Knihy

Název mluví za vše

Re: Knihy

Příspěvekod Dugi » 11 bře 2016, 13:31

Gratuluju, jen tak dál! :palec nahoru:
------------------------

Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Dugi
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod vai777 » 11 bře 2016, 14:15

Nebylo by fajn tohle překlopit do článku na blog?
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
vai777
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod Meybe » 13 bře 2016, 10:35

od vai777 » 11 bře 2016, 14:15

Nebylo by fajn tohle překlopit do článku na blog?

Tak to bohužel nezáleží na mě. :krčící rameny: Jinak nemám nic proti ;).
Karel Zvoník
Meybe
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod MarekV » 11 dub 2016, 22:03

Internetový obchod s knihami Book Depository dělá opět menší výprodej knih a mezi těmi o polovinu zlevněnými je i Apollo 13 od Jima Lovella (ve spolupráci s Jeffrey Klugerem). Cena včetně poštovného (u tohoto obchodu se poštovné neplatí) činí 168 Kč. Což si myslím, že je velice vstřícná cena za čtyřsetstránkovou knihu o jedné z nejdramatičtějších události kosmonautiky, navíc z pohledu přímého účastníka. Pro anglicky čtoucí fandy kosmonautiky může jít o vítané obohacení knihovničky.

Odkaz: http://www.bookdepository.com/Apollo-13-Jim-Lovell/9780340638064
MarekV
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček

Příspěvekod marekS » 16 dub 2016, 23:05

Jiří Grygar 80krát kolem Slunce
Sborník k 80. narozeninám Jiřího Grygara vyšel v prvotním nákladu 300 ks a ten byl během slavnostního odpoledne a večera celý rozebrán. Sborník ovšem vyšel samozřejmě i elektronicky a je volně ke stažení :
http://files.hvezdarna-fp.webnode.cz/20 ... Slunce.pdf

Obrázek
marekS
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod VitezslavSkorpik » 01 kvě 2016, 22:30

Jsou-li zde snad zájemci o fyziku částic, doporučuji vám si důkladně rozmyslet nákup knihy Franka Wilczeka s názvem Lehkost bytí aneb bytí jako světlo. Tato kniha je sama o sobě skvělá (doporučuji originál!) ovšem český překlad byl bohužel pokažen nakladatelstvími Dokořán a Argo, ale především nakladatelstvím Paseka: http://www.dokoran.cz/index.php?Lehkost ... ook&id=593

Oč konkrétně jde? Pan překladatel má zjevně pocit, že autor nevysvětluje pojmy dostatečně a musí je vysvětlovat znovu, bohužel to ale nedělá dobře. Například když autor používá předpony nano-, dozvídáme se od překladatele, že nano = trpaslík... :hlavou proti zdi, což je jednak nesmysl a jednak lidí, kteří tyto knihy čtou obvykle vědí co to znamená nano. Další perla se objevuje u termínu collider, který je přeložen jako srážeč, ačkoli v češtině zavedený termín je urychlovač. Na tomto místě by měl být překlad urychlovač a dále překladatelova poznámka, kde by vysvětlil, že v urychlovači se srážejí částice. Nic takového tam ale není. Dále mám dojem, že překladatel nepochopil původní text, tedy některé věty nedávají moc smysl.

Osobně jsem byl velmi zklamán, s knihou nositele Nobelovy ceny bych čekal více práce a kvalitnější práci. Pro zajímavost, překladatele je nemožné na internetu dohledat... Knihu vám tedy rozhodně doporučuji, jde o skvělou popularizaci fyziky, ale v anglickém originálu, například zde: https://www.bookdepository.com/Lightnes ... 0465018956
fyzik, skeptik, horolezec

Richard P. Feynman: "První pravidlo vědy zní, že nesmíte oklamat sami sebe. A oklamat sebe je nejsnazší."
VitezslavSkorpik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod VitezslavSkorpik » 16 čer 2016, 13:59

Dovolím si doporučit novou knihu nositele Nobelovy ceny Stevena Weinberga, která před několika dny vyšla i v českém překladu. Jedná se o publikaci "Jak vyožit svět. Objevování moderní vědy." Přeložil ředitele Štefánikovy hvězdárny v Praze Jakub Rozehnal, vydalo nakladatelství Slovart.
http://www.slovart.cz/buxus/images/image_15989_19_v1.jpeg

Dovolím si ještě osobní poznámku. Knihu jsem siž přečetl v anglickém originálu a opravdu moc se mi líbila. Z výzkumu vesmíru se Weinberg věnuje hlavně starým řekům, arabům a později Galileovi, Keplerovi, Newtonovi a podobně. Překlad bude doufám kvalitní, na Jakuba Rozehnala jsem četl pozitivní recenze.
fyzik, skeptik, horolezec

Richard P. Feynman: "První pravidlo vědy zní, že nesmíte oklamat sami sebe. A oklamat sebe je nejsnazší."
VitezslavSkorpik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod Vaclavik » 05 črc 2016, 15:44

Do půlky července mám slevu 50 % na fyzikální knížky od Springera. Tak kdyby někdo chtěl, pište do soukromé zprávy.
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel

Předchozí

Zpět na Volná diskuse