Nalezeno 1577 výsledků hledání

od todtv
16.6.2026 13:08
Fórum: SpaceX
Téma: SpaceX IPO
Odpovědi: 35
Zobrazení: 15480

Re: SpaceX IPO

Tak kdy bude nějaká větší korekce? Za chvíli to bude snad na 200 USD.
Elonovi praskne peněženka.

https://www.forbes.com/real-time-billionaires/
od todtv
12.6.2026 0:31
Fórum: SpaceX
Téma: SpaceX IPO
Odpovědi: 35
Zobrazení: 15480

Re: SpaceX IPO

Ze SpaceX se nějak z lídra, kterým chtěl EM přes xAI (Grok) být, stává leader v pronájmu datacenter pro skutečné leadery v oblasti AI.
Vedle Anthropicu nyní má smlouvu na pronájem datacentra pro AI i s Googlem.

Uvidíme jak tyto informace ovlivní ty, kteří sledují i tyto věci.
od todtv
8.6.2026 12:45
Fórum: SpaceX
Téma: SpaceX IPO
Odpovědi: 35
Zobrazení: 15480

Re: SpaceX IPO

Cílí na tržní ohodnocení 1,77 biliónů USD. Uvidíme.

"Upisující banky odhadují, že do roku 2030 bude divize AI tvořit až 70 % hodnoty firmy. Všechny tyto segmenty jsou však mimořádně kapitálově náročné."
Ano hlavně to AI je reálně těžce zaspalé. Nejen mé zkušenosti s aktuálním Grokem 4.3 ... :roll ...
od todtv
5.6.2026 0:54
Fórum: SpaceX
Téma: SpaceX IPO
Odpovědi: 35
Zobrazení: 15480

Re: SpaceX IPO

Tak ta jejich AI - Grok stojí proti ostatním aktuální AI SOTA modelům za prd (tvrdě zaspali a v agentním použití je to opravdu bída) a nezjistil jsem to jen svou praxí, ale až stejné problémy jsem četl nebo slyšel i od jiných, kteří používají top modely AI. Zcela bez ohledu na nějaké benchmarky.
od todtv
31.5.2026 20:51
Fórum: SpaceX
Téma: Všeobecně o společnosti SpaceX
Odpovědi: 934
Zobrazení: 613243

Re: Všeobecně o společnosti SpaceX

Popravdě jsem nečekal, že při přímém srovnání na stejném úkolu ve stejném harness se stejným promptem bude Grok tak špatný. Dosud jsem ho měl občas na rychlé vyhledávání.
Ale potvrzuje to co o něm řekl sám Musk před 2 měsíci. :Drbe se na hlavě:
od todtv
30.5.2026 20:06
Fórum: SpaceX
Téma: Všeobecně o společnosti SpaceX
Odpovědi: 934
Zobrazení: 613243

Re: Všeobecně o společnosti SpaceX

Mám nyní určité porovnávací zkušenosti se SPaceX/xAI AI Grok 4.3 na složitejším projektu.
Proti GPT 5.5 / Opus 4.8 je Grok 4.3 na max reasoning (high) opravdu relativně špatný. Na jednodušší úlohy a vyhledávání snad OK, ale jinak mně na složitější úlohy vůbec nevyhovuje.
Nedivím se tedy tomu co sám ...
od todtv
28.5.2026 16:22
Fórum: SpaceX
Téma: Komunikační satelity Starlink
Odpovědi: 878
Zobrazení: 415662

Re: Komunikační satelity Starlink

A bude hůř/líp. :lol:
od todtv
7.5.2026 16:04
Fórum: Testování
Téma: IFT-12 Dvanáctý integrovaný let Super Heavy / Starship (B19 & S39)
Odpovědi: 227
Zobrazení: 124577

Re: IFT-12 Dvanáctý integrovaný let Super Heavy / Starship (B19 & S39)

Měli jít ruskou cestou a udělat obří jámu, ale nechat jí naplnit pozemní vodou z okolí, takže by startovali do vody. Ale zase co pak na ty větší slané cákance by říkaly motory a booster. :lol:
od todtv
27.4.2026 13:42
Fórum: SpaceX
Téma: Elon Musk - SpaceX CEO, osobnost, vizionář
Odpovědi: 783
Zobrazení: 557114

Re: Elon Musk - SpaceX CEO, osobnost, vizionář



AI to vidí takto:
.....


Tohle je diskuze. Máš šanci dozvědět se tady reálné informace kolem a ze zákulisí kosmonautiky. Pokud máš nějakou relevantní informaci, narazil si na něco zajímavého, rádi si to přečteme.

Výcuc AI jen plevelí diskuzi. Doufám, že se Fórum nezvrhne v "argumentaci AI ...
od todtv
27.4.2026 13:33
Fórum: SpaceX
Téma: Elon Musk - SpaceX CEO, osobnost, vizionář
Odpovědi: 783
Zobrazení: 557114

Re: Elon Musk - SpaceX CEO, osobnost, vizionář

Tohle se řešilo tuším před pár lety u kontraktu na odsolovací zařízení pro podobné vylomeniny SA vlády si pak drobet zavařili na problém.

Přejít na rozšířené vyhledávání