Program Apollo

Novinky o projektech Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku

Re: Program Apollo

Příspěvekod matej » 28 led 2016, 08:08

TomasPribyl píše:
Ano, ano... I na rampě 34 trpěla má rodina...

Skutočne trpela?
Do technických "výletov" sa bojím brať rodinu, bojím sa ich znechutenia, a tak račej idem bez nich, ale potom zas chýbajú. :Drbe se na hlavě:

Ako to rieši Tomáš PŘIBYL ?
Môj cieľ je prostý. Je to úplné chápanie vesmíru, prečo je taký ako je a prečo vôbec existuje. (Stephen Hawking)
matej
Zkušený vesmírný průzkumník

Příspěvekod Amper » 28 led 2016, 11:58

Obrázek
https://www.flickr.com/photos/79705294@N06/9460574434/

Kdyz jsme u rampy 34 tak tady je fotka plakety na noze rampy. Osobne je to opravdu silny zazitek ktery ovsem kazi zbytek osazenstva autobusu ktery dost casto netusi ktera bije :-(

ad rodina a technicke vylety - vsechno je o priprave :-) Treba kdyz jsem chtel do Sinsheimu/Speyeru tak jsem dal detem (dve dcery) a manzelce vybrat co chtej radsi videt. Vyhral Buran :-D protoze vychova od malicka se proste vyplaci. Taham je proste vsude - technicke muzeum, letecke v Kbelech, letiste, planetarium, kdyz startuje Falcon tak se proste udela doma velke show jak je to super. Na stene v detskem pokoji maj velke puzzle startujiciho Shuttle, starsi dcerka je velky fanousek Curiosity a MER atd.....

Proste jak si to udelas , takove to mas :-D nic neni zadarmo a vychovat rodinu k tomu aby milovala (nebo aspon akceptovala) i tvoje konicky proste stoji cas ktery ale stoji za to. Akorat je dulezite neprepalit zacatek :-)
Amper
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod Dugi » 28 led 2016, 12:03

Gratuluju! :palec nahoru:
------------------------

Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Dugi
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod Amper » 28 led 2016, 12:10

jen jedna poznamka - nesmi se zapominat na reciprocitu :-)

takze kdyz se rekne ze se jde na operu tak se jde na operu bez ksichteni nebo treba listky na operu sam koupim. Ostatne od te doby co je opera s titulkama je to dost v pohode protoze clovek vi co se deje :-) Trochu problem byla opera pred X lety v nemecku kde byly titulky v nemcine a zpivali italsky takze jsem byl (slusne receno) mimo ale aspon to byla dobra hudba (Nabucco). Ale ted v lete v Berline uz davali titulky i v anglictine takze v pohode.

A kdyz se to veme kolem a kolem tak opera je proti baletu jeste zlata :-D :-D :-D
Amper
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod TomasPribyl » 28 led 2016, 12:36

matej píše:Do technických "výletov" sa bojím brať rodinu, bojím sa ich znechutenia, a tak račej idem bez nich, ale potom zas chýbajú. :Drbe se na hlavě:

Ako to rieši Tomáš PŘIBYL ?

Kluci chtějí jezdit, tak jezdí. U nás to nejsou jen technické výlety - byť chápu, že v jisté komunitě jsou vidět jen tyto.

Třeba předloni jsme si udělali okružní jízdu po Německu a Francii. Nejen technická a kosmická muzea (Speyer, Toulouse, Le Bourget), ale i koncentrační tábory, bunkry, zajímavé stavby (Eiffelovka apod.), místo, kde se zřítil Concorde, katedrály... A ke všemu si samozřejmě nastudujeme hromady materiálů a zajímavostí. - Kromě toho si kluci mohou vyzkoušet, že cizí jazyky jsou jim užitečné.

Rozhodně nedávám vybrat mezi Speyerem nebo Sinsheimem - pro netechnika je to jako mezi provazem a elektrickým křeslem. ;) Volba je třeba Speyer nebo Legoland. Nemám doma plakáty nebo puzzle raketoplánu (ani v pracovně), při startu nedělám show (s mávátkama a frkačkama?). A rozhodně s kosmonautikou nekšeftuji v rámci reciprocity. Když někdo chce jet, může. Když nechce, nemusí. Stejně tak nepůjdu na operu - to bych trpěl já i ten, kdo mě vzal. (Do divadla ale chodíme - i s dětma. Vždy ale na to, co baví všechny.)

V den, co jsme byli (zatím) naposledy na mysu Canaveral, jsme dopoledne navštívili rezervaci, kde jsme pozorovali živé aligátory v přírodě - a odpoledne si udělali startovací rampy.Všichni jsme se dobře bavili, nikdo netrpěl - a nemusel jsem jít na operu. ;)

Holt evidentně neexistují univerzální recepty...
TomasPribyl
VIP uživatel
VIP uživatel

Příspěvekod Amper » 28 led 2016, 13:27

Nerozepisoval jsem ze Speyer byl cestou do Remese (na katedralu) a pak pres Disneyland do Parize (Eifelovka, paleontologicke muzeum :-D) a pak pres Worms (katedrala, muzeum nibelungu) domu :-D Takze ve vysledku velmi podobne jen s trochu jinejma zastavkama :-D

Chapu ze mas kosmounautiku prakticky jako zamestnani takze plakaty a puzzle neprovozujete. Holky taky nemaj za sebou X navstev KSC jako tvoji kluci :-D :-D Tak jsou rady aspon za puzle. Tim show jsem samozrejme nemyslel alegoricky pruvod :-) ale to ze i deti je potreba trochu namotivovat a vysvetlit jim proc je to super se koukat :-D

Takze konkretni univerzalni recept sice neexistuje ale v globalu to delame docela podobne :-) a je uplne jedno zda ma clovek doma holky nebo kluky. S klukama spousta lidi podobne veci proleze ale chtel jsem odreportovat ze i s holkama to jde.
Amper
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod matej » 28 led 2016, 17:17

Vďaka obom za odpoveď.
Mám syna aj dcéru, takže to mám jednoduché: baby na balet a chlapi nejaké tie rúry. :lol:
Môj cieľ je prostý. Je to úplné chápanie vesmíru, prečo je taký ako je a prečo vôbec existuje. (Stephen Hawking)
matej

Příspěvekod TomasPribyl » 28 led 2016, 19:25

Amper píše:S klukama spousta lidi podobne veci proleze ale chtel jsem odreportovat ze i s holkama to jde.

Toto samozřejmě mění situaci. Naprosto rozumím, že při práci s ženským elementem (pokud dobře chápu, dokonce několikanásobným) se člověk musí občas vydávat na sebevražedné mise. Osobně si nedovedu představit, co bych měl slečnám říct, aby seděly v autě dva tisíce kilometrů (jedním směrem) a děsně se těšily, až se vyfotí s Billem Andersem z Apolla 8. (I když dvakrát se mnou vzal kamarád takové své slečny za oceán a taky se to nějak přežilo. ;)

Hřeším na to, že s motivací nemám problém. Jedeme dvanáct hodin prakticky non-stop, kluci se pět minut proběhnou na odpočívadle, řeknu jedno slovo, naskáčou do auta a hned "Tatínku, vykládej dál, jak to bylo s tím barvoslepým kosmonautem!" - No, a maminka? Když chce děti alespoň občas vidět, jede s námi. ;)

Vám ovšem klobouk dolů a palce nahoru!
TomasPribyl
VIP uživatel
VIP uživatel

Příspěvekod Evžen111 » 31 led 2016, 21:43

http://technet.idnes.cz/challenger-apol ... vesmir_kuz

pro znalce knih P. Toufara nic nového, ale přesto velmi zajímavé.
E
Evžen111
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel

Příspěvekod slappy » 01 úno 2016, 00:42

Alan Shepard u svojí rakety před misí Freedom 7 vs. Alan Shepard vzhlížející k raketě Saturn V před misí Apollo 14.

https://pbs.twimg.com/media/CaEFLJSVIAAwjrD.png:large
slappy
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník

PředchozíDalší

Zpět na Americká NASA