Všeobecně o agentuře

Novinky o projektech ruské Federální kosmické agentury

Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvekod argus123 » 16 kvě 2019, 17:18

V Roskosmose sa rozmohol takový nešvar.

https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/2815 ... etrovatelu :(
Uživatelský avatar
argus123
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 120
Registrován: 10 led 2018, 18:55

Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvekod todtv » 16 kvě 2019, 17:56

Divil bych se kdyby ne. Ta země má celkově takovou velkou interní neefektivitu, že horší mě napadá jen Afrika a něco v latinské americe. Ještě, že mají ropu / plyn + výrobu a export zbraní.
V 90. letech se dělal u nich průzkum zda je v pořádku krádež. 2/3 odpovědělo ano. Byl to docela šok pro výzkumníky.

Tak historicky co bychom chtěli. Byli dlouho pod Zlatou hordou, jejich carové byly vlastně vikingové a pouze menšina jich byla normálně pragmatická (ti by se jim nyní hodili a i by si pod nimi pomohli). Vždyť např. Kateřinu velikou místní věrchuška varovala před přilišným "jako osvícenstvím", že by taky mohla skončit. A pak rovnou skočili z feudalismu krátce do feudalokapitalismu a pak hned do jako komunismu, a pak divoký kapitalismus v rozvratu a nakonec tuhý státní klienetelooligarchismus.Díky tomu vlny emigrací vzdělanývh elit. To je devastace ducha společnosti jako hrom. To by se jeden zbláznil. :x

Je vždy zachránilo, že je to obrovský stát s příroním bohatstvím a měli volno v expanzi na východ. Aljašku prodali, protože věděli, že ji "neuhlídají". Být menší, tak už jsou dávno poražení a pod někým jiným. Napoleona utahali velikosti, Němce taky. Zlatá horda je díky tomu neobsadila celé. K tomu obrovské lidské oběti (nás mnogo). Elita ve vlnách hlasoovala / hlasuje nohama a odchází (viz např i platy specialistů v Roskosmosu versus plat Rogozina a srovnání toho samého s NASA - katastrofa, rozkradení investic na kosmodrom atd.). I rodiny části věrchušky jsou často spíše na západě. I když nyní jim to V. Putin částečně zatrhnul - buď funkce a peníze nebo nic a buď na západě. I sami říkají, že věrchuška řekne Ivanovi, Ivane jdi a udělej to a to a Ivan jde a nepřemýšlí. Takže celkově se vlastně ještě docela drží. :lol:

Konec výplodu na spolčenskosociopsychlogické téma.
todtv
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
 
Příspěvky: 405
Registrován: 19 lis 2018, 00:11

Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvekod Amper » 16 kvě 2019, 18:29

je to dost off topic takze jen strucne - jsem presvedceny ze pruzkum s modifikovanou otazkou "je ok pokud se krade ze statniho/podnikoveho" by u nas dopadl velmi podobne.
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán
 
Příspěvky: 1687
Registrován: 20 črc 2012, 12:53
Bydliště: Plzeň

Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvekod todtv » 16 kvě 2019, 22:03

Bylo to obecně, že ze státního nebylo specifikováno. Prostě i člověk člověka.
todtv
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
 
Příspěvky: 405
Registrován: 19 lis 2018, 00:11

Re: Všeobecně o agentuře

Příspěvekod CarlJARx » 28 čer 2019, 09:34

Tiskové oddělení Roskosmosu vydalo informaci, podle které nákladní kosmická loď Progress MS-12 (jejíž start je naplánován na 31. července) poletí k Mezinárodní kosmické stanici (ISS) po superkrátké dráze. Tento let bude závěrečným testem superkrátkého schématu přeletu na ISS a po jeho vyhodnocení bude rozhodnuto o využívání takové trasy pro pilotované lety.
Roskosmos dále uvedl, že při zkušební misi bezpilotního Sojuzu MS-14 ve druhé polovině srpna 2019 nebude využit tento superkrátký přelet. Sojuz MS-14 nebude možné použít pro pilotovaný let, protože není vybaven některými systémy pro zajištění životních podmínek.
Zdroj: https://novinkykosmonautiky.blogspot.com/
CarlJARx
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 187
Registrován: 08 kvě 2017, 12:32

Předchozí

Zpět na Ruský Roskosmos

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník