdopadne, pokud to takhle pujde dal, jakpak asi zareaguji lide, co se jich to primo tyka, platit ucty musi bez ohledu na to, jestli plat dostanou nebo ne. Takhle NASA prijde zakonite o dost lidi, kteri na to proste uz nebudou mit zaludek.
"Když se podíváš na nebe, sníš o tom být mezi hvězdami. Když jsi mezi hvězdami a podíváš se dolů, sníš o tom být zpátky na Zemi."
Chris Sembroski
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10798
Reputace: 10170
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Provoz NASA

Příspěvek od Pospíšil »

Peter píše:...Takhle NASA prijde zakonite o dost lidi, kteri na to proste uz nebudou mit zaludek.
A nejen NASA ... takto postižených lidí je momentálně kolem 800 000!
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Snoopy
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 549
Reputace: 267
Registrován: 5.8.2012 11:23
Re: Provoz NASA

Příspěvek od Snoopy »

Pospíšil píše:
Peter píše:...Takhle NASA prijde zakonite o dost lidi, kteri na to proste uz nebudou mit zaludek.
A nejen NASA ... takto postižených lidí je momentálně kolem 800 000!
Trochu mi uniká ta "zákonitost" :Drbe se na hlavě: To vážně někdo opustí dobře placené a jisté místo ve státní správě jen proto, že mu přijde jednou za rok výplata se zpožděním? To si vážně myslíte, že se tohle týká jen státní správy??

1) Není to neočekávaná a vlastně ani výjimečná situace. Inteligentní člověk by s ní měl, jako s možností, počítat. A tedy mít finanční rezervu na 3-6 měsíců (kromě shut downu může onemocnět sám nebo některý blízký příbuzný, může mít vážnější nehodu nebo prostě přijít o práci, atd…). Jistý a určitě ne podprůměrný plat mu to nepochybně umožní.

2) Na rozdíl od krachující firmy nebo vyhazovu tito lidé ví, že ty peníze nakonec dostanou.

3) Předevčírem „naříkali“ ve zprávách letečtí dispečeři, že jsou bez peněz!!! Plat leteckého dispečera v Česku začíná na 100.000/ měsíc. V USA to bude, počítám, dvojnásobek a víc. Pokud takový člověk opravdu žije od výplaty k výplatě a odrovná jej očekávaný shut down, tak snad jedině – Dobře ti tak.
Možná trochu selského rozumu by to chtělo…
Uživatelský avatar
Navi
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 437
Reputace: 38
Registrován: 20.7.2013 18:45
Re: Provoz NASA

Příspěvek od Navi »

Co jsem tak četl, tak problém je v tom, že někteří zaměstnanci prý plat zpětně nedostanou a pracovat jinde po tuto dobu snad také nesmějí.
Každopádně tvoje argumenty jsou velmi rozumné, jenže jak se říká: "O peníze jde až v první řadě".
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3881
Reputace: 3041
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: Provoz NASA

Příspěvek od petrsida »

pokud do práce nechodíš, tak peníze nedostaneš, a jinou práci taky mít nemůžeš, protože máš platnou smlouvu, je to v pořádku?

nemyslím si
Uživatelský avatar
Snoopy
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 549
Reputace: 267
Registrován: 5.8.2012 11:23
Re: Provoz NASA

Příspěvek od Snoopy »

Nejsem expert na české pracovní právo natož americké, ale z doby kdy jsem býval zaměstanec se mi matně vybavuje něco jako že "pokud zaměstnavatel neumožní zaměstnanci pracovat (překážka na straně zaměstnavatele), má zaměstnanec nárok na náhradu mzdy."

Zdráhám se věřit tomu, že by to americké státní správě fungovalo jinak. Otroctví tam zrušili před 150 lety :-D
Pořád ovšem platí, že pokud mám trochu slušný příjem a nemyslím na horší časy, tak je to moje chyba.

Šlo mi ovšem o ten komentář, že teď "zákonitě budou odcházet zaměstnanci z NASA".
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Provoz NASA

Příspěvek od Wopat »

Snoopy, musím se vyjádřit ke dvěma tvým výrokům, které už jsou sice off-topic, ale nedá mi to.
Snoopy píše:Plat leteckého dispečera v Česku začíná na 100.000/ měsíc.
Ani náhodou! Plat začíná podstatně níž. Ano, průměr je na druhou stranu o hodně vyšší, ale magická stotisícová hranice jako startovní čára ŘLP je urban legend.
Snoopy píše:Otroctví tam zrušili před 150 lety :-D
To sice ano, ale dalších sto let černoši čekali na stejná práva pro všechny :-D

Jinak s tebou víceméně souhlasím ;)
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.

Odpovědět

Zpět na „Americká NASA“