Crawler transporter

Novinky o projektech Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku
Odpovědět
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Crawler transporter

Příspěvek od digiart »

No nevím kam to přesně dát ale je to od NASA tak asi sem :krčící rameny:
Na stránkách NASA se objevilo video "Pomalé procházení k odpalovací rampě" při převozu raketoplánu, stojí to za to mrkněte se má to 14:36 minut :palec nahoru: .


Pod videem je toto má angličtina není zas tak dobrá :oops: , přeloží mi to někdo?

In this episode of NASA Behind the Scenes, take a look at what's needed to roll a space shuttle out of the Vehicle Assembly Building and out to the launch pad. Astronaut Mike Massimino talks to some of the people involved in the transport of the shuttle, including the ones who actually drive the huge crawler transporter.
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Crawler transporter

Příspěvek od Dugi »

Skvělé video. Je úžasné sledovat tenhle majestátní kolos (mimochodem je to největší pohyblivý dopravní prostředek na světě, který nevyužívá externích zdrojů energie - větší jsou už jen důlní rypadla, ale k nim musí být energie přiváděna zvenčí.
Jinak moc pěkný a hlavně informacemi nabitý článek o těchto titánech vyšel před nedávnem na webu astro.cz.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: Crawler transporter

Příspěvek od Tommy »

digiart píše:Pod videem je toto má angličtina není zas tak dobrá :oops: , přeloží mi to někdo?

In this episode of NASA Behind the Scenes, take a look at what's needed to roll a space shuttle out of the Vehicle Assembly Building and out to the launch pad. Astronaut Mike Massimino talks to some of the people involved in the transport of the shuttle, including the ones who actually drive the huge crawler transporter.
No, moje angličtina taky není bůhví jak dobrá, ale velmi volně bych to přeložil asi takhle:
V této epizodě seriálu NASA - v zákulisí, se podíváme, co je potřeba k přepravě raketoplánu z Vehicle Assembly Building (VAB) na odpalovací rampu. Astronaut Mike Massimino hovoří o lidech, kteří jsou zapojeni do přepravy raketoplánu, včetně těch kteří řídí velký pásový transportér.
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: Crawler transporter

Příspěvek od digiart »

Díky,díky moc :klaní se: :palec nahoru:
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"
Uživatelský avatar
Zdenecek
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 402
Reputace: 707
Bydliště: Pár km od Hradce Králové
Registrován: 30.4.2022 12:59
Kontaktovat uživatele:
Re: Crawler transporter

Příspěvek od Zdenecek »

Crawler Transporter-2 dostal ocenění - je to nejtěžší vozidlo s vlastním pohonem na Zemi. :tlesk:
Naposledy upravil(a) Zdenecek dne 30.3.2023 7:39, celkem upraveno 1 x.
Když jsem oblétával zemi ve své kosmické lodi, viděl jsem, jak je naše planeta překrásná. Lidé, chraňme a zvětšujme onu krásu a neničme ji!

Jurij Alexejovič Gagarin
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3259
Reputace: 4014
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Crawler transporter

Příspěvek od Vaclavik »

Zdenecek píše: 29.3.2023 21:17 Crawler Transporter-2 dostal ocenění - je to největší vozidlo s vlastním pohonem na Zemi
* Nejtěžší (dle tweetu a textu na plaketě).
Uživatelský avatar
Zdenecek
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 402
Reputace: 707
Bydliště: Pár km od Hradce Králové
Registrován: 30.4.2022 12:59
Kontaktovat uživatele:
Re: Crawler transporter

Příspěvek od Zdenecek »

Vaclavik píše: 29.3.2023 22:47
Zdenecek píše: 29.3.2023 21:17 Crawler Transporter-2 dostal ocenění - je to největší vozidlo s vlastním pohonem na Zemi
* Nejtěžší (dle tweetu a textu na plaketě).
Díky za upozornění, spletl jsem se.
Když jsem oblétával zemi ve své kosmické lodi, viděl jsem, jak je naše planeta překrásná. Lidé, chraňme a zvětšujme onu krásu a neničme ji!

Jurij Alexejovič Gagarin

Odpovědět

Zpět na „Americká NASA“